• Informacje na temat:

  firmy ubezpieczeniowe w polsce

Artykuły na temat: firmy ubezpieczeniowe w polsce
 • Firmy ubezpieczeniowe: Z dyplomem magistra pensja rośnie o połowę

  W firmach z branży ubezpieczeniowej wyższe wykształcenie naprawdę się opłaca. Co drugi pracownik, który ukończył studia magisterskie, zarabiał w ubezpieczeniach powyżej 5775 zł brutto.

 • Ubezpieczyciele chcą znów postawić na sprzedaż polis w sieci - informuje "Puls Biznesu".

 • Wynagrodzenia w branży ubezpieczeniowej w 2013 roku

  Po raz jedenasty przedstawiamy Państwu podsumowanie Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń (OBW). W 2013 roku uczestniczyło w nim 122 499 respondentów, co sprawia, że jest to największe pozarządowe badanie płac w Polsce. OBW jest jedynym badaniem, które zawiera dane z ponad 25 000 firm i dostarcza informacje o płacach na ponad 600 stanowiskach.

 • Nie tylko banki, SKOK-I i firmy pożyczkowe, lecz także towarzystwa ubezpieczeniowe od 1 lutego będą płacić podatek bankowy. Instytucje te przeznaczą na niego rocznie 0,44% wartości swoich aktywów. Eksperci podkreślają, że nie odbije się to jedynie na klientach.

 • Polska - Niemcy: Koszty prowadzenia firmy

  Z góry uprzedzam, porównanie nie jest łatwe. Trzeba brać pod uwagę wiele zmiennych. Raz wypada taniej w Polsce, innym razem w Niemczech.

 • Jak legalnie płacić składki ubezpieczeniowe poza Polską

  ZUS sam nie może kontrolować osób decydujących się na przeniesienie swojego ubezpieczenia poza granice Polski. Zawsze jednak ma prawo zwrócić się o to do swojego odpowiednika w innym kraju Unii Europejskiej.

 • Co roku ​22 tysiące nowych miejsc pracy w Polsce!

  Zagraniczne firmy z sektora usług dla biznesu utworzyły w ostatnich 12 miesiącach 22 tys. nowych miejsc pracy w Polsce. Zdaniem przedstawicieli branży, w kolejnych latach firmy te będą nadal się rozwijać, zatrudniając corocznie podobną liczbę pracowników.

 • Czy agenci ubezpieczeniowi przestaną być potrzebni?

  Zgłoszenie szkody, zapoznanie się z ofertą i podpisanie umowy - to najczęstsze powody obecności klientów w placówkach towarzystw ubezpieczeniowych. Coraz więcej z nas woli jednak korzystać wyłącznie ze zdalnych kanałów kontaktu. Mimo to agenci ubezpieczeniowi mogą spać spokojnie - zainteresowanie ich usługami wśród Polaków wcale nie maleje.

 • Polskie firmy zaniepokojone unijnym projektem dot. pracy za granicą

  Jedna z komisji Parlamentu Europejskiego kończy prace nad nową dyrektywą, która ma ograniczać delegowanie pracowników do pracy za granicą. Dyrektywa ma zapobiec obchodzeniu lub nadużywaniu przepisów. Polskie firmy się jej obawiają.

 • Zagraniczne firmy tracą zainteresowanie Polską

  Na przestrzeni 2015 i 2016 roku o ponad 60 proc. spadła liczba zakładanych zagranicznych firm w naszym kraju. Z Polski uciekają przede wszystkim spółki handlowe.