• Informacje na temat:

  fundusz emerytalne ranking

Artykuły na temat: fundusz emerytalne ranking
 • Nawet najgorszy Otwarty Fundusz Emerytalny (OFE) wypracował w ostatnich latach więcej pieniędzy niż ZUS – tak wynika z najnowszego rankingu Money.pl.

 • Podsumowanie lutego na rynku funduszy emerytalnych

  Za nami kolejny udany miesiąc na globalnych rynkach akcji i nieco słabszy na polskiej giełdzie. Większość OFE zakończyła miesiąc z dodatnim wynikiem. W lutym OFE zyskały średnio +0,4%, w skali 3 lat to +26,2%. Na koniec lutego aktywa OFE warte były 162,3 mld zł.

 • Raport PwC - nadchodzi czas seniora

  Tymczasem z raportu PwC Golden Age Index 2018 wynika, że do 2050 roku co drugi mieszkaniec krajów OECD będzie miał ponad 55 lat. W rankingu aktywizacji zawodowej osób starszych Polska zajmuje 30. miejsce na 35 możliwych. Eksperci przekonują, że warto rozprawiać się z mitami dotyczącymi dojrzałych pracowników i dawać im szansę. Robert Majkowski, Prezes Funduszu Hipotecznego DOM, twierdzi, że wielu...

 • Fundusze emerytalne kolejny miesiąc ze stratą

  Sierpień jest już czwartym miesiącem z rzędu, w którym żadnemu otwartemu funduszowi emerytalnemu nie udało się wypracować dodatniej stopy zwrotu.

 • Jak gromadzić oszczędności?

  .... Jedną z form oszczędzania są Indywidualne Konta Emerytalne. IKE może być prowadzone w formie ubezpieczenia na życie, konta bankowego, funduszu inwestycyjnego czy emerytalnego, a nawet rachunku(...) wybranego funduszu inwestycyjnego, którego zadaniem jest wypracowanie zysku z wpłacanych kwot. Połączenie systematycznego oszczędzania i potencjału funduszy do generowania zysków może przynieść...

 • Ważą się losy Otwartych Funduszy Emerytalnych

  Wrzesień upłynął pod znakiem niepewności w sprawie reformy otwartych funduszy emerytalnych (OFE). Według doniesień prasowych wciąż nie ma porozumienia między resortem finansów i rozwoju co do kształtu zmian. We wrześniu OFE straciły średnio -0,4 proc. a ich przeciętne wyniki od początku roku wynoszą +18,3 proc. , wartość aktywów OFE spadła we wrześniu o -0,6 mld zł .

 • 10 najlepszych przystani dla emerytów

  ...kraje ocenione zostały wyżej w jednej kategorii, ale niżej w innych. Według jednego z szanowanych rankingów, Country Brand Index, najlepszym miejscem do życia na świecie jest Australia. (Ranking Country Brand oraz inne rankingi można zobaczyć w artykule "Emerytura w kraju czy zagranicą?") Jeżeli planujemy jednak częste powroty do USA, to podróże z Australii będą mozolne. Kanada jest na 2. miejscu...

 • Luty przerwał dobrą passę funduszy emerytalnych, straciły one prawie 9,5 mld zł

  W lutym wszystkie OFE doświadczyły ujemnych stóp zwrotu - średnio straciły -5,2%. Zarządzający funduszami emerytalnymi szykują portfele do zmian w OFE. Spora przecena akcji spowodowała, ze z kont przyszłych emerytów wyparowało -9,5 mld zł.

 • Wczasy pod gruszą

  Ranking najpopularniejszych świadczeń pozapłacowych w Polsce (tzw. benefitów) od wielu lat nie ulega zmianie i prezentuje się następująco: Telefon komórkowy. Prywatna opieka medyczna. Laptop. Bezpłatne zajęcia sportowo-rekreacyjne (basen, siłownia, itp.) Dofinansowanie kosztów szkoleń. Dodatkowe ubezpieczenia. Samochód służbowy. Dodatkowe ubezpieczenie emerytalne. W opinii pracowników...

 • Gigantyczne straty funduszy emerytalnych

  Po październikowym ożywieniu listopad przyniósł powrót spadków na krajowy rynek akcji, co miało duży wpływ na wyniki funduszy emerytalnych.W listopadzie wszystkie OFE poniosły stratę, średnia stopa zwrotu wyniosła -2,8%. Nasz -WIG w analogicznym okresie stracił -4,7%.