• Informacje na temat:

  fundusz inwestycyjne

Artykuły na temat: fundusz inwestycyjne
 • ...inwestycyjne oferowane przez bank, takie, które nie są typowymi lokatami – np. lokaty z funduszem, polisy lokacyjne czy certyfikaty depozytowe. Warto przed podpisaniem umowy zapytać, czy dany produkt(...). Nawet jeśli bank lub SKOK ogłosi upadłość i będzie niewypłacalny, odzyskamy je dzięki Bankowemu Funduszowi Gwarancyjnemu (BFG). BGK gwarantuje zwrot pieniędzy powierzonych bankowi lub SKOK...

 • Na co uważać wybierając fundusze inwestycyjne?

  Pierwszy fundusz inwestycyjny powstał... w 1774 roku. Stworzył go po krachu na giełdzie w Amsterdamie holenderski kupiec i pośrednik Abraham van Ketwich. Fundusz Eendragt Maakt Magt (jedność daje siłę) inwestował na wszystkich ważniejszych rynkach ówczesnego świata kapitałowego. Podobnie jak czynią to dzisiejsze fundusze. I to właśnie geografia jest pierwszym kryterium ich podziału. Są zatem

 • Gdy zamierzamy ulokować nasze oszczędności w banku, lokata kojarzy się nam z pełnym bezpieczeństwem. Znamy jej oprocentowanie i wiemy na jaki zysk możemy liczyć po kwartale, roku czy dwóch latach (w zależności od tego na jaki termin się zdecydowaliśmy). I rzeczywiście tak jest w przypadku tradycyjnych lokat. Ale gdy pracownicy banku proponują nam lokaty inwestycyjne, powinna nam się zapalić...

 • Komisja Nadzoru Finansowego cofa funduszowi inwestycyjnemu zgodę na działalność

  Komisja Nadzoru Finansowego zdecydowała, że Inventum TFI nie będzie mógł m.in. tworzyć funduszy inwestycyjnych i zarządzać nimi oraz zbywać i odkupować jednostek uczestnictwa. Jako powód decyzji KNF wskazała m.in. naruszenia interesu uczestników funduszu.

 • Zamrożony fundusz

  ...- Trzeba walczyć o odmrożenie środków Funduszu Pracy. Pieniądze, które są przeznaczane na aktywizację zawodową bezrobotnych czy staże dla młodych ludzi, nie są wyrzucane w błoto - mówi prof. Mieczysław Kabaj z Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych, członek Krajowej Rady Zatrudnienia.

 • Fundusze inwestycyjne zarobiły mniej niż lokaty bankowe

  W ostatnich 12 miesiącach zarówno najbezpieczniejsze fundusze (gotówkowe i pieniężne), jak i te obarczone wysokim ryzykiem (akcji) przeciętnie zarobiły mniej niż lokaty bankowe. Z analizy Expandera wynika, że wśród najpopularniejszych grup jedynie fundusze absolutnej stopy zwrotu wyraźnie pokonały lokaty. Średnio przyniosły zyski na poziomie 5,41 proc.

 • Monika S. dostała bardzo dużą premię, postanowiła więc zainwestować te dodatkowe pieniądze. Zwróciła się o poradę do doradcy finansowego. Ten polecił jej dobrze oprocentowaną lokatę i fundusz inwestycyjny. Wkrótce jednak okazało się, że fundusz zaczął przynosić straty. Zamiast pomnożyć oszczędności, ponad połowę z nich straciła. Czując się oszukana, postanowiła spotkać się z adwokatem, by...

 • Ranking funduszy inwestycyjnych - sierpień 2015 r.

  Tegoroczny sierpień na rynku funduszy inwestycyjnych zaskoczył nawet największych pesymistów. Za najgorsze inwestycje miesiąca uznać można fundusze akcyjne lokujące środki w Chinach, Turcji oraz na rynkach wschodzących. Obronną ręką z sytuacji wyszedł natomiast fundusz Eurogeddon, który zarobił aż 12,82 proc.

 • Większość osób, które mają swoje konto w Otwartym Funduszu Emerytalnym (OFE) w ogóle o nim nie pamięta. Wybraliśmy OFE przed laty i nie sprawdzamy, jak inwestowane są nasze pieniądze na przyszłą emeryturę. A szkoda. Warto śledzić wyniki naszego funduszu i jeśli radzi on sobie zdecydowanie gorzej niż inne, przenieść składki do takiego, który ma najlepsze (lub jedne z najlepszych) wyniki finansowe.

 • TFI: Fatalne wyniki funduszy inwestycyjnych

  Klienci TFI mają za sobą kolejny trudny miesiąc. We wrześniu prawie 80% funduszy inwestycyjnych z oferty krajowych instytucji poniosło straty.