• Informacje na temat:

  fundusz akcji polskich notowania

Artykuły na temat: fundusz akcji polskich notowania
 • ...notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych.

 • Wyniki TFI - najlepsze fundusze akcji małych i średnich spółek

  Niespełna połowa funduszy z oferty TFI zakończyło wrzesień z zyskiem - Już po raz trzeci z rzędu najwyższe stopy zwrotu osiągnęły fundusze akcji małych i średnich spółek.

 • Rząd ci pomoże, jak nie będziesz zwalniać

  ...program Inwestycje Polskie. Lada chwila Rada Ministrów wyrazi formalną zgodę na przekazywanie akcji państwowych firm notowanych na giełdzie Bankowi Gospodarstwa Krajowego (BGK) oraz spółce celowej - mają(...) nadwyżka prywatyzacyjna. - To pula akcji, której zbycie nie pozbawi Skarbu Państwa kontroli nad spółką - tłumaczy Magdalena Kobos z resortu skarbu. Ile akcji państwowych spółek będzie można sprzedać...

 • We wrześniu fundusze emerytalne kupowały polskie akcje

  Według szacunków DM Trigon, fundusze emerytalne kupiły we wrześniu akcje za ok. 636mln złotych. Popyt dotyczył w większości akcji polskich (+559mln zł), podczas gdy na akcje zagraniczne wydały 77mln zł.

 • Big City Life, czyli dzień z życia "czerwonych szelek"

  ..."Cityboy", jako jedna z niewielu książek poruszających sprawy świata finansjery w Londynie (aut: Geraint Anderson) wywołała prawdziwą burzę medialną zarówno wokół autora, jak i stylu życia pracowników wielkich banków i funduszy inwestycyjnych.

 • Fundusze emerytalne będą sprzedawały akcje?

  Szacujemy, że fundusze emerytalne sprzedały w sierpniu akcje za ok. 530 mln PLN. Podaż dotyczyła w większości akcji polskich (-493 mln PLN), podczas gdy akcji zagranicznych sprzedały za 38 mln PLN. OFE na koniec sierpnia miały w portfelach prawie 80 proc. akcji polskich firm. Zgodnie z założeniami nowej ustawy o OFE, limit posiadanych przez nie papierów polskich spółek to 75 proc. To oznacza, że

 • Największe fundusze emerytalne uciekają od akcji

  Zdaniem analityków DMTrigon trzy największe fundusze emerytalne w lutym nadal sprzedały polskie akcje za ok. 600 mln PLN. Jest to trzeci miesiąc z rzędu negatywnego nastawienia do polskich akcji.

 • DM Trigon: Fundusze emerytalne ruszyły po akcje

  Saldo zakupów i sprzedaży akcji przez otwarte fundusze emerytalne w grudniu 2015 roku wyniosło +950 mln zł, w tym +742 mln zł w przypadku akcji polskich i +208 mln zł w przypadku akcji zagranicznych - wynika z szacunków Trigon DM.

 • Fundusze emerytalne nadal sprzedają akcje

  Trzeci miesiąc z rzędu fundusze emerytalne sprzedają akcje na naszej giełdzie. Skala wyprzedaży zmniejszyła się m/m i wyniosła 425 mln PLN. Ponownie, negatywne nastawienie dotyczyło zarówno akcji polskich (-166 mln PLN), jak i zagranicznych (-259 mln PLN). Fundusze sukcesywnie zwiększają ekspozycje na rynkach zagranicznych.

 • Które fundusze dały zarobić najwięcej?

  - W kwietniu najwięcej dały zarobić fundusze akcji europejskich rynków rozwiniętych (+3,9%) - Największych strat doświadczyły fundusze akcji tureckich (-5,7%).