• Informacje na temat:

  forum biznes

Artykuły na temat: forum biznes
 • Polska na czele wyścigu o nowe centra usług dla biznesu

  Polska ma szansę osiągnąć pozycję globalnego lidera branży BPO/SSC. Pod względem zatrudnienia w sektorze usług dla biznesu zajmujemy pierwsze miejsce w Europie i trzecie na świecie, a zagranicznych inwestorów przyciągają konkurencyjne koszty pracy, dostępność wykwalifikowanej kadry oraz wsparcie na poziomie rządowym i lokalnym. Dzięki tym czynnikom skutecznie konkurujemy o nowe inwestycje m.in...

 • Forum IAB wobec globalnych wyzwań

  "Świat pod napięciem. Nowy porządek w reklamie" - pod takim szyldem odbędzie się tegoroczna edycja Forum IAB. Konferencja ma przynieść odpowiedź na pytanie, czy i jak marketing powinien odpowiadać na gwałtowne przemiany polityczne, społeczne i ekonomiczne.

 • Łódź przyciąga zagranicznych inwestorów. W ciągu dwóch lat ma powstać 4 tys. nowych miejsc pracy

  Europejskie Forum Gospodarcze, które ma stać się impulsem do pogłębienia współpracy samorządów, środowiska nauki i biznesu.

 • Złoty Laur "Super Biznesu" dla LINK4

  Polski ubezpieczyciel LINK4 uznany za najbardziej innowacyjną spółkę. Właśnie otrzymał Złoty Laur "Super Biznesu" za rozwiązanie telematyczne w ubezpieczeniach komunikacyjnych - "Bezpieczna jazda z LINK4" oraz "Kasa wraca".

 • Gwałtownie spada liczba pracowników tymczasowych

  W II kwartale 2018 roku zanotowano 18-proc. spadek liczby pracowników tymczasowych w Polsce. Według szacunków Polskiego Forum HR wynosi ona obecnie 323 tys. osób. To jeden z większych spadków, które odnotowano w historii rozwoju tego rynku. W ocenie ekspertów ta sytuacja może zmusić agencje pracy tymczasowej do przedefiniowania swojej działalności i jej znacznego rozszerzenia.

 • Forum Energii: modernizacja systemów ciepłowniczych kluczem do walki ze smogiem

  Kluczem do pokonania smogu w Polsce jest modernizacja systemów ciepłowniczych, przede wszystkim małych i średnich; do tego potrzebna jest jednak rządowa strategia - wynika z analizy think tanku Forum Energii.

 • Pracodawcy szukają sposobów na zatrzymanie pracowników tymczasowych. Część z nich przejdzie na etat

  Z końcem listopada upłynął 18-miesięczny limit długości zatrudnienia pracownika tymczasowego u jednego pracodawcy. W wielu firmach, które opierają się w dużej mierze na pracownikach tymczasowych, może to oznaczać zmianę strategii zatrudnienia. 10 proc. tych pracowników prawdopodobnie znajdzie stałe zatrudnienie u danego pracodawcy - szacuje Polskie Forum HR. Problemem branży pozostaje dziś duża...

 • Amerykański biznes chce rozwijać inwestycje w Polsce

  - Amerykański biznes jest zadowolony ze swoich przedsięwzięć w Polsce i nadal chce je rozwijać. Liczy na rynkowe warunki ich prowadzenia i równe traktowanie podmiotów krajowych i zagranicznych - mówili przedstawiciele administracji i firm z USA podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy.

 • Umiejętności cyfrowe będą kluczowe dla kariery młodych Polaków

  Obok języków obcych to język kodowania jest przyszłością dzieci - przekonuje Jacek Borek, dyrektor zarządzający Accenture Technology w Polsce. Ekspert zaznacza, że od najmłodszych lat powinniśmy zachęcać dzieci do rozwijania umiejętności cyfrowych poprzez zabawę. Według szacunków World Economic Forum 65 proc. najmłodszych, które rozpoczynają naukę, będzie pracowało w zawodach, które obecnie nie...

 • W związku z trwającym Szczytem Klimatycznym ONZ wiele mówi się o węglu i jego wpływie na stan środowiska. Większość dyskusji dotyczy szkodliwości tego, używanego w energetyce, tymczasem do wzrostu temperatury na Ziemi przyczynia się także emitowanie gazów cieplarnianych przez przedsiębiorstwa, a w przypadku sektora przemysłu wytwórczego, również produkowane przez niego produkty. To właśnie biznes