• Informacje na temat:

  firmy notowane na giełdzie

Artykuły na temat: firmy notowane na giełdzie
 • Luxoft otwiera nowe biuro w Warszawie i świętuje siedem lat rozwoju w Polsce

  Notowany na nowojorskiej giełdzie Luxoft otwiera nową siedzibę w stolicy. Szybko rosnące warszawskie centrum firmy nie mieściło się już w dotychczasowej lokalizacji. Teraz pracuje tu blisko 120 specjalistów, w większości świadczących zaawansowane usługi IT dla międzynarodowych klientów. Nowe biuro na 36. piętrze budynku Warsaw Spire to zarazem symbol sukcesu i dynamicznego rozwoju Luxoft w ciągu...

 • Firmy rodzinne atrakcją inwestycyjną na GPW?

  Co piąta spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie to przedsiębiorstwo zarządzane przez rodzinę - wynika z raportu Grant Thornton pod patronatem GPW i Fundacji Firmy Rodzinne.

 • Choć koniunktura na giełdzie może nie wydawać się najlepsza, wciąż jest duże zapotrzebowanie na pracowników znających specyfikę rynku kapitałowego, a także komunikacji. Z chwilą debiutu każda spółka(...) notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych.

 • Debiut GTC na giełdzie w Johannesburgu

  Globe Trade Centre S.A., renomowany deweloper i właściciel nieruchomości komercyjnych działający w Europie Środkowej, Wschodniej i Południowej, z dniem dzisiejszym został pierwszą polską spółką notowaną na giełdzie w Johannesburgu ("JSE").

 • 2000 pracowników i kilkaset nowych miejsc pracy. Luxoft stawia na Polskę

  Luxoft, globalna spółka IT notowana na nowojorskiej giełdzie, przekroczyła liczbę 2000 pracowników w Polsce. W ubiegłym roku firma zwiększyła swoją kadrę nad Wisłą trzykrotnie i zamierza kontynuować wzrost. W 2016 r. planuje zwiększenie kadry o ok. 25 proc. i wejście do kolejnego miasta. Obecnie Luxoft Poland rozwija centra w Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku. Nad Wisłą pracuje już niemal co piąty...

 • Przez spółki notowane na giełdzie przejdzie fala kontroli?

  25 proc. instytucji finansowych objętych nadzorem KNF nie wdrożyło nowych wytycznych dotyczących ładu korporacyjnego - wynika z badania przeprowadzonego przez firmę doradczą Deloitte.

 • ​Amerykański potentat finansowy State Street zatrudni tysiąc osób. Otwiera biuro w Gdańsku

  Spółka State Street, potentat światowej branży finansowej notowana na giełdzie NYSE w Nowym Jorku, otworzy w przyszłym roku biuro w Gdańsku. To największa do tej pory inwestycja w sektorze zaawansowanych usług biznesowych w Pomorskiem. Docelowo chce zatrudnić tam ponad 1000 osób.

 • Liderzy eksportu notowani na GPW

  Giełda Papierów Wartościowych od 25 lat wspiera polskie firmy, dając możliwość na pozyskanie finansowania, w tym także pieniędzy potrzebnych na sfinansowanie ekspansji zagranicznej. To jednak zdecydowanie nie wszystko. Większa transparentność i rozpoznawalność notowanej firmy to pierwszy krok do sukcesu w konkurencyjnym międzynarodowym środowisku.

 • Masz nadwyżki finansowe i zastanawiasz się, czy ich nie zainwestować w akcje? Wybór jest trudny, bo jak początkujący inwestor (czyli osoba kupująca akcje) ma ocenić kilkaset firm notowanych na naszej giełdzie? Bardzo dobrym wyznacznikiem jest dywidenda. To udział w zyskach przedsiębiorstwa, który wypłacany jest jego akcjonariuszom.

 • Sobolewski tworzy drugi NewConnect na giełdzie w Bukareszcie

  Prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Bukareszcie Ludwik Sobolewski zamierza uruchomić w listopadzie nowy rynek alternatywny przeznaczony dla małych i średnich spółek - podał Bloomberg.