• Informacje na temat:

  firmy polskie

Artykuły na temat: firmy polskie
 • Polskie firmy cenią zagranicznych pracowników

  ...w sektorze IT czy usług BPO generuje od połowy do dwóch w usługach. Wpływa więc ożywczo i pozytywnie na cała gospodarkę. Z raportu "Atrakcyjność inwestycyjna Europy" firmy doradczej EY wynika, że w ubiegłym(...). W ubiegłym roku polskie konsulaty wydały ponad 920 tys. wiz uprawniających do pracy w Polsce, w I kwartale tego roku było ich ponad 250 tys. Inną popularną narodowością są Hiszpanie, których napływ...

 • Polskie firmy ruszyły na podbój świata

  Na krzesłach z Polski obradowali przywódcy państw podczas szczytu NATO w Lizbonie; zasiadają na nich urzędnicy w niemieckim Urzędzie Kanclerskim oraz publiczność w Leicester Square Theatre w Londynie. Z kolei polskie kosmetyki można kupić w niemal 80 krajach na 6 kontynentach. Które polskie firmy podbiły zagraniczne rynki?

 • Polskie firmy tracą miliony na palaczach. Niektórzy "przepalają" nawet miesiąc

  ...złotych dziennie. W skali roku to 8 miliardów złotych. Zachęcać czy zakazywać? Są pracodawcy, którzy stosują zakazy i obostrzenia, np. zakazują palenia na terenie firmy, obniżają pensje lub wyliczają(...) zyskuje lojalność i zaufanie pracowników oraz szansę na poprawę przepływu komunikacji oraz wizerunku. Być może właśnie dlatego firmy przestają być obojętne wobec nałogu pracowników. Justyna Koc...

 • Polskie firmy planują zagraniczną ekspansję

  Polskie firmy stawiają na jakość. Nasi przedsiębiorcy nie mają kompleksów i coraz chętniej zdobywają zagraniczne rynki. Ulubionym kierunkiem ekspansji są Niemcy.

 • Badanie: Polskie firmy stawiają na płeć piękną

  ...stanowiskach zasiada w Japonii (7 proc.), Argentynie (15 proc.), Indiach (17 proc.) i w Niemczech (18 proc.) - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy audytorsko-doradczej Grant Thornton.  - Choć(...) pokazuje, że o ile kobietom w Polsce relatywnie łatwo osiągać wysokie i odpowiedzialne stanowiska w biznesie - zwłaszcza w zakresie opieki nad finansami firmy czy jej kadrą - o tyle funkcje liderów...

 • Rośnie wartość polskich marek za granicą. Rodzime firmy podbijają światowe rynki

  Zgodnie z założeniem "kto nie idzie do przodu, ten się cofa", polskie firmy rosną w siłę. Coraz częściej doceniają je zagraniczni klienci, których możliwości finansowe pozwalają na zakup produktów(...) jakość usług i produktów tworzonych przez polskie firmy sprawiają, że hasło "made in Poland" nabiera nowego, pozytywnego znaczenia.

 • Polscy przedsiębiorcy: Dyrektywa o delegowaniu uderzy w nasze firmy

  ...- Dyrektywa UE o pracownikach delegowanych uderzy w polskie firmy, zwiększając koszty ich działalności na Zachodzie. To wypychanie polskich przedsiębiorstw z zachodnich rynków. Populizm i protekcjonizm wziął górę nad czynnikami ekonomicznymi - mówią polscy przedsiębiorcy.

 • Bieżący klimat koniunktury gospodarczej w Polsce pozostaje dobry, jednak wśród przedsiębiorców gwałtownie narasta niepewność oraz obawy o przyszłość. Wskaźnik dotyczący oczekiwań na kolejnych sześć miesięcy spadał w grudniu w rekordowym tempie, osiągając najniższy poziom w dotychczasowej historii badania - tak pokazuje Indeks Optymizmu Przedsiębiorców, który powstaje na podstawie ankiet przeprowadzonych wśród członków Pracodawców RP.

 • Nowe prawo w Holandii uderzy w polskie firmy?

  ...). Do czasu pełnego wdrożenia ustawy WAGW EU polskie firmy świadczące usługi transgraniczne na terenie Królestwa Niderlandów powinny, zgodnie z art. 7 ustawy, wyznaczyć osobę kontaktową i dane tej(...) uzupełnione przez stronę holenderską - mówi Bartosz Najman, prezes Ogólnopolskiego Centrum Rozliczania Kierowców. Powyższa sytuacja wynika z faktu, iż artykuł 8 holenderskiej ustawy dotyczący...

 • Polskie firmy w Londynie uwodzą inwestorów...

  ... i zachęcają do inwestycji. Spotkanie z inwestorami w finansowym centrum świata to okazja, żeby nie tylko pokazać siebie, ale również polską gospodarkę. Dlatego do Londynu przybyła szeroka reprezentacja największych rodzimych firm i odpowiada na pytania dotyczące sytuacji makrogospodarczej w Polsce - kraju, którego wzrost gospodarczy w 2018 r. przekroczył 5 proc. Zainteresowanie jest ogromne: na dwa dni zaplanowano ponad 400 spotkań.