• Informacje na temat:

  forum inwestycje

Artykuły na temat: forum inwestycje
 • Blisko 100 tys. miejsc pracy z inwestycji zagranicznych

  Europejskiej - mówi Piotr Dziedzic, dyrektor w firmie rekrutacyjnej Michael Page oraz członek zarządu Polskiego Forum HR. Z danych Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu płyną także korzystne wyniki dla(...) powstaną kolejne inwestycje - podkreśla Piotr Dziedzic. Tak dobra koniunktura gospodarcza wpływa na ogólną sytuację na krajowym rynku pracy. Zgodnie z danymi GUS stopa bezrobocia w Polsce w czerwcu br...

 • Majman: Włosi zainteresowani inwestycjami w Polsce na setki milionów euro

  Włoskie firmy są zainteresowane inwestycjami w Polsce o wartości milionów euro. W ciągu najbliższego roku w Polsce powinny pojawić się cztery duże włoskie inwestycje, w tym jedna z nich już w pierwszym kwartale przyszłego roku - mówi PAP szef Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych Sławomir Majman.

 • Firma UPS zatrudni w Polsce ponad 300 osób

  Firma UPS zainwestuje w Polsce 25 milionów dolarów i zatrudni ponad 300 osób - poinformowano na Forum Ekonomicznym w Krynicy.

 • Dobiega końca proces komercjalizacji Galerii Sudeckiej realizowanej przez spółkę Echo Investment (GPW: ECH) w Jeleniej Górze. Na targach Shopping Center Forum podpisano umowy z Wólczanką i siecią Big Star, do grona najemców dołączyła też marka T-Mobile.

 • Łódź przyciąga zagranicznych inwestorów. W ciągu dwóch lat ma powstać 4 tys. nowych miejsc pracy

  Europejskie Forum Gospodarcze, które ma stać się impulsem do pogłębienia współpracy samorządów, środowiska nauki i biznesu.

 • W 2018 roku głównymi czynnikami napędzającymi polską gospodarkę będą inwestycje, choć konsumpcja także będzie silna - powiedział Interii Jerzy Kwieciński, wiceminister rozwoju podczas Forum Przemysłowego w Karpaczu.

 • ​Uwaga! Światowy kolos zatrudni w tym roku 65 000 osób

  Mark Weinberger, prezes firmy doradczej Ernst & Young LLP, potwierdził w czasie Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, że jego spółka chce w tym roku zatrudnić 65 000 osób.

 • Polska Agencja Inwestycji i Handlu nagrodziła kilkanaście przedsiębiorstw, które chwalą się największym wzrostem eksportu oraz najlepszymi projektami inwestycyjnymi w Polsce. Są wśród nich globalne koncerny, jak Toyota i innowacyjne start-upy. PAIH zapowiada, że do końca roku będzie miała 76 biur handlowych, które mają pomagać polskim eksporterom i inwestorom.

 • Polska na czele wyścigu o nowe centra usług dla biznesu

  Polska ma szansę osiągnąć pozycję globalnego lidera branży BPO/SSC. Pod względem zatrudnienia w sektorze usług dla biznesu zajmujemy pierwsze miejsce w Europie i trzecie na świecie, a zagranicznych inwestorów przyciągają konkurencyjne koszty pracy, dostępność wykwalifikowanej kadry oraz wsparcie na poziomie rządowym i lokalnym. Dzięki tym czynnikom skutecznie konkurujemy o nowe inwestycje m.in...

 • Plan Morawieckiego: Polska ma zbyt niski poziom inwestycji

  Polska ma zbyt niski poziom inwestycji, zarówno na tle regionu, jak i krajów które dogoniły pod względem poziomu życia państwa rozwinięte (patrz również: Raport FOR "Następne 25 lat"). Wicepremier Morawiecki słusznie zwraca uwagę na potrzebę inwestycji i dalszej budowy kapitału krajowego, zamiast konsumpcji finansowanej długiem, w szczególności zagranicznym. Niestety rząd w ramach programu "Rodzina 500+" planuje właśnie napędzać konsumpcję zwiększając zadłużenie.