• Informacje na temat:

  fundusz emerytalny dom

Artykuły na temat: fundusz emerytalny dom
 • Konta emerytalne w OFE. Jak czytać informacje od funduszu i czy warto go zmienić

  Początek roku to czas, kiedy najczęściej do naszych domów przychodzą listy nadawane przez Otwarte Fundusze Emerytalne (OFE). Większość z nas po pobieżnym...

 • Ostatni rozbiór OFE - co wybrać?

  Długo zapowiadana końcowa reforma OFE zaczyna wreszcie nabierać kształtów. Jeśli planowana przez rząd likwidacja otwartych funduszy emerytalnych (OFE) stanie się faktem, wszyscy uczestnicy funduszy będą musieli wybrać, czy zgromadzone w nich oszczędności ulokować w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych czy na indywidualnych kontach emerytalnych.

 • ...oczywiście obciąć fundusze na opłaty. Ale warto próbować. Gaś światło, pierz w niższej temperaturze, oszczędzaj wodę, zamień pakiet telefonu czy kablówki na tańszy... Zakupy rób z listą, a z promocji(...) ewentualne ryzyko. Możesz odkładać pieniądze np. na koncie oszczędnościowym, lokacie (różnią się długością, wysokością oprocentowania, sposobem naliczania odsetek) czy też w różnego rodzaju funduszach...

 • Fundusze emerytalne nadal sprzedają akcje

  Trzeci miesiąc z rzędu fundusze emerytalne sprzedają akcje na naszej giełdzie. Skala wyprzedaży zmniejszyła się m/m i wyniosła 425 mln PLN. Ponownie, negatywne nastawienie dotyczyło zarówno akcji polskich (-166 mln PLN), jak i zagranicznych (-259 mln PLN). Fundusze sukcesywnie zwiększają ekspozycje na rynkach zagranicznych.

 • Polaku, załap się na fundusz socjalny!

  Pracodawca, który zatrudnia co najmniej 20 pracowników (w przeliczeniu na etaty) - na 1 stycznia danego roku, powinien utworzyć zakładowy fundusz świadczeń socjalnych. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie wydatki można sfinansować z jego środków.

 • Norges Bank notuje pokaźne zyski

  Norges Bank Investment Management na koniec 2017 r. miał w portfelu akcje spółek notowanych na GPW warte łącznie 968,2 mln USD, czyli o 41,3 proc. więcej niż przed rokiem - wynika z rocznego sprawozdania funduszu. Narodowy fundusz emerytalny w 2017 r. przyniósł rekordowy zysk w wysokości 131 miliardów dolarów. Na koniec ubiegłego roku fundusz posiadał aktywa w wysokości 1,08 biliona dolarów.

 • Do emerytury mam jeszcze sporo czasu, ale coraz częściej słyszę, że samo świadczenie z ZUS będzie niskie. I że lepiej oszczędzać teraz pieniądze, niż potem oszczędzać na jedzeniu czy lekach. Pozostałam w Otwartym Funduszu Emerytalnym, ale chciałabym wiedzieć, jak inaczej mogłabym odkładać pieniądze na emeryturę? Magda z Ostrołęki...

 • PPK pobudzą gospodarkę i giełdę w Polsce

  PPK mają być adresowane do 11,4 mln zatrudnionych, a przyjęte założenia wskazują na oczekiwany 75% poziom partycypacji. Federacja Przedsiębiorców Polskich i Instytut Emerytalny wskazują, że czynnikiem sukcesu dla skutecznego wdrożenia PPK będzie zbudowanie szerokiej koalicji poparcia dla pomysłu. Zdaniem ekspertów konieczne będą zachęty czy ulgi podatkowe.

 • Polacy nie są wyjątkiem. Wszyscy Europejczycy muszą dłużej pracować

  Kraje europejskie podnoszą wiek emerytalny nawet gdy obywatele się temu sprzeciwiają. Zrównanie wieku kobiet i mężczyzn także jest normą. Na długie utrzymywanie emerytów nie stać nawet bogatych Niemców.

 • Polacy chcieliby oszczędzać na emeryturę, o ile ktoś im dołoży

  lub pracodawca dopłacili do tego - zwraca uwagę Fundusz Hipoteczny DOM.