• Informacje na temat:

  fundusz świadczeń socjalnych

Artykuły na temat: fundusz świadczeń socjalnych
 • Jestem emerytowaną nauczycielką. Czy mam prawo do świadczeń z funduszu socjalnego w szkole, w której pracowałam? - pyta pani Jadwiga.

 • OPZZ: Konieczny wzrost funduszu świadczeń socjalnych

  OPZZ apeluje do ministra finansów i rozwoju, Mateusza Morawieckiego o odmrożenie Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych i podniesienie go do 1434 zł. Niedawno wicepremier Morawiecki zaproponował, aby w 2018 r. utrzymać zamrożenie odpisu na fundusz świadczeń socjalnych na poziomie roku 2017. Rząd nie przewiduje też podniesienia płac w budżetówce, a płaca minimalna na przyszły rok ma wzrosnąć

 • Czy w każdej, nawet małej firmie powinien istnieć zakładowy fundusz socjalny? Jeśli tak, to czy mogę dostać dopłatę do wczasów?Tamara Kęciek z Przemyśla...

 • Roczna korekta zakładowego funduszu świadczeń socjalnych

  Odpisy na ZFŚS w ciągu roku dokonywane są na podstawie planowanej liczby zatrudnionych. Z ostatnim dniem grudnia danego roku znany jest rzeczywisty stan zatrudnienia w firmie. Sytuacja ta wymaga od pracodawcy korekty przeciętnej liczby zatrudnionych do faktycznej liczby, a także przeliczenia i ewentualnego skorygowania przekazanych odpisów na Fundusz.

 • Rząd RFN ostro bierze się za zwalczanie nadużyć świadczeń socjalnych

  Rząd RFN chce w przyszłości skuteczniej zapobiegać tzw. imigracji biedy z innych państw UE i nadużyciom świadczeń socjalnych jak zasiłek na dzieci, tzw. Kindergeld.

 • Odprowadzanie odpisu na ZFŚS w praktyce

  Zakładowy fundusz świadczeń socjalnych (dalej Fundusz) tworzy się z corocznego odpisu podstawowego, naliczanego w stosunku do przeciętnej liczby zatrudnionych i odpisów fakultatywnych. Wymienione odpisy odprowadza się dwa razy w roku, przy czym ewentualna zmiana w przeciętnej liczbie zatrudnionych wymaga korekty odpisów na koniec roku.

 • ...1. Wysokość odpisów na ZFŚS Pracodawca oblicza wartość odpisu podstawowego na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych (dalej Fundusz) na podstawie...

 • W Auchan musisz się przyznać, że bierzesz 500 zł na dziecko

  A jak się przyznasz, to dostaniesz mniejszy zasiłek z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Sieć chce wliczać do dochodu świadczenie rodzinne.

 • Pracodawcy obliczają wartość odpisu podstawowego na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych (dalej: Fundusz) na podstawie przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego w gospodarce narodowej w roku poprzednim lub w drugim półroczu roku poprzedniego, o ile przeciętne wynagrodzenie z drugiego półrocza stanowiło kwotę wyższą.

 • Bony i talony świąteczne nie podlegają zwolnieniu podatkowemu

  W tym roku 44 proc. pracodawców planuje świąteczne prezenty dla pracowników. Eksperci przypominają, że wolne od podatku dochodowego są świadczenia pieniężne i rzeczowe do wysokości 380 zł, sfinansowane w całości z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Bony i talony, często wybierane przez pracodawców przed świętami, zwolnieniu podatkowemu nie podlegają. Dlatego lepszym pomysłem może być