• Informacje na temat:

  fundusze inwestycyjne pionier wycena

Artykuły na temat: fundusze inwestycyjne pionier wycena
 • Warto poszerzyć instrumenty polityki pieniężnej i znieść podatek Belki

  Warto poszerzyć instrumentarium polskiej polityki pieniężnej i pomyśleć o likwidacji podatku od zysków kapitałowych - uważa członek RPP Eryk Łon. Jego zdaniem, w rozwoju polskiego rynku kapitałowego może pomóc dywersyfikacja oferty dla inwestorów, np. o fundusze zgodne z zasadami katolickiej nauki społecznej.

 • Dzisiaj giełdy w USA i Wielkiej Brytanii nie pracują, dlatego pozostałe rynki nie mając odpowiedniego bodźca pozostawały niejako w uśpieniu. Kosmetycznymi zmianami zakończyły się notowania na najważniejszych parkietach Azji.

 • Rynek oczekiwał słabych wyników finansowych spółek amerykańskich, zaniżając prognozy zysków. Niestety niektóre raporty okazały się jeszcze gorsze niż oczekiwania, co dodatkowo spotęgowało zmienność cen akcji i kiepskie nastroje inwestorów. Prognozy były tworzone w stosunku do poprzedniego roku, co sprawia wrażenie, że gospodarka amerykańska rozwija się w słabszym tempie, patrząc przez pryzmat tamtejszych spółek.

 • Fuzja Banku Austria Creditanstalt z Bayerische Hypovereinsbankiem powinna - choć nie od razu - skończyć się fuzją Powszechnego Banku Kredytowego i Banku Przemysłowo-Handlowego.

 • Już od początku tygodnia inwestorzy zaczęli niespokojnie zerkać w kierunku wschodnim. Powodem takiej reakcji były najnowsze prognozy Banku Światowego dla Azji. Niestety, po raz kolejny prognozy dotyczące największej azjatyckiej gospodarki zostały zrewidowane w dół. Najnowsza prognoza PKB Chin została zaktualizowana do 7,7 proc. (poprzedni raport opublikowany w maju mówił o wzroście na poziomie 8,2%).

 • Dobry senior to samotny senior, czyli kilka słów o reverse mortgage

  Instytucje finansowe w najbliższych latach postarają się ocieplić swój wizerunek w oczach polskich seniorów. Zwiększenie zaufania do instytucji finansowych będzie mieć dla nich strategiczne znaczenie w kontekście wprowadzenia do wachlarza swoich produktów hipoteki odwróconej.

 • Madryt staje się dziś punktem na mapie, który obserwować będą inwestorzy nie tylko na Starym Kontynencie. Czekamy na ogłoszenie projektu budżetu na 2013 rok oraz projekt reform gospodarczych wraz z planowanym harmonogramem ich realizacji.

 • REIT - złote wrota inwestycji w nieruchomości

  REIT to pojęcie wciąż mało znane w Polsce, ale co gorsza - jako przedmiot inwestycji - raczej słabo reprezentowane na rodzimym rynku kapitałowym. W znaczeniu bezpośrednim polskie REIT znajdują się w sferze bliżej nieokreślonych planów. Z ekonomicznego punktu widzenia to duży minus, ponieważ REIT oznacza duże możliwości efektywnego inwestowania w nieruchomości z jednej strony, z drugiej zaś przyśpieszenie rozwoju samego, szeroko pojętego rynku nieruchomościowego.

 • Z Markiem Mobiusem o prognozach na 2013 r.

  Rozmowa z dr. Markiem Mobiusem, prezesem Templeton Emerging Markets Group o prognozach na nadchodzący nowy rok 2013.