• Informacje na temat:

  fundusz zrównoważony notowania

Artykuły na temat: fundusz zrównoważony notowania
 • OFE: Fundusze emerytalne uciekają za granicę

  Jak wynika z analizy DM Trigon, po trzech miesiącach wysokich zakupów akcji, fundusze emerytalne ograniczyły swój apetyt na ryzyko. Szacujemy, że OFE sprzedały w kwietniu akcje za około 170 mln PLN, do czego mogły skłonić je zwyżki notowań.

 • Fundusze inwestycyjne tracą grube miliardy złotych

  Czerwiec przyniósł kolejny spadek wartości aktywów netto, zarządzanych przez krajowe Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych. Wartość środków powierzonych funduszom inwestycyjnym w zarządzanie zmniejszyła się w minionym miesiącu o -1,3%, czyli o -3,8 mld zł do poziomu 280,2 mld zł.

 • Fundusze emerytalne kończą rekordowy rok

  Na koniec grudnia 2017 r. aktywa OFE warte były 179,5 mld zł, o 26,1 mld zł (17 proc.) więcej niż na koniec grudnia 2016 r. Fundusze emerytalne kończą 2017 rok rekordowym wynikiem. Jak podała "Rzeczpospolita", Otwarte Fundusze Emerytalne zarobiły średnio 18,7 proc., a od początku istnienia zyskały przeciętnie ponad 320 proc.

 • Wyniki TFI - najlepsze fundusze akcji małych i średnich spółek

  Niespełna połowa funduszy z oferty TFI zakończyło wrzesień z zyskiem - Już po raz trzeci z rzędu najwyższe stopy zwrotu osiągnęły fundusze akcji małych i średnich spółek.

 • Wyraźnie wyższe zyski funduszy emerytalnych w porównaniu z akcyjnymi funduszami inwestycyjnymi to efekt mniejszych prowizji od składki i wynagrodzenia za zarządzanie.

 • Saldo wpłat i wypłat do funduszy inwestycyjnych +0,8 mld zł

  Saldo wpłat i wypłat do funduszy inwestycyjnych wyniosło w styczniu około +0,8 mld zł - poinformowały Analizy Online. Najwięcej kapitału netto przyciągnęły fundusze akcyjne - napłynęło do nich 400 mln zł.

 • Najlepszy kwartał od 6 lat dla notowań surowców

  zainteresowania inwestorów bezpiecznymi aktywami. Bloomberg Commodity Index, który mierzy notowania 20 głównych surowców energetycznych, metali i towarów rolnych (mają one równą wagę w indeksie(...) cen ropy i gazu wytraciły tempo. W drugim kwartale fundusze hedgingowe okazały się istotnymi nabywcami surowców i towarów, a liczba długich pozycji na te produkty wzrosła do najwyższego poziomu od dwóch

 • Największe zyski przyniosły fundusze rosyjskich akcji!

  Październik upłynął pod znakiem dużej zmienności na rynkach, co widać po zachowaniu się poszczególnych grup funduszy z oferty krajowych TFI. 60 proc. z nich odnotowało w tym czasie dodatni wynik zarządzania. W pierwszej dziesiątce najbardziej zyskownych znalazło się kilka produktów z grupy akcji polskich uniwersalnych, a także kilka z ekspozycją na konkretne kraje np. Japonię czy Brazylię. Giełdy

 • Aktywa funduszy inwestycyjnych w sierpniu

  W sierpniu aktywa krajowych funduszy inwestycyjnych istotnie wzrosły do 274,9 mld zł (+1%). To zasługa przede wszystkim funduszy detalicznych, do których - według szacunków Analiz Online - wpłacono blisko +2 mld zł netto. Indeks WIG notuje historyczne szczyty, a za hossą stoją inwestorzy instytucjonalni, a drobnych inwestorów na GPW nie ma.