• Informacje na temat:

  fundusze inwestycyjne książki

Artykuły na temat: fundusze inwestycyjne książki
 • Potęga siwizny

  Nazwijmy to "Siwym Nowym Światem" lub, zapożyczając tytuł książki, "Wiekiem Starzenia Się". Jakkolwiek by to nazywać, demografia - ze starzeniem się populacji w krajach rozwiniętych, a wkrótce także w wielu krajach rozwijających się - staje się poważnym tematem wśród inwestorów.

 • "Nasz elementarz" kłopotliwy dla wydawców. Spadająca sprzedaż powoduje bankructwa

  Po wprowadzeniu do szkół rządowego podręcznika w jednym z wydawnictw na makulaturę trafiły książki o wartości 10 mln zł.

 • Big City Life, czyli dzień z życia "czerwonych szelek"

  Możliwe, że między innymi pod jej wpływem Komisja Europejska zdecydowała się na wprowadzenie ograniczeń w wypłacaniu bonusów bankowcom w Europie. Przytoczony pod tekstem cytat*** jest fragmentem pierwszej strony książki, którego autor nie zdecydował się przetłumaczyć na polski, by zachować autentyczność przekazu. "Citiboya" warto przeczytać i krytycznym okiem spojrzeć na zwierzenia autora. Jak...

 • BlackRock - ciche imperium z Wall Street. "Najpotężniejszy koncern, którego nikt nie zna"

  BlackRock jest największą na świecie korporacją zarządzającą inwestycjami. Ale ten unikający rozgłosu finansowy gigant nie pozwala sobie patrzeć na ręce - twierdzi autorka pierwszej w Niemczech książki na jego temat.

 • ...produkty związane z giełdą, czyli fundusze inwestycyjne. Tu nie ma żadnej gwarancji, że zarobimy. W najlepszym wypadku możemy znaleźć instytucję gwarantującą, że nie stracimy tego, co jej powierzyliśmy(...) tak jak syn spróbować szczęścia na giełdzie. – To naprawdę nie jest aż tak skomplikowane. Najważniejsze to zachować umiar i zapomnieć o strachu. Mnie doświadczenia inwestycyjne wzmocniły. Przywróciły...

 • Pięć psychologicznych pułapek, na które narażony jest inwestor

  W ostatnim czasie można zaobserwować wzmożone zainteresowanie funduszami inwestycyjnymi. Ma to związek ze spadkiem oprocentowania lokat i rentowności obligacji oraz z poprawą koniunktury na rynkach.

 • Raport bieżący nr 50/2017 Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. W nawiązaniu do: - raportu bieżącego nr 32/2017 z dnia 18 sierpnia...

 • Raport bieżący nr 55/2018 Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. Zarząd Getback S.A. ("GetBack”) informuje o powzięciu informacji...

 • Dziesięć bibliotek publicznych wyremontuje spółka PEKAES (GPW: PEK) wspierana przez Kulczyk Foundation - partnera strategicznego akcji zaczytani.org. Konwencja konkursu CSR nawiązuje do obchodzonego w tym roku jubileuszu 10-lecia obecności spółki PEKAES na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma poprzez ten gest chce podziękować lokalnym społecznościom, które w bezpośredni sposób przyczyniły się do długotrwałego rozwoju spółki.

 • Kapitalni.org: Polacy korzystający z 500+ nie zamierza zainwestować w obligacje Skarbu Państwa

  Obligacje emitowane wyłącznie dla beneficjentów rządowego programu miały ich zachęcić do długoterminowego oszczędzania, jednak na razie dodatkowe wpływy zaspokajają przede wszystkim bieżące potrzeby - wynika z badania przeprowadzonego przez Ipsos dla platformy edukacyjnej Kapitalni.org.