• Informacje na temat:

  fukushima

Artykuły na temat: fukushima
 • Operator elektrowni jądrowej Fukushima zapłaci

  Sąd w Fukushimie nakazał we wtorek rządowi Japonii oraz firmie TEPCO, operatorowi elektrowni jądrowej Fukushima I, w której w 2011 r. wskutek trzęsienia ziemi doszło do poważnej awarii, wypłacenie 500 mln jenów (4,5 mln dolarów) odszkodowań.

 • Transformacja energetyczna. Koncerny walczą w sądzie

  Po katastrofie w elektrowni atomowej Fukushima I w Japonii, Niemcy postanowiły zerwać z energetyką jądrową przy jednoczesnym odchodzeniu od paliw kopalnych. Nie przewidziano przy tym rekompensaty finansowej dla użytkowników elektrowni atomowych. Protesty producentów energii nie zdały się na nic. W rezultacie postanowili zwrócić się do sądu.

 • Prof. Konrad Świrski: Dyskutując o energetyce jądrowej trzeba pamiętać o możliwych awariach

  Nie da się zbudować efektywnego i niskoemisyjnego systemu energetycznego w przyszłości bez energetyki jądrowej. Ale czy na pewno? Poniżej prof. Konrad Świrski - ekspert rynku energii - polemizuje z najczęściej powtarzanymi tezami w zakresie energetyki jądrowej.

 • 7000 ludzi do zwolnienia w japońskim kolosie Toshiba

  Japoński konglomerat przemysłowy Toshiba w roku finansowym wypracował... 4,5 mld dolarów straty (prognoza, spadek rok do roku o 10 procent). Odczują to pracownicy - niemal 7000 zostanie zwolnionych w drodze restrukturyzacji.

 • Energetyka jądrowa: Państwa unijne czekają miliardowe wydatki

  Państwa UE będą musiały wydać do 2030 r. od 152 do 207 mld euro na energetykę jądrową, by utrzymać na zbliżonym do obecnego poziomie moce produkcyjne. Bez nowych inwestycji w ciągu 25 lat atom zniknąłby z miksu energetycznego - wynika z opracowania Komisji Europejskiej.

 • Wczoraj obserwowaliśmy nowe rekordy na amerykańskim indeksie S&P500. Wynikało to w dużym stopniu ze świetnych nastrojów na rynku ropy.

 • Wszyscy boja się taniej energii jądrowej z Białorusi

  Porozumienie, które ma zablokować zakupy energii elektrycznej z budowanej na Białorusi elektrowni jądrowej, podpisały wszystkie z działających w tym kraju partii politycznych - doniosła ostatnio "Rzeczpospolita".

 • Banki chcą skarżyć koncern Toshiba za straty związane z manipulacjami księgowymi

  Dwa banki - Mitsubishi UFJ Trust and Banking Corp. i Master Trust Bank of Japan chcą wszcząć postępowanie przeciwko koncernowi elektronicznemu Toshiba Corp. i domagać się od niego odszkodowania w wysokości 1 mld jenów, czyli ok. 8,7 mln dol. - podała agencja Kyodo.