• Informacje na temat:

  fundusze unijne 2014 pomorskie

Artykuły na temat: fundusze unijne 2014 pomorskie
 • ​Szkoła Rydzyka to fenomen. Absolwenci bez problemu znajdują zatrudnienie

  ...podyplomowe, to m.in. takie kierunki, jak: grafika komputerowa i techniki multimedialne, marketing internetowy, kompensacja przyrodnicza, fundusze unijne i rzecznik prasowy - mówi Dorota Żuchowska, dziekan(...) uzupełniające magisterskie - mówi socjolog dr Mikołaj Jasiński, który na zlecenie resortu nauki i szkolnictwa wyższego zebrał i opracował dane o 130 tys. absolwentów studiów magisterskich z 2014 r. - Średni...

 • Każdy z regionów ma własny limit wsparcia unijnego

  Wysokość unijnego wsparcia zależy od poziomu rozwoju gospodarczego danego regionu. Im dalej od średniego PKB na głowę mieszkańca w Unii Europejskiej, tym wyższe wsparcie może otrzymać przedsiębiorca. Ale są jeszcze dodatkowe czynniki, wpływające na zwiększenie czy zmniejszenie pomocy unijnej.

 • Gotowa jedna trzecia profili dla bezrobotnych

  ...w życie nowych rozwiązań, ale nie powinny one zbyt daleko odbiegać od szacunków. Przypomniał, że urzędy pracy mają czas do końca 2014 r., aby zakończyć profilowanie pomocy dla wszystkich(...) pomocy zewnętrznych agencji zaproponowały Małopolska i woj. kujawsko-pomorskie" - powiedział PAP Męcina. "Weryfikowaliśmy te liczby, staraliśmy się je nieco ograniczyć, żeby mogły ruszyć od nowego...

 • Wielka gra

  Bogaci przeciwko biednym, płatnicy netto przeciwko odbiorcom dotacji. Po nieformalnym szczycie w lutym w Brukseli linia frontu przed walką o kształt siedmioletniego budżetu Unii Europejskiej po 2020 r. wydaje się jasno zarysowana.

 • Umiemy wykorzystywać unijne pieniądze

  Giełda Papierów Wartościowych we współpracy z marszałkami województw, Krajowym Depozytem Papierów Wartościowych, Bankiem PKO BP, Bankiem Gospodarstwa Krajowego i Polskimi Inwestycjami Rozwojowymi rozpoczęła cykl 16 spotkań regionalnych w największych polskich miastach.

 • Udało się odzyskać 13,3 mld zł z funduszy unijnych z lat 2007-2013 - Kwieciński

  - Dzięki wdrożonemu przez rząd "Programowi naprawczemu dla funduszy UE na lata 2007-2013" udało się wykorzystać dodatkowe 13,3 mld zł poprzedniej perspektywy finansowej - poinformował w poniedziałek wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński.

 • Projekty unijne są realizowane na terenie 90 proc. gmin

  W dziewięciu na 10 gmin w Polsce są realizowane projekty unijne o łącznej wartości niemal 46 mld zł - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego.

 • Rząd szykuje się na bitwę o unijne pieniądze

  Premier Morawiecki ma gotową strategię. Mamy coś do zaoferowania Komisji Europejskiej.

 • Wydatki na polską kolej: 100 miliardów złotych z Unii Europejskiej

  Sławomir Żałobka, wiceminister infrastruktury i rozwoju, poinformował o wydatkach na polską kolej w ramach perspektywy unijnej 2014-2020. Ok. 67 mld zł ma być przeznaczone na inwestycje, a ok. 38 mld zł na eksploatację i utrzymanie sieci kolejowych.

 • Z unijnych pożyczek skorzystało ponad 4 tys. przedsiębiorców

  Ponad 4 tys. przedsiębiorców pożyczyło już ponad 750 mln zł w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych na lata 2014-2020 z puli nisko oprocentowanego finansowania z unijnych funduszy. Pożyczki z Unii wspomagają bardziej dojrzały i całkowicie początkujący biznes w 15 województwach. Trafiają także do samorządów i bezrobotnych. Na czym polega ten mechanizm finansowy?