• Informacje na temat:

  fundusz złoto

Artykuły na temat: fundusz złoto
 • ...„Wybrać ZUS czy OFE? A może kupić złoto? Chyba lepsza byłaby lokata w banku! Tylko skąd pewność, że bank nie padnie...?” – takie pytania zadaje sobie wielu Polaków, którzy martwią się o finansową przyszłość.

 • Inwestorzy szukają mniej ryzykownych inwestycji, rośnie więc cena złota. Zyskuje kurs akcji największych spółek wydobywających złoto, a na popularności zyskują ETF-y.

 • Do emerytury mam jeszcze sporo czasu, ale coraz częściej słyszę, że samo świadczenie z ZUS będzie niskie. I że lepiej oszczędzać teraz pieniądze, niż potem oszczędzać na jedzeniu czy lekach. Pozostałam w Otwartym Funduszu Emerytalnym, ale chciałabym wiedzieć, jak inaczej mogłabym odkładać pieniądze na emeryturę? Magda z Ostrołęki...

 • NBP kupuje złoto. Czym kusi królewski metal?

  Narodowy Bank Polski po raz pierwszy od 20 lat zwiększył rezerwy złota i chociaż przyczyny tego zakupu nie zostały oficjalnie skomentowane, należy założyć, iż zarządzający rezerwami widzi w tym rynku potencjał. Złoto zyskuje popularność wśród inwestorów indywidualnych. Warto uwzględnić je w portfelu, dywersyfikując swoje oszczędności. Jak to zrobić? Możliwości jest coraz więcej.

 • ...wpłacamy na nasz osobisty rachunek – prowadzony przez bank, fundusz inwestycyjny, biuro maklerskie lub towarzystwo ubezpieczeń. Oprocentowanie pieniędzy zebranych na takich kontach to 3-6 proc. w skali(...) pracy w imieniu swoich pracowników. Umowy mogą być podpisane z funduszem emerytalnym albo towarzystwem ubezpieczeniowym. W pierwszym przypadku PPE służy jedynie oszczędzaniu na emeryturę. W drugim...

 • Po wyraźnie spadkowym początku listopada, w ostatnich sesjach na rynkach towarowych pojawiło się znacznie więcej zielonego koloru. W piątek indeks CRB zanotował trzeci z rzędu wzrost, tym razem o 0,56%, kończąc miniony tydzień na poziomie 270,66 pkt.

 • Przetańczą twoje pieniądze. Ile pracujesz na miejskiego Sylwestra?

  Nie wszystko złoto co się świeci Miejski sylwester organizowany jest przez władze miasta. Często budżet tej imprezy dofinansowany jest przez różnych sponsorów i media. Przykładowo, tegoroczna(...). W tym roku impreza organizowana w Poznaniu jest niskobudżetowa, podatnicy muszą na nią pracować tylko po 7 minut. Skoro fundusze przeznaczone na sylwestra miejskiego idą z naszej kieszeni, aż żal nie...

 • Złoto odzyskuje blask?

  Pierwsze miesiące 2016 r. przyniosły wzrost cen złota o ponad 15 proc. i był to pod tym względem najlepszy kwartał od 30 lat. Dalszej zwyżce sprzyjają ujemne stopy procentowe i atmosfera niepewności unosząca się nad rynkami finansowymi.

 • W co warto inwestować w trudnych czasach?

  W czasie bessy szansą na udane, choć wciąż przynoszące jednocyfrowe zwroty, inwestycje mogą być fundusze nieruchomości, sekurytyzacyjne i finansowania dla firm. Od początku roku na rynku rządzi jednak złoto.

 • Nie wszystko złoto, co kupujesz jako złoto

  Polacy kupili w 2015 roku ponad 6 ton żółtego kruszcu, to więcej niż rok wcześniej. Zakupy te mogły się opłacić, bo od początku roku złoto zdrożało niemal o 20 proc. Nie znaczy to jednak wcale, że kruszec jest zyskowną inwestycją pozbawioną ryzyka - przestrzega Lion's Bank.