• Informacje na temat:

  francja gospodarka

Artykuły na temat: francja gospodarka
 • Francja potrzebuje polskich pracowników

  Francuska gospodarka zaczyna się rozpędzać. Z danych Państwowego Instytutu Statystyki i Badań Ekonomicznych (INSEE) wynika, że w czwartym kwartale 2016 roku francuski PKB wzrósł w ujęciu rocznym o 1,1 proc. Ten wynik przekłada się na rosnące zapotrzebowanie na kadrę, której francuscy przedsiębiorcy często poszukują poza granicami własnego kraju. Najbardziej w przemyśle stoczniowym i spożywczym.

 • Dziesięć lat temu Francja była wiodącą gospodarką europejską

  Dziesięć lat temu Francja była wiodącą gospodarką europejską. PKB per capita Francji wynosił tyle samo, co Niemiec. Obecnie jest o 8% niższy. Podczas gdy Niemcy wdrażały pragmatyczny program reform, tzw. Agendę 2010, Francja spoczywała na laurach.

 • Niemiecka gospodarka przeżywa złote lata. Znakomite widoki też na 2018 rok

  ..., w sektorze usługowym i w przemyśle". Firma doradcza EY liczy się w przyszłym roku z 400 tys. nowych miejsc pracy w Niemczech. Boom ten umożliwia kwitnąca gospodarka; niemiecki PKB ma wzrosnąć w 2018

 • Potęga niemieckiej gospodarki - problem czy korzyść?

  Niemcy krytykowane są za nadwyżkę handlową. Z najnowszego raportu wynika jednak, że silna gospodarka RFN daje miliony miejsc pracy w całej UE, z sąsiadów najwięcej w Polsce.

 • Francja: Płacili urzędnikom przez 25 lat... za nic

  30 urzędników zatrudnionych we francuskim mieście Toulon pobierało wynagrodzenie za nic. I tak przez 25 lat.

 • Bank Francji obniża szacunek wzrostu po protestach "żółtych kamizelek"

  Dzis Bank Francji obniżył prognozę wzrostu gospodarczego w IV kwartale z 0,4 do 0,2 procent PKB. Francuski bank centralny jako przyczynę podał między innymi toczące się w listopadzie i grudniu dotkliwe protesty tak zwanych żółtych kamizelek. W związku z kryzysem planowane jest spotkanie prezydenta ze związkowcami i pracodawcami. Wieczorem Emmanuel Macron ma wygłosić orędzie do narodu.

 • Francja: Senat przyjął wywołujący protesty artykuł 2 nowego prawa pracy

  Francuski Senat przyjął wywołujący protesty artykuł 2 nowego prawa pracy. Debata nad pozostałymi punktami potrwa kilka dni - ostateczne głosowanie 28 czerwca.

 • Jak Francja radzi sobie pod rządami Macrona?

  Emmanuel Macron jest pierwszym francuskim politykiem, który przedstawił solidny program zmian strukturalnych w gospodarce. Wprowadzając podatek liniowy, Emmanuel Macron stara się stymulować innowacyjność (tak jak w Szwecji), ale chce on także zwiększyć kapitał własny firm francuskich, zwłaszcza MŚP. Zdaniem Marka Belki, byłego szefa NBP, w reformach " nawet Sowieci nie poszliby tak daleko".

 • KE zaostrza kurs wobec Niemiec i Francji w sprawie płacy minimalnej

  Sprawiedliwości UE. Jednocześnie Francja otrzymałaby od Brukseli pierwsze upomnienie (wezwanie do usunięcia uchybienia) za swoją ustawę w tej sprawie, która wchodzi w życie od 1 lipca. - Zakwestionowane(...) Francja wprowadza teraz podobne rozwiązania, to Komisja musi podjąć działania, by zaprowadzić porządek prawny w tej sferze - tłumaczy unijny urzędnik, pragnący zachować anonimowość. Oficjalnie KE...

 • Protesty we Francji to efekt euro?

  Protesty we Francji to efekt problemów tamtejszej gospodarki, które francuscy ekonomiści wiążą głównie z euro - powiedział PAP prezes PIE Piotr Arak. Dodał, że w "gorsecie wspólnej waluty" wielu reform wewnętrznych, które utrzymają obecny poziom wydatkowania na cele socjalne nie da się zrealizować.