• Informacje na temat:

  fundusz powierniczy

Artykuły na temat: fundusz powierniczy
 • Ustawa z 16.12.1994 r. dotyczyła podmiotów gospodarki narodowej zatrudniających powyżej 50 osób, w tym jednostek organizacyjnych działających na podstawie prawa bankowego o publicznym obrocie papierami wartościowymi i funduszach powierniczych oraz o działalności ubezpieczeniowej. Nakazywała im co roku negocjować ze związkami zawodowymi wskaźnik podniesienia w firmie przeciętnych poborów, który...

 • UOKiK: Deweloperski Fundusz Gwarancyjny zabezpieczy kupującego

  Deweloperski Fundusz Gwarancyjny, który chcemy wprowadzić, nowelizując ustawę o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, zabezpieczy pieniądze Kowalskiego - powiedział PAP prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Marek Niechciał. Realny koszt ochrony wyniesie poniżej 1 proc. ceny mieszkania czy domu - dodał.

 • Na Wyspach będzie jeszcze łatwiej o zasiłki

  ...500 £ w Funduszu Powierniczym dzieci plus dodatkowe 250 £ dla Tomka, kiedy ukończył on 7 lat (tę samą kwotę otrzyma Ola w wieku 7 lat). Zatem razem wszelkich benefitów Kowalscy otrzymują 657,33

 • Czy Deweloperski Fundusz Gwarancyjny wpłynie na wzrost cen nowych mieszkań?

  Nowa propozycja UOKiK przewiduje nowelizację ustawy o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego. Wprowadzenie Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego jest alternatywą dla poprzedniego pomysłu - likwidacji otwartych rachunków powierniczych bez zabezpieczenia.

 • - Fundusz gwarancyjny to dobry krok w kierunku ochrony interesów klientów firm deweloperskich - powiedział PAP analityk rynku nieruchomości Home Broker Marcin Krasoń. Jak dodał, trudno spodziewać się jednak, aby deweloperzy wzięli ten koszt na siebie.

 • Wreszcie większe gwarancje dla turystów

  Prezydent podpisał ustawę powołującą Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG)*. Tym samym Polacy podróżujący za granicę zyskują dodatkową ochronę w przypadku niewypłacalności biura podróży, a pieniądze za odwołane imprezy turystyczne - otrzymają szybciej niż dotychczas.

 • 100 tys. euro dla każdego, kto straci mieszkanie przez bank

  Upadłość banku, w którym deweloperzy gromadzą pieniądze na rachunkach powierniczych, nie odbije się na ich klientach. Projekt jest już w Sejmie.

 • Firma budowlana bankrutuje? Deweloperski Fundusz Gwarancyjny zwróci pieniądze

  Jest nowy pomysł na zabezpieczenie osób kupujących mieszkania. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów proponuje utworzenie Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego, który w razie bankructwa firmy budowlanej ma nam zwracać pieniądze. UOKiK przygotował ostateczny projekt ustawy w tej sprawie.

 • Władze Panamy ogłosiły, że powołają niezależną komisję, która zbada praktyki finansowe w kraju. To pokłosie wycieku danych z lokalnej kancelarii prawnej, które pokazują, jak znani i bogaci ukrywają przed fiskusem pieniądze w rajach podatkowych. Premier Wielkiej Brytanii David Cameron przyznał we czwartek, że miał udziały w funduszu powierniczym utworzonym przez jego zmarłego ojca

 • Udało się odzyskać 13,3 mld zł z funduszy unijnych z lat 2007-2013 - Kwieciński

  - Dzięki wdrożonemu przez rząd "Programowi naprawczemu dla funduszy UE na lata 2007-2013" udało się wykorzystać dodatkowe 13,3 mld zł poprzedniej perspektywy finansowej - poinformował w poniedziałek wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński.