• Informacje na temat:

  fundacja młodzieżowej przedsiębiorczości

Artykuły na temat: fundacja młodzieżowej przedsiębiorczości
 • Nie wpadnij w pętlę zadłużenia na święta

  Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami, a co za tym idzie - kolejne wydatki. Niestety, z badania Fundacji Kronenberga wynika, że tylko 40 proc. Polaków oszczędza, ale jedynie co dziesiąty robi to regularnie. Oznacza to, że tylko mała część z nas ma odłożone środki, które może przeznaczyć na świąteczne wydatki. Dla wielu z nas niebezpiecznym ratunkiem" w sytuacji braku gotówki pozostaje tzw. "chwilówka" - w sytuacji kryzysowej skorzystałoby z niej 16 proc.

 • Raport bieżący nr 65/2017 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Getin Noble Banku S.A. ("Emitent",...

 • Polacy oblali test z wiedzy o finansach

  Co piąty Polak uważa, że wiedza dotycząca finansów jest potrzebna głównie ludziom bogatym. Edukacja ekonomiczna Polaków od lat znajduje się na bardzo niskim poziomie. Zdaniem ekspertów, jedna trzecia naszych rodaków deklaruje, że tematy finansowe w ogóle ich nie interesują.

 • Forum Obywatelskiego Rozwoju

  Fundacja FOR (www.for.org.pl/) została założona w marcu 2007 roku przez prof. Leszka Balcerowicza. Misją FOR jest wspieranie propozycji, które sprzyjają szybkiemu i stabilnemu rozwojowi Polski.

 • Lista członków Komitetu Honorowego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Polsce

 • Balcerowicz chce uczyć ekonomii!

  Ponad 200 tys. uczniów z blisko 2 tys. szkół obejmie program edukacji finansowej "Moje finanse". Uczniowie poznają m.in. tajniki bankowości i rynku kapitałowego.

 • Chętnie się zadłużamy

  64 proc. Polaków przeznacza wszystkie swoje dochody na życie i bieżące potrzeby. Jedynie 27 proc. odkłada "coś" w ciągu roku. Chętnie też zaciągamy kredyty - wynika z badań Narodowego Banku Polskiego.

 • Badanie "Sposoby radzenia sobie z kryzysem w mikrofirmach"

  Zatory płatnicze przedstawia się często jako hamulec gospodarki, czynnik przeciwdziałający jej rozwojowi. Jest on szczególnie dotkliwy w okresach spowolnienia gospodarczego. Pogorszenie sytuacji ekonomicznej dostrzegamy m.in. w Polsce. Tymczasem z analizy przeprowadzonej przez Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy przy współudziale Microfinance Centre oraz TNS Polska wynika, że aż 79 proc. firm nie docenia problemu zatorów płatniczych.