• Informacje na temat:

  fundusze inwestycyjne notowania jednostek uczestnictwa

Artykuły na temat: fundusze inwestycyjne notowania jednostek uczestnictwa
 • Wyniki funduszy inwestycyjnych - Azja bez konkurencji

  Posiadacze jednostek uczestnictwa i certyfikatów funduszy inwestycyjnych generalnie mają na koniec lipca powody do zadowolenia. W lipcu indeks MSCI AC World ilustrujący bieżącą kondycję światowych rynków akcji wzrósł aż o +2,7%. Szczególnie zadowoleni mogą być uczestnicy funduszy inwestujących na rynkach wschodzących, w tym polskim. Indeks WIG wzrósł o +2,6%, co było wynikiem nie tylko poprawy

 • Dlaczego nie pozwalamy swoim pieniądzom pracować tak ciężko jak my sami?

  Wzrost gospodarczy odzwierciedlany jest w wynikach spółek giełdowych, zachodnie indeksy odnotowują wzrost od wielu miesięcy, a stopy procentowe są na historycznie niskim poziomie. Wielu analityków ocenia, że czas najwyższy, aby Polacy więcej swoich oszczędności zainwestowali w produkty rynku kapitałowego, jak akcje czy fundusze inwestycyjne, zamiast pozwalać wszystkim swoim pieniądzom leżeć na

 • Grupa Franklin Templeton zakłada własne TFI

  Grupa Franklin Templeton Investments znana na polskim rynku głównie z dystrybucji jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych założyła własne TFI. Inwestor zaoferuje innowacyjne produkty, dające klientom dostęp zarówno do polskich, jak i zagranicznych rynków.

 • Fundusze zamknięte dają wyższy zysk

  O jedną czwartą więcej zarobili w ciągu trzech lat inwestorzy, którzy wybrali fundusze zamknięte, a nie otwarte - wynika z danych zebranych przez Open Finance. W funduszach zamkniętych spotkamy się z niższymi kosztami zarządzania i bardziej elastyczną polityką inwestycyjną, ale ceną za to wszystko jest mniejsza płynność i dodatkowe ryzyko.

 • Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na ING Bank Śląski 0,5 mln zł kary za naruszenie przepisów ustawy o funduszach inwestycyjnych.

 • Fundusze emerytalne będą sprzedawały akcje?

  Szacujemy, że fundusze emerytalne sprzedały w sierpniu akcje za ok. 530 mln PLN. Podaż dotyczyła w większości akcji polskich (-493 mln PLN), podczas gdy akcji zagranicznych sprzedały za 38 mln PLN. OFE na koniec sierpnia miały w portfelach prawie 80 proc. akcji polskich firm. Zgodnie z założeniami nowej ustawy o OFE, limit posiadanych przez nie papierów polskich spółek to 75 proc. To oznacza, że

 • Wspólne inwestycje - sposób na zarabianie dla każdego

  Nie każdego stać na to, by samodzielnie kupić udziały w perspektywicznym przedsiębiorstwie albo obligacje rządu dynamicznie rozwijającego się egzotycznego kraju. Jednak jeśli wielu indywidualnych inwestorów połączy siły, razem staną się wpływowym graczem na rynku. Nic dziwnego, że produkt finansowy oferujący takie rozwiązanie zrobił furorę. Fundusze inwestycyjne mają już ponad 240 lat i są jedną

 • Emerytalna rewolucja! Miliony zapłacą większe składki

  Zgodnie z ustawą o PPK, fundusze należące do programu będą musiały być "funduszami zdefiniowanej daty". To oznacza, że muszą odpowiednio dzielić swój portfel, biorąc pod uwagę wiek uczestnika. Ustawa o PPK zapewnia pracownikom możliwość rezygnacji z uczestnictwa. Mogą z tej możliwość skorzystać na przykład ci, którzy uznają, że wynagrodzenie w przypadku przynależności do programu maleje za bardzo.

 • Inwestowanie nie musi być skomplikowane

  W otwarte fundusze inwestycyjne lokuje swoje pieniądze zaledwie 7 proc. Polaków, co oznacza, że zdecydowana większość woli trzymać je na niedochodowych lokatach. Częściowo wynika to z braku doświadczenia, częściowo z niewiedzy oraz silnej awersji do ryzyka.

 • Rządowy plan dla OFE. Fundusz Rezerwy Demograficznej będzie mógł przejmować akcje spółek

  Państwowy Fundusz Rezerwy Demograficznej będzie mógł przejmować akcje spółek notowanych na giełdzie, dziś należące do otwartych funduszy emerytalnych.