• Informacje na temat:

  fundusze europejskie na 2014

Artykuły na temat: fundusze europejskie na 2014
 • Zmiany Komisji Europejskiej uderzą w niepełnosprawnych

  Pracujący niepełnosprawni mają poważne powody do niepokoju. Komisja Europejska zamierza od 1 stycznia 2014 roku znacznie zmniejszyć limit pomocy publicznej udzielanej przez państwa UE w ramach tzw(...) przeznacza ponad 3 mld zł rocznie. Po wejściu w życie rozporządzenia Komisji Europejskiej wsparcie dla wszystkich polskich pracodawców zatrudniających niepełnosprawnych pracowników zmalałoby do 150 mln zł...

 • Fundusze UE: Miliardy euro dla innowacyjnych firm

  Ponad 8,6 mld euro dla innowacyjnych firm wzmocni potencjał polskiej gospodarki. W przyszłym roku ruszą kolejne konkursy.

 • Rynek pracy 2014

  ...w tym  zakresie wejdą w życie w kwietniu 2014 r.  Wyrównane zostaną dopłaty do wynagrodzeń  niepełnosprawnych. Dofinansowania będą  równe dla firm funkcjonujących na tzw.  otwartym, jak i chronionym(...)-13,5 proc. Podobnie sytuacja na  rynku pracy przedstawia się w pozostałych  krajach Unii Europejskiej, gdzie odnotowano  ponad 26 mln osób bez pracy. Wsparciem  do walki z bezrobociem mają być...

 • Będzie unijna premia dla młodych rolników

  Komisja Europejska zaakceptowała przesunięcie środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dla młodych rolników, dzięki czemu pomoc "na start" będzie mogło dostać kolejnych 2900 młodych rolników - poinformował resort rolnictwa.

 • ​Portugalia: W 2014 r. odejdzie od 5 do 15 tys. urzędników

  Z portugalskiej administracji publicznej odejdzie w 2014 r. od 5 tys. do 15 tys. osób. Liczba urzędników, z którymi zostaną rozwiązane umowy, została uwzględniona już w projekcie budżetu.

 • Kopacz: Pół miliona miejsc pracy dzięki funduszom UE

  Dzięki zakończonym sukcesem negocjacjom Polska zdobyła największe fundusze spośród krajów Unii - powiedziała w czwartek szefowa rządu Ewa Kopacz. Dodała, że środki UE mają pozwolić Polsce na kolejny skok cywilizacyjny.

 • Kosiniak-Kamysz: Rok 2014 musi być rokiem osób młodych na rynku pracy

  ...​Rok 2014 musi być rokiem osób młodych na rynku pracy - mówił w piątek w Łodzi minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz. Pomóc w tym ma m.in. realizacja zaleceń zawartych w popartym przez unijnych ministrów pakiecie "Gwarancje dla młodych".

 • Unia Europejska chce zatrzymać start-upy

  Komisja Europejska przedstawiła swoje nowe pomysły dotyczące wspierania start-upów, czyli młodych, innowacyjnych firm, aby łatwiej było im rozwijać się w Unii Europejskiej. Ma to zapobiec przenoszeniu ich do innych krajów.

 • ...znalezieniu zajęcia. Jest finansowana głównie z Europejskiego Funduszu Społecznego, Inicjatywa na rzecz zatrudnienia ludzi młodych jest dodatkowym źródłem środków. Liczba osób między 15 a 25 rokiem(...) współfinansowaniem programów opartych na funduszach unijnych. Dlatego zwiększenie i przyspieszenie wypłat zaliczkowych ma dla nich ogromne znaczenie.   Na sfinansowanie Inicjatywy w latach 2014-2020 przeznaczono...

 • Komisja Europejska: Polska gospodarka przyspieszy o 4 proc. w 2020 r. dzięki funduszom unijnym

  W 2020 r. Polska będzie się rozwijać w tempie o ponad 4 proc. szybszym za sprawą funduszy unijnych z polityki spójności - wynika z szacunków KE, na które powołują się europejscy samorządowcy.