• Informacje na temat:

  fundusze vc w polsce

Artykuły na temat: fundusze vc w polsce
 • Pracodawcy: Podwyżki dla nauczycieli można częściowo sfinansować z Funduszu Pracy

  ...rozwiązań racjonalizujących finansowanie sfery oświatowej w Polsce. Uważamy, że w przypadku przedstawienia przez rząd oferty podwyżek płac nauczycieli, część brakujących środków na ten cel można...

 • KE zgodziła się na przejęcie sieci Żabka Polska przez luksemburski fundusz

  Komisja Europejska zgodziła się na przejęcie sieci sklepów Żabka Polska przez fundusz CVC Capital Partners z Luksemburga. Zdaniem KE, przejęcie nie zagraża konkurencji rynkowej.

 • Zamrożony fundusz

  ...ten temat mówią. Na ogół - w Niemczech, Francji, w innych krajach - gdy sektor prywatny zmniejsza liczbę tworzonych miejsc pracy, wkracza w to sektor publiczny, tamtejsze fundusze pracy. Tworzy się przejściowe miejsca pracy, które potem zamieniają się w stałe miejsca. W Polsce dzieje się odwrotnie! Sektor prywatny zapowiada, że będzie zmniejszał liczbę ofert pracy, a Fundusz Pracy jest bezczynny...

 • Komisja Europejska: Polska gospodarka przyspieszy o 4 proc. w 2020 r. dzięki funduszom unijnym

  W 2020 r. Polska będzie się rozwijać w tempie o ponad 4 proc. szybszym za sprawą funduszy unijnych z polityki spójności - wynika z szacunków KE, na które powołują się europejscy samorządowcy.

 • Jestem rozwiedziona. Mąż przestał płacić alimenty na naszą 7-letnią córkę, podobno wyjechał do Portugalii i jest nieuchwytny. Czy mogę zwrócić się do funduszu alimentacyjnego o pomoc? – pyta Aneta M. z Nowego Targu.

 • Unijne fundusze za przestrzeganie praworządności?

  Komisja Europejska rozważy propozycję Niemiec, by wypłatę unijnych funduszy uzależniać od stanu praworządności w kraju członkowskim. Wprowadzenie takiego mechanizmu może dotknąć Polskę.

 • Co kwartał Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) sprawdza wyniki OFE. Z jej najnowszego raportu wynika, że w II kwartale 2013 r. fundusze osiągnęły stopę zwrotu na poziomie średnio 0,24 proc. Najlepszymi wynikami inwestycyjnymi za ten okres pochwalić się mogą Nordea (1,23 proc.), Pocztylion (0,68 proc.) oraz PZU „Złota Jesień” (0,42 proc.). Na końcu...

 • Fundusze TFI wracają do łask?

  Miniony rok był już piątym z kolei, w którym wzrosła wartość aktywów zarządzanych przez fundusze inwestycyjne w Polsce. Na koniec grudnia wyniosła aż 259 mld zł, co oznacza że w ciągu 5 lat wartość oszczędności w nich ulokowanych powiększyła się o +144 mld zł.

 • Dzieci nie mogą pozostać bez środków do życia dlatego, że rodzic nie poczuwa się do łożenia na ich utrzymanie. Drugi rodzic może więc starać się o wsparcie z gminy.

 • R. Ziemkiewicz: Fundusze unijne zepsuły polską administrację publiczną

  Niemal 100 miliardów euro, które Polska otrzymała w ciągu 10 lat swojego członkostwa w UE, zaszkodziło naszemu krajowi - ocenia Rafał A. Ziemkiewicz. Przez dostępność środków z Brukseli zabrakło zachęt do reform i zwiększenia efektywności polskiej administracji publicznej. Przez to, jak uważa dziennikarz, polskie urzędy działają uznaniowo, nieefektywnie, powstaje także zbyt dużo ustaw.