• Informacje na temat:

  formularz umowy o prace

Artykuły na temat: formularz umowy o prace
 • Prezydent podpisał ustawę w sprawie umowy o pracę pomocnika rolnika

  ...​Prezydent podpisał ustawę dotyczącą pomocy przy zbiorach, która wprowadza nowy rodzaj umowy cywilnoprawnej oraz ubezpieczenie zdrowotne i wypadkowe dla pracowników sezonowych - poinformowała w środę Kancelaria Prezydenta.

 • Własny biznes nie generuje kosztów ZUS-owskich, jeśli przedsiębiorca równolegle pracuje na umowie o pracę z wynagrodzeniem brutto ponad 1850 zł. Z jednej strony to "oszczędność" na ZUS-ie, z drugiej konieczność dzielenia czasu na dwa czasochłonne zajęcia.

 • Rząd przyjął projekt ustawy w sprawie umowy o pracę pomocnika rolnika

  .... Projekt zakłada też, że dochody pomocnika rolnika będą opodatkowane, dlatego rolnik będzie musiał przygotować informacje o przychodach osiągniętych z tytułu zawartej umowy do wykorzystania w formularzu(...) - poinformował we wtorek w komunikacie CIR.  Resort rolnictwa zaproponował wprowadzenie nowego rodzaju umowy cywilnoprawnej o pomocy przy zbiorach owoców i warzyw oraz ich sortowaniu, przygotowaniu do...

 • Roczne rozliczenia płatnicze, czyli kiedy PIT-11, a kiedy PIT-40?

  Część podatników po zakończeniu roku podatkowego może wybrać, czy ze zobowiązania w podatku dochodowym od osób fizycznych rozliczy się samodzielnie, czy też powierzy je płatnikowi. Osoby, które mogą rozliczyć się z podatku dochodowego na preferencyjnych zasadach, korzystają z ulg i odliczeń lub też uzyskują należności od więcej niż jednego płatnika, rocznego rozliczenia dokonują same na podstawie sporządzanych przez płatników informacji PIT-11 o uzyskanych dochodach oraz pobranych zaliczkach.

 • ...na podstawie umowy o pracę, należy go kwalifikować jako stosunek pracy. Bez względu na to, jak umowę nazwano i jaka była w tej sprawie wola stron. Takie stanowisko potwierdza konsekwentne(...) formularza na www.rpo.gov.pl (zakładka „Złóż wniosek”) oraz poprzez ePUAP. Warto skorzystać z bezpłatnej infolinii obywatelskiej – tel.: 800 676 676.

 • Ostatnie dni na rozliczenie z fiskusem. Termin 2 maja obowiązuje wszystkich

  Do 2 maja można składać zeznania podatkowe za 2016 rok. Termin obowiązuje osoby rozliczające się na formularzu PIT-37, które m.in. pracują na umowie o pracę czy cywilnoprawnej, oraz PIT-36, dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Ale to nie jedyne grupy podatników, które muszą rozliczyć się w ciągu najbliższego tygodnia.

 • Sposób na zatrudnienie niani umowa uaktywniająca

  Na podstawie umowy uaktywniającej pracuje w Polsce prawie 8 tys. niań. Jak podkreślają eksperci, umowa z nianią nie jest skomplikowana. Jeśli wynagrodzenie nie przekracza minimalnego, obowiązkowe składki finansuje budżet państwa. Przy wyższych zarobkach od kwoty nadwyżki opłaca je rodzic.

 • PIT Last Minute: Rozliczamy dochód z pracy za granicą

  Liczbę Polaków, którzy wyjechali do pracy za granicę, szacuje się na ok. 2 mln. Ile osób wyjeżdża poza kraj do prac sezonowych albo do obsługi przeróżnych zleceń, nie wiadomo. Ale wiadomo, że takie osoby muszą się rozliczyć przed polskim fiskusem z zagranicznych dochodów.

 • ...umowy jeden z rodziców musi zgłosić się do ZUS-u jako płatnik składek na formularzu ZUS ZFA (uwaga: nie musi tego robić rodzic, który prowadzi własną działalność gospodarczą!). Później zgłasza się do(...). Po pierwsze, rodzice unikają w ten sposób bardzo przykrych skutków zatrudniania bez umowy. Warto bowiem wiedzieć, że w razie ujawnienia zatrudnienia niani bez zgłoszenia tego faktu ZUS-owi oraz...

 • Rozliczenie przez pracodawcę tylko z PIT-12

  Nie wszyscy podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych muszą PIT-y za dany rok podatkowy sporządzać samodzielnie. Pewne grupy mogą w tej kwestii wyręczyć się płatnikiem. Wystarczy, że przed 10 stycznia roku następnego złożą oświadczenie na formularzu PIT-12.