• Informacje na temat:

  firmy ubezpieczeniowe

Artykuły na temat: firmy ubezpieczeniowe
 • Kolejne firmy ubezpieczeniowe obniżają opłaty likwidacyjne

  W ubiegłym roku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wszczął postępowania przeciwko 17 firmom oferującym polisolokaty. Urząd zarzucał im, że stosując tzw. opłaty likwidacyjne – (firmy pobierały ją jeśli umowa o polisolokatę rozwiązywana była przed terminem) naruszają interesy konsumentów. Przez takie opłaty można było bowiem stracić nawet 70-100 proc. wpłaconych wcześniej pieniędzy...

 • UOKiK bada podwyżki OC wprowadzone przez firmy ubezpieczeniowe

  - Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów bada przypadki znacznych podwyżek ubezpieczeń komunikacyjnych OC wprowadzonych przez firmy ubezpieczeniowe w ostatnich miesiącach - poinformował prezes Urzędu Marek Niechciał.

 • Firmy ubezpieczeniowe: Z dyplomem magistra pensja rośnie o połowę

  W firmach z branży ubezpieczeniowej wyższe wykształcenie naprawdę się opłaca. Co drugi pracownik, który ukończył studia magisterskie, zarabiał w ubezpieczeniach powyżej 5775 zł brutto.

 • Ubezpieczyciele chcą znów postawić na sprzedaż polis w sieci - informuje "Puls Biznesu".

 • Towarzystwa ubezpieczeniowe zwalniają i oficjalnie, i po cichu

  ...jest cięcie kosztów. Kolejną odsłonę restrukturyzacji przedstawił lider rynku, PZU. Ma ona objąć do 350 osób. Pracę straci 152 pracowników, co stanowi 1,4 proc. zatrudnionych w spółkach firmy. Spółka nie tłumaczy swoich decyzji. Zapewnia jedynie, że wszyscy zwalniani otrzymają odpowiednie odprawy. Podobnie jest w innych firmach. Jeśli nie dochodzi do zwolnień grupowych, firmy nie chcą się...

 • Co najmniej 10 mln zł straciły towarzystwa ubezpieczeniowe przez grupę pośredników, wyłudzających prowizje za pozyskanie klientów na długoterminowe ubezpieczenia. Wprowadzani w błąd klienci nie płacili firmom ubezpieczeniowym wymaganych składek.

 • ...umowy cywilno-prawnej. – Agent, czyli przyjmujący zlecenie od firmy, zobowiązuje się do stałego pośredniczenia w zawieraniu umów między tą firmą a klientem. Za tę działalność dostaje wynagrodzenie(...) w zawieraniu umów między klientami na rzecz zlecającej firmy. Wynagrodzenie w formie prowizji Oprócz rodzaju pracy Pawła interesowała też wysokość wynagrodzenia oraz to, na jakich zasadach jest ono...

 • Kary KNF dla dwóch firm ubezpieczeniowych

  Gothaer Towarzystwo Ubezpieczeń SA oraz Generali Towarzystwo Ubezpieczeń SA - to dwie firmy ubezpieczeniowe, na które Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła kary finansowe - wynika z komunikatu po wtorkowym posiedzeniu KNF.

 • Kto ile zarabia w branży ubezpieczeniowej?

  Osoby pracujące w przedsiębiorstwach z kapitałem polskim zarabiały w ubezpieczeniach o 40 procent mniej niż zatrudnieni w firmach z przewagą kapitału zagranicznego - wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń firmy Sedlak & Sedlak.

 • Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła jednogłośnie kary pieniężne na dwie firmy ubezpieczeniowe - Generali TU SA oraz Gothaer TU SA - za opóźnienia w wypłacie odszkodowań - poinformowała KNF w komunikacie po wtorkowym posiedzeniu.