• Informacje na temat:

  fundusz powierniczy

Artykuły na temat: fundusz powierniczy
 • Ustawa z 16.12.1994 r. dotyczyła podmiotów gospodarki narodowej zatrudniających powyżej 50 osób, w tym jednostek organizacyjnych działających na podstawie prawa bankowego o publicznym obrocie papierami wartościowymi i funduszach powierniczych oraz o działalności ubezpieczeniowej. Nakazywała im co roku negocjować ze związkami zawodowymi wskaźnik podniesienia w firmie przeciętnych poborów, który...

 • UOKiK: Deweloperski Fundusz Gwarancyjny zabezpieczy kupującego

  Deweloperski Fundusz Gwarancyjny, który chcemy wprowadzić, nowelizując ustawę o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, zabezpieczy pieniądze Kowalskiego - powiedział PAP prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Marek Niechciał. Realny koszt ochrony wyniesie poniżej 1 proc. ceny mieszkania czy domu - dodał.

 • Na Wyspach będzie jeszcze łatwiej o zasiłki

  ...500 £ w Funduszu Powierniczym dzieci plus dodatkowe 250 £ dla Tomka, kiedy ukończył on 7 lat (tę samą kwotę otrzyma Ola w wieku 7 lat). Zatem razem wszelkich benefitów Kowalscy otrzymują 657,33

 • Czy mieszkania muszą zdrożeć z powodu Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego?

  Nowelizacja ustawy deweloperskiej od marca czeka na decyzję Rady Ministrów. Obawy, że zmiany prawne będą impulsem do wzrostu cen mieszkań powodują, że projekt może przeleżeć kilka miesięcy ze względu na cykl wyborczy.

 • Czy Deweloperski Fundusz Gwarancyjny wpłynie na wzrost cen nowych mieszkań?

  Nowa propozycja UOKiK przewiduje nowelizację ustawy o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego. Wprowadzenie Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego jest alternatywą dla poprzedniego pomysłu - likwidacji otwartych rachunków powierniczych bez zabezpieczenia.

 • - Fundusz gwarancyjny to dobry krok w kierunku ochrony interesów klientów firm deweloperskich - powiedział PAP analityk rynku nieruchomości Home Broker Marcin Krasoń. Jak dodał, trudno spodziewać się jednak, aby deweloperzy wzięli ten koszt na siebie.

 • Wreszcie większe gwarancje dla turystów

  Prezydent podpisał ustawę powołującą Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG)*. Tym samym Polacy podróżujący za granicę zyskują dodatkową ochronę w przypadku niewypłacalności biura podróży, a pieniądze za odwołane imprezy turystyczne - otrzymają szybciej niż dotychczas.

 • 100 tys. euro dla każdego, kto straci mieszkanie przez bank

  Upadłość banku, w którym deweloperzy gromadzą pieniądze na rachunkach powierniczych, nie odbije się na ich klientach. Projekt jest już w Sejmie.

 • Firma budowlana bankrutuje? Deweloperski Fundusz Gwarancyjny zwróci pieniądze

  Jest nowy pomysł na zabezpieczenie osób kupujących mieszkania. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów proponuje utworzenie Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego, który w razie bankructwa firmy budowlanej ma nam zwracać pieniądze. UOKiK przygotował ostateczny projekt ustawy w tej sprawie.

 • Władze Panamy ogłosiły, że powołają niezależną komisję, która zbada praktyki finansowe w kraju. To pokłosie wycieku danych z lokalnej kancelarii prawnej, które pokazują, jak znani i bogaci ukrywają przed fiskusem pieniądze w rajach podatkowych. Premier Wielkiej Brytanii David Cameron przyznał we czwartek, że miał udziały w funduszu powierniczym utworzonym przez jego zmarłego ojca