• Informacje na temat:

  fundusz inwestycyjny

Artykuły na temat: fundusz inwestycyjny
 • Jeśli masz nadwyżkę pieniędzy i chcesz je zainwestować, poradź się profesjonalnego doradcy. Pamiętaj, że między finansowym a inwestycyjnym jest kolosalna różnica.

 • Na co uważać wybierając fundusze inwestycyjne?

  Pierwszy fundusz inwestycyjny powstał... w 1774 roku. Stworzył go po krachu na giełdzie w Amsterdamie holenderski kupiec i pośrednik Abraham van Ketwich. Fundusz Eendragt Maakt Magt (jedność daje siłę) inwestował na wszystkich ważniejszych rynkach ówczesnego świata kapitałowego. Podobnie jak czynią to dzisiejsze fundusze. I to właśnie geografia jest pierwszym kryterium ich podziału. Są zatem

 • ...– inwestycje w surowce, giełdowe indeksy albo zakup jednostek funduszy inwestycyjnych. – Oferta takich produktów brzmi ciekawie, wszak obiecują one oprocentowanie nawet przeszło dwukrotnie wyższe od średniego oprocentowania tradycyjnych lokat. Lecz tak ulokowane środki pracują zwykle tylko przez trzy miesiące, co przy zalecanym horyzoncie inwestycji w fundusze (zwykle kilka lat) jest okresem...

 • Kobe Bryant założył fundusz inwestycyjny

  Kobe Bryant, 37-letnia była gwiazda światowej koszykówki, z Jeffem Stibelem utworzyli fundusz inwestycyjny z kapitałem 100 mln dolarów.

 • Większość osób, które mają swoje konto w Otwartym Funduszu Emerytalnym (OFE) w ogóle o nim nie pamięta. Wybraliśmy OFE przed laty i nie sprawdzamy, jak inwestowane są nasze pieniądze na przyszłą emeryturę. A szkoda. Warto śledzić wyniki naszego funduszu i jeśli radzi on sobie zdecydowanie gorzej niż inne, przenieść składki do takiego, który ma najlepsze (lub jedne z najlepszych) wyniki finansowe.

 • Wyniki TFI - najlepsze fundusze akcji małych i średnich spółek

  Niespełna połowa funduszy z oferty TFI zakończyło wrzesień z zyskiem - Już po raz trzeci z rzędu najwyższe stopy zwrotu osiągnęły fundusze akcji małych i średnich spółek.

 • Funduszu. Trzeba tylko wypełnić wniosek o wy płatę środków gwarantowanych. Często w oddziałach bankowych podpisujemy umowy związane z ubezpieczeniem lub kupnem jednostek inwestycyjnych(...). Nawet jeśli bank lub SKOK ogłosi upadłość i będzie niewypłacalny, odzyskamy je dzięki Bankowemu Funduszowi Gwarancyjnemu (BFG). BGK gwarantuje zwrot pieniędzy powierzonych bankowi lub SKOK...

 • Wyniki funduszy inwestycyjnych za grudzień

  Ostatni miesiąc burzliwego 2016 roku przyniósł wreszcie nieco wytchnienia na globalnych rynkach. Na giełdach całego świata mieliśmy do czynienia z rajdem św. Mikołaja z prawdziwego zdarzenia. Najwyższe stopy zwrotu osiągnęły fundusze akcji europejskich rynków rozwiniętych i polskich uniwersalnych.

 • Szukasz najwyżej oprocentowanej lokaty? Uważaj! Możesz dostać ofertę lokaty z funduszem inwestycyjnym. Twój depozyt będzie wtedy podzielony...

 • Jak wybrać fundusz inwestycyjny?

  W czasach gdy depozyty bankowe są nisko oprocentowane, a w większości nawet nie chronią przed inflacją, poszukujemy korzystniejszych form lokowania oszczędności. Jedną z możliwości są fundusze inwestycyjne. To może być dobry wybór, ale pod kilkoma warunkami.