• Informacje na temat:

  fundusz powierniczy

Artykuły na temat: fundusz powierniczy
 • Ustawa z 16.12.1994 r. dotyczyła podmiotów gospodarki narodowej zatrudniających powyżej 50 osób, w tym jednostek organizacyjnych działających na podstawie prawa bankowego o publicznym obrocie papierami wartościowymi i funduszach powierniczych oraz o działalności ubezpieczeniowej. Nakazywała im co roku negocjować ze związkami zawodowymi wskaźnik podniesienia w firmie przeciętnych poborów, który...

 • Wreszcie większe gwarancje dla turystów

  Prezydent podpisał ustawę powołującą Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG)*. Tym samym Polacy podróżujący za granicę zyskują dodatkową ochronę w przypadku niewypłacalności biura podróży, a pieniądze za odwołane imprezy turystyczne - otrzymają szybciej niż dotychczas.

 • Na Wyspach będzie jeszcze łatwiej o zasiłki

  ...500 £ w Funduszu Powierniczym dzieci plus dodatkowe 250 £ dla Tomka, kiedy ukończył on 7 lat (tę samą kwotę otrzyma Ola w wieku 7 lat). Zatem razem wszelkich benefitów Kowalscy otrzymują 657,33

 • 100 tys. euro dla każdego, kto straci mieszkanie przez bank

  Upadłość banku, w którym deweloperzy gromadzą pieniądze na rachunkach powierniczych, nie odbije się na ich klientach. Projekt jest już w Sejmie.

 • Władze Panamy ogłosiły, że powołają niezależną komisję, która zbada praktyki finansowe w kraju. To pokłosie wycieku danych z lokalnej kancelarii prawnej, które pokazują, jak znani i bogaci ukrywają przed fiskusem pieniądze w rajach podatkowych. Premier Wielkiej Brytanii David Cameron przyznał we czwartek, że miał udziały w funduszu powierniczym utworzonym przez jego zmarłego ojca

 • Udało się odzyskać 13,3 mld zł z funduszy unijnych z lat 2007-2013 - Kwieciński

  - Dzięki wdrożonemu przez rząd "Programowi naprawczemu dla funduszy UE na lata 2007-2013" udało się wykorzystać dodatkowe 13,3 mld zł poprzedniej perspektywy finansowej - poinformował w poniedziałek wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński.

 • Problemy z W Investments to znacznie mniejsza skala niż afera z udziałem windykatora. W centrum uwagi jednak znów są TFI , bankowi dystrybutorzy, a nowy element to depozytariusz.

 • Wspólne inwestycje - sposób na zarabianie dla każdego

  Nie każdego stać na to, by samodzielnie kupić udziały w perspektywicznym przedsiębiorstwie albo obligacje rządu dynamicznie rozwijającego się egzotycznego kraju. Jednak jeśli wielu indywidualnych inwestorów połączy siły, razem staną się wpływowym graczem na rynku. Nic dziwnego, że produkt finansowy oferujący takie rozwiązanie zrobił furorę. Fundusze inwestycyjne mają już ponad 240 lat i są jedną

 • Ivanka Trump zamyka swoją firmę

  Ivanka Trump - córka i doradczyni prezydenta USA Donalda Trumpa - poinformowała w tym tygodniu o zamknięciu firmy Ivanka Trump Collection, która pod jej "szyldem" zajmowała się produkcją i sprzedażą ubrań, kosmetyków oraz galanterii kobiecej.

 • Negocjacje w sprawie pomocy dla Grecji nie przynoszą na razie efektów

  W poniedziałek nad ranem przywódcy 19 państw strefy euro nadal dyskutują nad nową propozycją kompromisu w sprawie programu pomocy dla Grecji. Według nieoficjalnych informacji Ateny wciąż mają jednak zastrzeżenia do projektu.