• Informacje na temat:

  firmy motoryzacyjne

Artykuły na temat: firmy motoryzacyjne
 • Branża motoryzacyjna rośnie w siłę. Na przeszkodzie w jej rozwoju może stanąć brak pracowników

  Sektor motoryzacyjny notuje w tym roku wyjątkowe wzrosty. Eksperci zauważają, że ten rozwój może jednak zahamować niedobór pracowników i pogłębiające się luki kadrowe. Problem jest na tyle poważny, że firmy motoryzacyjne nawzajem podkupują sobie pracowników. Z brakiem wykwalifikowanego personelu boryka się już 36 proc. przedsiębiorstw. Producenci rozwijają więc automatyzację produkcji, aby temu...

 • Branża motoryzacyjna ma olbrzymie długi

  Rośnie popyt na samochody nowe i używane. Branża motoryzacyjna ma coraz więcej zamówień za granicą. Świetnie sprzedają się zarówno pojazdy, jak i części do nich. Sytuacja wygląda wręcz idealnie. Niestety nie dla wszystkich. Z danych Krajowego Rejestru Długów wynika, że łączne zadłużenie firm z sektora motoryzacyjnego przekracza 340 milionów złotych.

 • Zarobki w branży motoryzacyjnej w 2018 r.

  Odnosząc się do płacy całkowitej na poszczególnych szczeblach hierarchii organizacji, mediana wynagrodzenia dyrektora pionu w branży motoryzacyjnej to 23 297 zł. Ponad dwa razy niższe wynagrodzenie otrzymują kierownicy - 11 112 zł. Połowa specjalistów zarabia więcej niż 5897 zł, czyli powyżej przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw, które wyniosło 4772 zł (wrzesień 2018

 • Eksport branży motoryzacyjnej ruszył do Czech

  Polska coraz więcej produkcji motoryzacyjnej eksportuje do krajów Unii Europejskiej (2015: +12% r/r), a mniej poza jej granice (2015: -6% r/r) . I choć wciąż największym rynkiem zbytu pozostają Niemcy, to najnowsze dane za 2015 rok pokazują spory wzrost zamówień ze strony obiorców z Czech.

 • Producenci motoryzacyjni potrzebują więcej pracowników. Czy deficyt kadry spowolni branżę?

  Rosnące zamówienia na samochody, części i podzespoły samochodowe oznaczają wzrost zapotrzebowania na pracowników. Aż 60 proc. przedstawicieli sektora motoryzacyjnego w Polsce planuje w najbliższych miesiącach zwiększenie zatrudnienia. Duże zapotrzebowanie będzie również u naszych sąsiadów - na Słowacji, w Czechach i Rosji. Niemcy są jedynym krajem, w którym odsetek firm spodziewających się spadku...

 • Inwestor z branży motoryzacyjnej zaczyna budowę fabryki w Opolu

  Jeszcze w tym roku nowy inwestor z branży motoryzacyjnej - amerykańska firma Global Steering Systems Europe produkująca elementy układu kierowniczego - zatrudni 20 osób, a docelowo ponad 200. Budowę fabryki tej firmy symbolicznie rozpoczęto w czwartek w Opolu.

 • Potrzeba nawet 3 tys. inżynierów dla branży motoryzacyjnej

  Zdaniem firmy Bergman Engineering rozwój branży motoryzacyjnej będzie skutkować powstaniem ok. 3 tys. miejsc pracy dla inżynierów do końca 2015 r. Popyt na wykwalifikowanych pracowników będzie rósł.

 • Polskie firmy motoryzacyjne, meblowe i spożywcze z dużymi szansami na podbój meksykańskiego rynku

  Ponad 120 mln mieszkańców, rozwijająca się gospodarka i dobre kontakty z sąsiadami - to główne atuty Meksyku, które przyciągają na ten odległy rynek polskie firmy. Autorzy przewodnika dla polskich przedsiębiorców "Doing business in Mexico" zauważają, że jest to obiecujący kierunek eksportowy zwłaszcza dla firm z sektora motoryzacyjnego, meblowego i rolniczego, producentów maszyn, farmaceutyków

 • Zarobki w branży motoryzacyjnej w 2012 roku

  W ubiegłym roku poziom wynagrodzeń w branży motoryzacyjnej był o ok. 5 proc. wyższy niż we wszystkich badanych przedsiębiorstwach - wynika z Raportu płacowego Sedlak & Sedlak 2012.

 • Motoryzacyjne wiraże i miraże

  Polski przemysł motoryzacyjny daje 8 proc. PKB i 12 proc. eksportu i stale rośnie - z dumą podkreślają politycy. Nie jest tak różowo: od 15 lat nie udało się przyciągnąć do nas żadnej nowej inwestycji któregoś z globalnych koncernów motoryzacyjnych.