• Informacje na temat:

  forint kurs

Artykuły na temat: forint kurs
 • Kurs węgierskiego forinta znacznie się wzmocnił po rekordowych spadkach z ostatnich dni - poinformowała w piątek prasa węgierska, upatrując przyczyn m.in. w szansie na bardziej restrykcyjną politykę monetarną.

 • Kurs forinta wobec euro spadł do historycznego minimum

  Kurs węgierskiej waluty forinta wobec euro spadł w poniedziałek rano do historycznego minimum; za jedno euro trzeba było zapłacić ponad 330 forintów - poinformował węgierski portal gospodarczy Portfolio.hu.

 • Forint - polityka na Węgrzech pozytywna dla kursu złotego

  Forint umocnił się w ub. tygodniu o 1,5 proc., po osłabieniu względem euro w poniedziałek na rekordowe minimum 330,75. Biorąc pod uwagę oczekiwane przez nas kształtowanie się kursu EUR/PLN prognozujemy, że kurs PLN/HUF zwiększy się do 75,24 na koniec br. i 75,90 na koniec 2019 r. Oznacza to umocnienie złotego o odpowiednio 0,4% i 1,3% względem forinta w porównaniu do obecnego poziomu.

 • Środowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację kwotowań złotego, pomimo najmocniejszej od miesiąca korekty na wycenie dolara amerykańskiego. Warto również bliżej przyjrzeć się sytuacji w koszyku CEE z uwagi na wczorajsze cięcie stóp o 15 pb. (oczek. 10pb.) na Węgrzech. MNB zdecydował się więc sprowadzić stopy niżej niż RPP. Co ciekawe obserwowaliśmy jednak wzrostową sesję na HUF'ie z uwagi na fakt, iż wczorajsza decyzja traktowana jest jako zakończenie cyklu luzowania...

 • Wakacyjne waluty - czeska korona i węgierski forint

  W 2019 r. czeska gospodarka będzie spowalniać, a kurs pary walutowej PLN/CZK znajduje się w trendzie bocznym. Gospodarkę węgierską, podobnie jak sąsiednie Czechy, czeka spowolnienie, część rynku finansowego oczekuje, że węgierski bank centralny w tym roku zacznie podnosić stopy procentowe.

 • Forint umocnił się po podniesieniu przez agencję Fitch ratingu Węgier z poziomu BB plus do BBB minus - poinformowała w sobotę węgierska agencja MTI.

 • Pogorszenie nastrojów wokół Polski sprzyja Węgrom

  Rynek otrzymał wyraźny sygnał ze strony pozostałych agencji Fitch oraz Moody's, iż również te instytucje mogą obniżyć ocenę Polski w terminie maj, lipiec (rewizje). Ponadto warto wspomnieć o wczorajszej informacji z Fitch, który może podwyższyć rating Węgier (z obecnego BB+). Po Fed prawdopodobieństwo podwyżek stóp w marcu spadło (obecnie 21%).

 • W czwartek po południu kurs dolar/złoty mocno zwyżkuje, osiągając najwyższy poziom od 2001 roku. Złoty osłabia się do dolara najmocniej ze wszystkich rynków wschodzących.

 • Złoty we wtorek stracił na wartości

  We wtorek kurs złotego stracił na wartości, około godz. 17.30 za euro trzeba było zapłacić 4,30 zł, za dolara 4,07 zł, za franka szwajcarskiego 4,04 zł, a za funta szterlinga - 5,07 zł.

 • Złoty zyskuje do większości głównych walut, czym wyróżnia się na tle tracącego forinta. Umocnienie to ma prawdopodobnie w dużej mierze właśnie węgierskie korzenie.