• Informacje na temat:

  fundusz emerytalny zus

Artykuły na temat: fundusz emerytalny zus
 • Prezes ZUS: Strajk pracowników nie zaszkodzi emerytom

  ...- Przez dwa ostatnie lata fundusz wynagrodzeń w zakładzie wzrósł o 11,9 proc., czyli prawie o tyle, o ile wzrastał przez siedem poprzednich lat, tj. w latach 2009–2015 – o 13,5 proc. - mówi w wywiadzie dla "DGP" Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

 • Prezes ZUS przekazała wnioski z przeglądu emerytalnego

  Wyniki przeglądu emerytalnego przeprowadzonego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych i wnioski po tym przeglądzie zostały przekazane do resortu rodziny i pracy - zapowiedziała PAP prezes Zakładu prof. Gertruda Uścińska. Zgodnie z propozycjami rekomendacji ZUS miałby się stać jedyną instytucją odpowiedzialną za wszystkie rodzaje ubezpieczeń społecznych.

 • Pieniądze z kont emerytalnych nie przepadają...

 • Fundusze emerytalne kończą rekordowy rok

  Na koniec grudnia 2017 r. aktywa OFE warte były 179,5 mld zł, o 26,1 mld zł (17 proc.) więcej niż na koniec grudnia 2016 r. Fundusze emerytalne kończą 2017 rok rekordowym wynikiem. Jak podała "Rzeczpospolita", Otwarte Fundusze Emerytalne zarobiły średnio 18,7 proc., a od początku istnienia zyskały przeciętnie ponad 320 proc.

 • Nasze składki gromadzone są w Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (FUS). ZUS zapisuje je na naszych indywidualnych kontach. Dba także o to, by wypłacane z FUS-u świadczenia trafiły do nas w określonym terminie i w odpowiedniej wysokości.

 • Przeciąganie liny wokół funduszy emerytalnych

  zarekomendował ostatnio przeniesienie całości środków OFE do ZUS wbrew lipcowej koncepcji Ministerstwa Rozwoju. Zawrzało nie tylko na rynku, ale też na szczytach władzy.

 • Jeśli chcemy, aby część naszej składki emerytalnej trafiała do OFE, musimy do 31 lipca br. zadeklarować to w ZUS. Wzór formularza o przekazywaniu znajdziemy na stronie www.emerytura.gov.pl. Możemy go zanieść osobiście, wysłać pocztą lub drogą elektroniczną za pośrednictwem platformy ePUAP (ale ten sposób jest dość skomplikowany, wymaga bowiem zarejestrowania i potwierdzenia profilu).

 • Otwarty Fundusz Emerytalny a zabezpieczenie naszej przyszłości

  Od 2014 roku sami decydujemy o tym, czy część odprowadzanych przez nas składek emerytalnych trafia do OFE, czy też w całości są one transferowane do ZUS. Oznacza to, że w pewien sposób każdy z nas indywidualnie podejmuje decyzję o sposobie inwestowania obowiązkowych składek, które mają na celu zarabiać na naszą emeryturę.

 • ...również Otwarte Fundusze Emerytalne (OFE) z kontami emerytalnymi – to II filar emerytalny. Składki na ubezpieczenie emerytalne odprowadzane przez pracodawców są dzielone pomiędzy OFE i ZUS (ZUS część składki przekazuje OFE). Oprócz tych dwóch kont emerytalnych od 1 maja 2011 r. mamy jeszcze subkonto w ZUS – na nie też trafia część składek. Od roku możemy decydować, czy nasze składki trafiają i do...

 • Nowe zadania dla funduszy emerytalnych

  Otwarte Fundusze Emerytalne, których aktywa wynoszą 143,5 mld zł, nie zostaną zlikwidowane - powiedział Interii wysoki przedstawiciel rządu. W planie wicepremiera Mateusza Morawieckiego przewiduje się dla nich nową rolę jako wehikułów, które miałyby realizować całkowicie inną polityką inwestycyjną, bardziej dostosowaną do rządowych priorytetów, a równocześnie gromadziłyby oszczędności.