• Informacje na temat:

  fundusz stabilnego wzrostu

Artykuły na temat: fundusz stabilnego wzrostu
 • Kosiniak-Kamysz: Polski rynek pracy jest stabilny

  ...- Na tle innych krajów polski rynek pracy jest relatywnie stabilny - ocenił w rozmowie minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz. Jak tłumaczy, tempo wzrostu bezrobocia jest niższe niż średnia dla Unii Europejskiej.

 • Na co uważać wybierając fundusze inwestycyjne?

  Pierwszy fundusz inwestycyjny powstał... w 1774 roku. Stworzył go po krachu na giełdzie w Amsterdamie holenderski kupiec i pośrednik Abraham van Ketwich. Fundusz Eendragt Maakt Magt (jedność daje siłę) inwestował na wszystkich ważniejszych rynkach ówczesnego świata kapitałowego. Podobnie jak czynią to dzisiejsze fundusze. I to właśnie geografia jest pierwszym kryterium ich podziału. Są zatem

 • Wzrost gospodarczy a rynek pracy

  ...gospodarczego w Polsce na lata 2012-2014 nie wyglądają optymistycznie. Tylko Międzynarodowy Fundusz Walutowy zakłada wzrost PKB nieznacznie powyżej granicy wzrostu bezzatrudnieniowego (3,8 proc.), ale dopiero(...) i obniżki wynagrodzeń. Wieloletnie obserwacje pokazują jednak, że zmiany stopy wzrostu gospodarczego nie muszą przekładać się na następujące w krótkim czasie zmiany na rynku pracy. W trakcie recesji płace...

 • Fundusze inwestycyjne zarobiły mniej niż lokaty bankowe

  W ostatnich 12 miesiącach zarówno najbezpieczniejsze fundusze (gotówkowe i pieniężne), jak i te obarczone wysokim ryzykiem (akcji) przeciętnie zarobiły mniej niż lokaty bankowe. Z analizy Expandera wynika, że wśród najpopularniejszych grup jedynie fundusze absolutnej stopy zwrotu wyraźnie pokonały lokaty. Średnio przyniosły zyski na poziomie 5,41 proc.

 • Przeciętna płaca to już prawie 5 tys. zł. Czy wynagrodzenia nadal będą rosły?

  Szybki wzrost płac w połączeniu z rosnącym zatrudnieniem i niską inflacją to sygnał wysokiej konsumpcji i wzrostu PKB.

 • Fundusze emerytalne kończą rekordowy rok

  Na koniec grudnia 2017 r. aktywa OFE warte były 179,5 mld zł, o 26,1 mld zł (17 proc.) więcej niż na koniec grudnia 2016 r. Fundusze emerytalne kończą 2017 rok rekordowym wynikiem. Jak podała "Rzeczpospolita", Otwarte Fundusze Emerytalne zarobiły średnio 18,7 proc., a od początku istnienia zyskały przeciętnie ponad 320 proc.

 • Starostowie z woj. mazowieckiego obawiają się, że drastyczne zmniejszenie środków z Funduszu Pracy na aktywizację bezrobotnych nie tylko zahamuje zwalczanie bezrobocia, ale także obniży kwoty na utrzymanie publicznych służb zatrudnienia.

 • Wyniki TFI - najlepsze fundusze akcji małych i średnich spółek

  Niespełna połowa funduszy z oferty TFI zakończyło wrzesień z zyskiem - Już po raz trzeci z rzędu najwyższe stopy zwrotu osiągnęły fundusze akcji małych i średnich spółek.

 • Miliard euro na zatrudnienie młodych

  Środki z Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych (YEI) mają zasilić Europejski Fundusz Społeczny (ESF) w tych krajach członkowskich, w których bezrobocie wśród młodych przekracza na poziomie(...) potencjału, mówili posłowie. Niektórzy jednak nie kryli obaw, co do zdolności państw członkowskich UE do efektywnego wykorzystania unijnych funduszy na rzecz długofalowych działań zwiększających liczbę...

 • Jak wybrać fundusz inwestycyjny?

  W czasach gdy depozyty bankowe są nisko oprocentowane, a w większości nawet nie chronią przed inflacją, poszukujemy korzystniejszych form lokowania oszczędności. Jedną z możliwości są fundusze inwestycyjne. To może być dobry wybór, ale pod kilkoma warunkami.