• Informacje na temat:

  fundusze akcji

Artykuły na temat: fundusze akcji
 • ​OPZZ chce podwyżki wynagrodzeń w budżetówce, rozważa akcję protestacyjną

  ...- Jeśli rząd i pracodawcy nie wyrażą w czwartek zgody - podczas posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego - na podwyżkę wynagrodzeń w sferze budżetowej, którą proponujemy, to przystępujemy do akcji protestacyjnej - zapowiedział we wtorek szef OPZZ Jan Guz.

 • We wrześniu fundusze emerytalne kupowały polskie akcje

  Według szacunków DM Trigon, fundusze emerytalne kupiły we wrześniu akcje za ok. 636mln złotych. Popyt dotyczył w większości akcji polskich (+559mln zł), podczas gdy na akcje zagraniczne wydały 77mln zł.

 • Obecnie do OFE trafia z ZUS-u część składki emerytalnej: 2,8% wynagrodzenia. OFE mogą inwestować np. w: – obligacje i papiery wartościowe gwarantowane przez państwo oraz – akcje i fundusze inwestycyjne.

 • Które fundusze dały zarobić najwięcej?

  - W kwietniu najwięcej dały zarobić fundusze akcji europejskich rynków rozwiniętych (+3,9%) - Największych strat doświadczyły fundusze akcji tureckich (-5,7%).

 • Prezes ZUS: Strajk pracowników nie zaszkodzi emerytom

  ...liczbę zmniejszyć z ok. 93 do 70 tys. Jeżeli uprawnienia do przejścia na emeryturę ma 331 tys. osób, to ile z nich przejdzie na nią po akcji informacyjnej z doradcami emerytalnymi? - Na standardową...

 • Fundusze emerytalne będą sprzedawały akcje?

  Szacujemy, że fundusze emerytalne sprzedały w sierpniu akcje za ok. 530 mln PLN. Podaż dotyczyła w większości akcji polskich (-493 mln PLN), podczas gdy akcji zagranicznych sprzedały za 38 mln PLN. OFE na koniec sierpnia miały w portfelach prawie 80 proc. akcji polskich firm. Zgodnie z założeniami nowej ustawy o OFE, limit posiadanych przez nie papierów polskich spółek to 75 proc. To oznacza, że

 • ...fundusze emerytalne (OFE) są obowiązkowe, trzeci (oszczędzanie w różnych funduszach) jest dobrowolny. Składka na ubezpieczenie emerytalne wpływa do ZUS i jest dzielona pomiędzy FUS i OFE (12,22 i 5 proc...

 • Na co uważać wybierając fundusze inwestycyjne?

  siłę) inwestował na wszystkich ważniejszych rynkach ówczesnego świata kapitałowego. Podobnie jak czynią to dzisiejsze fundusze. I to właśnie geografia jest pierwszym kryterium ich podziału. Są zatem fundusze rynku krajowego i fundusze rynków zagranicznych.

 • ...przekształcenie OFE w fundusze inwestycyjne, które będą silnie uzależnione od koniunktury giełdowej – wyjaśnia Aleksandra Łukasiewicz z Expandera Natomiast wysokość emerytury z ZUS zależy od waloryzacji. To...

 • DM Trigon: Fundusze emerytalne ruszyły po akcje

  Saldo zakupów i sprzedaży akcji przez otwarte fundusze emerytalne w grudniu 2015 roku wyniosło +950 mln zł, w tym +742 mln zł w przypadku akcji polskich i +208 mln zł w przypadku akcji zagranicznych - wynika z szacunków Trigon DM.