• Informacje na temat:

  forum kredyt we frankach

Artykuły na temat: forum kredyt we frankach
 • Kurs franka: Minister finansów i prezes NBP wzywają szefów banków na dywanik

  Minister finansów i prezes Narodowego Banku Polskiego wzywają szefów banków na dywanik. We wtorek spotkają się w sprawie kryzysu franka szwajcarskiego, który sprawił, że prawie milion Polaków musi płacić raty kredytów hipotecznych wyższe o kilkaset złotych. Około godziny 9 szwajcarska waluta kosztowała cztery złote i 22 grosze.

 • Miesięczna rata wzrośnie nawet o 250 złotych?

  Za miesiąc Helweci zagłosują w referendum, którego wynik może mieć fatalny dla Polaków spracających kredyty we frankach. W czarnym scenariuszu szwajcarska waluta może zdrożeć do 4 zł, a miesięczna rata kredytu nawet o 250 zł - czytamy w "Metrze".

 • Projekt ustawy dotyczącej kredytów walutowych ma obejmować pożyczki udzielone od 2000 roku, czyli od momentu, kiedy zaistniały one na naszym rynku. Kredytobiorca będzie miał rok na decyzję dotyczącą kredytu walutowego. Według pracowników Kancelarii Prezydenta projekt ustawy, która ma pomóc zadłużonym we frankach, poznamy najwcześniej na przełomie czerwca i lipca.

 • KNF czeka na wiążącą propozycję banków

  KNF czeka na wiążącą i bardziej szczegółową propozycję rozwiązania problemu kredytów frankowych ze strony banków - zapowiedział przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Andrzej Jakubiak.

 • Trzy propozycje bankowców dla "frankowiczów" i innych kredytobiorców

  Utworzenie dwóch funduszy - dla osób, które znajdą się w trudnej sytuacji życiowej oraz dla frankowiczów, na wypadek gwałtownego wzrostu kursu tej waluty, a także wprowadzenie możliwości zmiany zabezpieczenia kredytów hipotecznych - to pomysły bankowców na rozwiązanie m.in. problemu kredytów frankowych.

 • Beata Szydło: Banki muszą się dołożyć do kredytobiorców

  Zdaniem Beaty Szydło, kandydatki PiS na premiera po jesiennych wyborach parlamentarnych. Sektor bankowy, a nie budżet państwa. powinien w większym stopniu wziąć na siebie ryzyko kredytów walutowych we franku szwajcarskim. Z drugiej strony ważne, by nie doprowadzić do rozchwiania systemu bankowego - uważa Szydło.

 • FOR: Uporządkujmy dyskusję o kredytach frankowych

  Gwałtowny wzrost kursu franka wobec złotego w połowie stycznia br. wywołał falę dyskusji na temat sytuacji osób posiadających kredyty mieszkaniowe w tej walucie i kwestii odpowiedzialności za zaistniałą sytuację. Obecnie w Polsce jest ponad pół miliona takich kredytów.

 • Kurs franka rośnie,a pomysłów na kredyty wciąż brak

  Na dobre skończyły się korzyści z niższej raty kredytu frankowego. Osoby spłacające zadłużenie w CHF wydają zdecydowanie więcej niż zadłużeni w złotych. Na dodatek nie mają szansy na pozbycie się bez strat mieszkań kupionych za walutowy kredyt.

 • Banki znowu spróbują wytrzymałości "frankowiczów"

  Swoją propozycję rozwiązania problemu kredytów frankowych mają przedstawić przedstawiciele sektora bankowego podczas środowego Forum Bankowego. Będzie to zarazem ich odpowiedź na koncepcję przewalutowania tych kredytów zaprezentowaną 3 lutego przez szefa KNF Andrzeja Jakubiaka.