• Informacje na temat:

  firmy produkcyjne

Artykuły na temat: firmy produkcyjne
 • Podsumowanie Raportu WskaźnikiHR 2017 dla sektora produkcyjnego

  Za nami trzecia edycja Raportu WskaźnikiHR, w której wzięło udział 176 firm z całej Polski. W raporcie za rok 2016 przedstawiliśmy wyniki 41 wskaźników z takich obszarów jak: fluktuacja, absencja, efektywność pracy i inwestycje w kapitał ludzki. Najliczniejszą grupą w badaniu stanowiły firmy produkcyjne (54 proc.), których wyniki omówiono w poniższym tekście.

 • Ursus rozbudowuje bazę produkcyjną

  Ursus, polska marka o ponad 120-letniej tradycji mechanizacji polskiego rolnictwa, otworzyła nową halę produkcyjną w Lublinie. Ursus posiada trzy zakłady produkcyjne.

 • Praca tymczasowa: Młodzi ludzie znajdą zatrudnienie w call center lub na stanowiskach produkcyjnych

  Liczba pracowników tymczasowych w Polsce przekroczyła 700 tysięcy. Korzystają z nich głównie zagraniczne korporacje, ale coraz częściej także rodzime firmy.

 • Firmy stają się niewypłacalne. Tak źle było tylko pięć lat temu

  Od początku roku były 673 przypadki niewypłacalności przedsiębiorstw wobec 589 w ciągu trzech kwartałów 2016 r., co oznacza 14-procentowy wzrost - wynika z danych opublikowanych w Monitorach Sądowych i Gospodarczych. Spośród wielu przyczyn niewypłacalności wyłania się jedna konkluzja - firmy za mało zarabiają.

 • Superhub 3M we Wrocławiu wyrasta na największą inwestycję firmy w Europie

  W 3M we Wrocławiu działają dwa centra produkcyjne, centrum badawczo-rozwojowe, centrum innowacji i centrum szkoleniowe, a nakłady inwestycyjne firmy nie zwalniają tempa. We wrześniu w ramach części(...) działalności produkcyjnej firmy w Polsce odzwierciedla charakterystyka Grup Biznesowych, w których 3M operuje. We Wrocławiu koncern zainaugurował pierwszą inwestycję w działalność produkcyjną 17 lat temu...

 • Rekordowy niepokój wśród polskich firm

  W firmach dominuje narastające poczucie niepewności, które nadal przekłada się na ograniczanie inwestycji. Z nowych badań Konfederacji Lewiatan wynika, że oprócz ryzyka gospodarczego firmy coraz bardziej odczuwają niepokój z powodu ryzyka politycznego, którego poziom odczuwany jest jako rekordowy.

 • Zarobki w pionie produkcyjnym - raport płacowy Sedlak & Sedlak 2016

  ...1. Wynagrodzenia dyrektora produkcji Istotnym kryterium, uwzględnianym w badaniu Sedlak & Sedlak jest pochodzenie kapitału firmy. Generalnie wynagrodzenia w przedsiębiorstwach zagranicznych są wyższe niż(...) kierowniczych: kierownik produkcji, kierownik projektu produkcyjnego, kierownik ds. nowych uruchomień, kierownik linii produkcyjnej kierownik zmiany oraz kierownik ds. planowania produkcji. Jednym...

 • Grupa Maspex Wadowice sfinalizowała transakcję zakupu wybranych aktywów firmy Agros Nova

  Wadowicki Maspex sfinalizował kolejne przejęcie. Transakcja zakupu wybranych aktywów firmy Agros Nova spowodowała, że to do Grupy Maspex będą należeć takie marki jak Łowicz, Krakus, Kotlin, Włocławek, Fruktus, Tarczyn i DrWitt oraz dwa zakłady produkcyjne - w Łowiczu i Wąsoszu.

 • Wynagrodzenia w działach produkcyjnych

  Dla brygadzisty – 3500 zł brutto miesięcznie, dla spawacza – 2750 zł, a dla dyrektora – nawet ponad 12 000 zł. Tyle wynosiły pensje w działach produkcyjnych w 2013 roku według Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń firmy Sedlak & Sedlak.

 • Przez niepewne prawo firmy nadal mało inwestują. Wolą zatrudniać nowych pracowników, ale jest to coraz trudniejsze

  Bez przyspieszenia inwestycji trudno będzie utrzymać wysokie tempo rozwoju gospodarczego w długim okresie - podkreślają ekonomiści. Firmy hamuje jednak niepewne otoczenie legislacyjne. Zamiast inwestować, wolą zatrudnić dodatkowych pracowników, z którymi ewentualnie w momencie pogorszenia koniunktury można będzie się rozstać. Ze względu na historycznie niskie bezrobocie, mają z tym jednak coraz