• Informacje na temat:

  fundusze unijne na rozwój firmy

Artykuły na temat: fundusze unijne na rozwój firmy
 • BIG InfoMonitor: Co czwarty student i co siódma studentka myślą o założeniu firmy

  Studenci realnie oceniają swoje szanse na rynku pracy. Aby realizować swoje ambicje, już w czasie studiów myślą o... założeniu własnej firmy.

 • Ruszają unijne programy wspierające małe firmy

  Polskie firmy mogą ponownie ubiegać o unijne dofinansowanie prac nad innowacyjnymi produktami. Do zagospodarowania jest kwota 0.5 mld złotych.

 • Firmy płacą 3,5 tys. złotych za staż

  Przedsiębiorstwa przyjmują na staż już nie tylko studentów, ale coraz chętniej... pracowników naukowych - informuje "Dziennik Polski". Pozwalają na to fundusze unijne, z których można zapłacić pozyskanym do biznesu naukowcom.

 • Fundusze unijne: Bez banków ani rusz

  Co trzeci podmiot korzystający ze wsparcia w ramach tzw. unijnej polityki spójności korzystał z finansowania bankowego. Nie można przecenić roli banków w absorpcji unijnych funduszy.

 • Na wsi powstało 34 tys. nowych miejsc pracy dzięki funduszom UE

  ...w tych przedsiębiorstwach to osoby z innych miejscowości niż ta, w której prowadzona jest działalność firmy. Prawie 90 proc. pracowników jest zatrudniona na stałe. Natomiast unijne działanie(...) świadczące usługi budowlane, informatyczne i księgowe. Przedsięwzięcia te są finansowane z działań "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw" oraz "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej...

 • Polskie firmy niechętnie korzystają z unijnego wsparcia

  Polskie małe i średnie przedsiębiorstwa wciąż niechętnie korzystają z unijnego wsparcia. Problemem jest skomplikowane prawo pracy i brak zachęt ze strony rządu.

 • Blisko 1,3 tys. bezrobotnych dostanie po 21 tys. zł na nowe firmy

  ...mieszkańców województwa - wskazała Cius. Przypomniała, że w ramach dotychczasowych środków unijnych (Program Operacyjny Kapitał Ludzki na lata 2007-2013), dzięki dotacjom z puli na rozwój przedsiębiorczości, powstało ponad 1,8 tys. nowych firm. Z kolei z puli na podnoszenie aktywności bezrobotnych dotacje na uruchomienie działalności gospodarczej dostało ponad 12 tys. osób. - Fundusze z budżetu...

 • Planujesz rozwój firmy za granicą? Od stycznia możesz skorzystać z funduszy unijnych

  2019 r. jest przedostatnim z zakładanych sześciu lat, w których jednymi z największych beneficjentów funduszy unijnych będą małe i średnie przedsiębiorstwa. W 2019 roku tylko w Programie Polska Wschodnia dostępna będzie pula 800 mln zł dofinansowania dla MŚP. Nowością od stycznia jest zwiększenie dofinansowania na rozwój działalności firmy za granicą - przedsiębiorca może uzyskać na ten cel nawet

 • 70 tys. zł otrzyma bezrobotny na założenie firmy

  Bezrobotni będą mogli ubiegać się jednocześnie o wsparcie finansowe na rozpoczęcie działalności gospodarczej zarówno z Funduszu Pracy, jak i z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - dowiedziała się GP. Oznacza to, że do ich dyspozycji może być nawet 70 tys. zł. Eksperci podkreślają, że taka pomoc finansowa będzie miała pozytywny wpływ na rozwój gospodarki. Za 70 tys. zł można założyć na przykład...

 • Dotacje unijne, czyli jak szybko zmodernizować swoje gospodarstwo

  Skok rozwojowy, jaki dokonał się pod wpływem unijnych pieniędzy, widoczny jest na wielu obszarach. Począwszy od poprawy stanu dróg, poprzez modernizację przedsiębiorstw, a skończywszy na modernizacji gospodarstw rolnych. Szczególnie ostatni obszar ma niebywałą szansę rozwoju.