• Informacje na temat:

  funt prognoza

Artykuły na temat: funt prognoza
 • Brexit zmasakruje londyńskie City. Utraconych zostanie ok. 75 tys. miejsc pracy

  Brexit zmasakruje londyńskie City - to prognoza biura konsultingowego Oliver Wyman, które specjalizuje się w szacunkowych ocenach zagadnień ekonomicznych. Jego zdaniem ograniczony dostęp do europejskiego rynku może kosztować brytyjską finansjerę nawet 38 miliardów funtów. Utraconych zostanie także ok. 75 tys. miejsc pracy.

 • Długoterminowa prognoza dla funta

  Po ogłoszeniu wyników referendum w sprawie Brexit-u doszło do silnej przeceny funta. Lipcowy dołek wypadł na poziomie 1.29 USD. Przez kolejne dwa miesiące trwała konsolidacja, w październiku doszło do wybicia w dół. W ostatni piątek kurs funta spadł do poziomu 1.1824 USD. Teraz mamy odbicie.

 • Lepiej zarabiać w euro

  Płaca minimalna w Wielkiej Brytanii wynosi obecnie 5,73 funtów/godz., a w Irlandii 8,65 euro/godz. Zgodnie z obecnym kursem walut to odpowiednio 28 zł i 38 zł, czyli aż 10 zł różnicy na korzyść Irlandii! Niektórzy Polacy udający się do pracy za kanał La Manche wybierali dotąd Anglię, m.in. ze względu na mocny kurs funta.

 • Czwartek przyniósł osłabienie na warszawskim parkiecie giełdowym. W USA nastroje zmienne, SP500 zakończył dzień na niewielkim plusie. Na rynku walutowym zmiany były znikome, a najmocniej tracił funt.

 • Dobrze płatne i przyszłościowe zawody, których nikt nie chce wykonywać

  ...10 funtów na godzinę. Niszowym i zaliczanym do trudnych, ale jednocześnie dobrze płatnych zawodów, jest trener psów . Wydaje się, że to idealna praca dla osób, które kochają zwierzęta. Jednak miłość...

 • Prognoza dla franka szwajcarskiego i funta brytyjskiego na 2018 r.

  Analitycy instytucji płatniczej AKCENTA zakładają, że w 2018 r. polski złoty będzie nadal się umacniał względem szwajcarskiej waluty. RPP podniesie stopy procentowe w 2018 r. - wcześniej niż zapowiada. Zdaniem ekspertów wpłynie to na umocnienie się polskiej waluty.

 • 2-3 razy wyższa pensja dla początkującego programisty? Sprawdź, gdzie tyle płacą

  ...juniora pracującego w Wielkiej Brytanii to 1,3-1,9 tys. funtów (czyli 6,4-9 tys. zł), ale już po kilku latach wynagrodzenie przekracza 3,9 tys. funtów (prawie 19 tys. zł na rękę w przeliczeniu z funta na(...) 8,3 tys. funtów). Najczęściej nie jest to stałe wynagrodzenie. Wszystko zależy od skali projektu oraz pracodawcy. Dodajmy, że to znacznie powyżej średniej zarobków w UK, gdzie Polacy pracują...

 • Dolar, funt i frank szwajcarski w odwrocie

  Wtorek przynosi kontynuację wyprzedaży dolara, który w relacji do złotego jest najsłabszy od prawie 2 lat. Mocno na wartości traci również funt, reagując na spadek inflacji na Wyspach. Szwajcarski frank natomiast, pomimo początkowego zaliczenia 2,5-letniego dołka, utrzymuje się powyżej wsparcia na 3,80 zł.

 • Centrum biznesowe Shell zatrudniło od początku roku 250 osób

  ...w Wielkiej Brytanii. Zeszłoroczny zakup tej spółki za 47 mld funtów był jedną z największych transakcji na rynku naftowym w ostatnich latach. Z Krakowa obsługiwane są też sprawy pracownicze na...

 • Przed funtem przepaść?

  Choć rynek polskich akcji mocno zniżkował, giełdy w USA kończyły wczorajszy dzień na plusie. Na sile ciągle tracił funt brytyjski, natomiast ceny ropy zwyżkowały, nie potwierdzając wtorkowych spadków.