• Informacje na temat:

  fundusze strukturalne unii europejskiej

Artykuły na temat: fundusze strukturalne unii europejskiej
 • Rząd oszczędzi na Funduszu Pracy?

  ...pracodawców, środki celowe i projektowe finansowane z budżetu Unii Europejskiej i określone dochody finansowe. Składki obowiązkowo płacone są przez pracodawców za pracowników etatowych lub(...) Unii Europejskiej i innymi dochodami budżet w wysokości 10,3 mld zł, czyli wzrost puli o 12 proc. wobec 2010 r. Duże kontrowersje wzbudziła natomiast - zarówno u pracodawców, jak i po stronie...

 • Europa na wirażu

  Przyspieszona integracja stała się głównym źródłem kłopotów Unii Europejskiej. Gdy Europa wchodzi dziś w zakręt, tak szybkie tempo grozi wypadnięciem z drogi i katastrofą.

 • Nowe etaty dla urzędników

  Liczba urzędników zajmujących się wykorzystaniem funduszy strukturalnych zwiększy się w 2007 r. o 405 osób. Dodatkowo, wraz z postępem realizacji programów, w kolejnych latach planuje się zatrudnić 480 osób - wynika z planów rządu.

 • PiS zadłuża Polskę najszybciej w Unii Europejskiej

  Dwa lata rządu Prawa i Sprawiedliwości to bezprecedensowy atak na polskie instytucje państwa prawa. W sferze gospodarczej natomiast rząd postępuje tak, aby rosło to, co powinno spadać - dług publiczny, a spadało to, co powinno rosnąć - siła sektora prywatnego.

 • Setki tysięcy Ukraińców to za mało. Demograficzna bomba na rynku pracy tyka

  ...najwyższą wartością w Unii Europejskiej. W perspektywie najbliższych kilkudziesięciu lat wskaźnik obciążenia demograficznego (relacja osób powyżej 64. roku życia do ludności w wieku produkcyjnym) niemal...

 • Pieniądze z Unii: Do Polski napłynęło 361,56 mln euro

  Jak poinformowało Ministerstwo Finansów, transfery środków z Unii Europejskiej do Polski wyniosły w lipcu 361,56 mln euro.

 • Uciekają z ministerstwa do prywatnych firm

  Schemat wygląda w ten sposób: urzędnik zatrudnia się w administracji publicznej w wydziałach zajmujących się funduszami strukturalnymi z Unii Europejskiej, tam zyskuje wiedzę na temat wypełniania(...) urzędnika. W Polsce na jeden milion przypada w tej chwili jeden urzędnik. - W latach 2007-2013 Polska ma otrzymać 67 mld euro, czyli sześć razy więcej pieniędzy z Unii niż do tej pory. Jeśli...

 • Miliardy euro dla firm i ośrodków naukowych! "Inteligentny rozwój" zastąpi "Innowacyjną gospodarkę"

  Zaakceptowany przez Brukselę w lutym br. program "Inteligenty rozwój" (zastąpi "Innowacyjną gospodarkę") będzie wspierał polskie firmy i ośrodki naukowe. Całkowity budżet programu ma przekroczyć 10 mld euro, a UE wyłoży ponad 8 mld euro (ponad 35 mld zł!) z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 • Koszty pracy w Polsce

  ...naszej gospodarki z rynkami światowymi, a w szczególności członkostwo w tworzącej się wówczas Unii Europejskiej. W 2012 r., w stosunku do 1990 r., wolumen PKB wzrósł 2,3 raza, zaś nakłady(...), mimo dodatniej dynamiki PKB. Sytuacja na rynku pracy jest dowodem, że nasz kryzys ma podłoże strukturalne, nie uda się zażegnać go obietnicami. Chyba że chodzi tylko uśmierzenie niepokojów...

 • Komisja Europejska szykuje się na najgorszy scenariusz?

  Komisja Europejska zaproponowała reformy w strefie euro, by ściślej ją zintegrować. Zapowiada, że celem jest zjednoczenie całej Unii a nie wyłącznie eurolandu. Propozycje Brukseli przewidują utworzenie osobnej linii budżetowej dla strefy euro oraz nowego stanowiska ministra finansów i gospodarki eurolandu, a także powołanie Europejskiego Funduszu Walutowego na wzór MFW.