• Informacje na temat:

  flagi niemcy

Artykuły na temat: flagi niemcy
 • Związkowcy są dobrzy (w Niemczech)

  Z polskiej perspektywy to rzecz niewyobrażalna: kraj, w którym związki zawodowe są potęgą, relacje między pracownikami a firmami regulują układy zbiorowe, a mimo to silna i bogata gospodarka rozwija się z korzyścią dla obu stron. Czy Niemcy mają lepszych związkowców, czy mądrzejszych pracodawców?

 • Nowa moneta kolekcjonerska: "Wyklęci przez komunistów żołnierze niezłomni" - Witold Pilecki "Witold"

  Na 28 września 2017 roku Narodowy Bank Polski zaplanował wprowadzić do obiegu srebrną monetę o nominale 10 zł z serii "Wyklęci przez komunistów żołnierze niezłomni" - Witold Pilecki "Witold".

 • Görlitz zaprasza

  W tym niemieckim, nadgranicznym mieście położonym tylko 170 km od Wrocławia setki wyremontowanych mieszkań stoi pustych i czeka na lokatorów. M3 można wynająć już za 200-300 euro. To znacznie taniej niż we Wrocławiu.

 • Zakończono negocjacje dotyczące lokalizacji fabryki Mercedes-Benz

  - Zakończone zostały negocjacje dot. lokalizacji w Polsce nowoczesnej fabryki w Jaworze, którą będzie realizował koncern Mercedes - ogłosiła w czwartek premier Beata Szydło. Inwestor ma wyłożyć na budowę fabryki silników ok. 500 mln euro i stworzyć tam kilkaset nowych miejsc pracy.

 • Polska to nie jest kraj dla... Polaków

  Naszą ziemią obiecaną są Wielka Brytania (żyje tam ok. 685 tys. Polaków) oraz Niemcy (614 tys.). Potem długo, długo nic i mamy drugą zieloną wyspę, czyli Irlandię (113 tys. - w szczycie mieszkało tam nas prawie dwa razy więcej) oraz Holandię (109 tys.). Właśnie udało nam się pobić rekord. Główny Urząd Statystyczny podał, że "w końcu 2014 r. poza granicami Polski przebywało czasowo około 2,32 mln...

 • Komunikaty ostrzegające przed ryzykownymi technologiami, zakaz posiadania szpiegujących smartwatchów, blokowanie obcych na rzecz tworzenia własnych mediów społecznościowych - to tylko kilka przykładów, jak kraje rozwinięte technologicznie radzą sobie z cyberzagrożeniami wynikającymi z rozwoju cyfrowych technologii uzależniających. Jak na tym tle wypada Polska?

 • Liderzy UE uzależniają decyzję o wydłużeniu brexitu od tego, czy premier May zdoła poddać ponownie pod głosowanie w Izbie Gmin porozumienie rozwodowe - powinna to zrobić do końca przyszłego tygodnia.

 • Mamy odpowiedni potencjał, aby odgrywać w Unii rolę, jaką wcześniej miała Wielka Brytania - mówi Michał Kanownik, prezes Związku Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Branży RTV i IT "Cyfrowa Polska"

 • Handlowe porozumienie pod biało-czerwoną flagą

  Rzeszowskie hurtownie i poznańskie markety wprowadzają ponadsieciową, wspólną markę, by wzmocnić się w walce z zagranicznymi sieciami - donosi "Puls Biznesu".

 • Rynek euro/dolara od wczoraj wpadł w konsolidację o bardzo niewielkim zakresie. Jej ograniczenia to obecnie 1.1704/34.