• Informacje na temat:

  funt waga

Artykuły na temat: funt waga
 • W Wielkiej Brytanii nowy poziom "płacy godziwej"

  W Wielkiej Brytanii ustalono nowy poziom tak zwanej "płacy godziwej" - 8 funtów i 45 pensów za godzinę, a w Londynie nawet więcej- 9 funtów i 75 pensów. To sporo więcej niż ustawowe wynagrodzenie minimalne, które od nowego roku finansowego, czyli od kwietnia, wzrośnie do 7 funtów i 20 pensów.

 • Kilka lepszych sondaży opinii publicznej nt. czerwcowego referendum wystarczyło do tego, aby rynek uwierzył w to, że sytuacja zaczyna się odwracać. Brexit jest mniej groźny niż był? Zobaczymy, jak rynki będą zachowywać się na kilka tygodni przed czerwcowym głosowaniem (23.06).

 • W londyńskim Lidlu zarobisz minimum 53 złote za godzinę pracy!

  Lidl jest pierwszą siecią supermarketów w Wielkiej Brytanii, która wprowadzi u siebie płacę minimalną. Od października br. zatrudnieni w Lidl UK dostawać będą 8,20 funta (46,98 zł) za godzinę pracy (Anglia, Szkocja i Walia) oraz 9,35 funta (53,57 zł) za godzinę pracy w Londynie. W przypadku stolicy królestwa to 428,56 zł za 8-godzinny dzień pracy i 8571,20 zł za 20-dniowy miesiąc pracy.

 • Oczywiście dzięki lepszym odczytom indeksów PMI za styczeń. W poniedziałek poznaliśmy dane dla przemysłu (53 pkt. wobec oczekiwanych 52,6 pkt.), we wtorek dla budownictwa (59,1 pkt. wobec szacowanych 57 pkt.), a dzisiaj dla usług (57,2 pkt. względem 56,3 pkt. w prognozie).

 • Praca na Wyspach: W supermarkecie dostaniesz 52 złote za godzinę

  Niektóre sieci handlowe w Wielkiej Brytanii zaoferowały swoim pracownikom podwyżki. Stawki sięgają teraz 8-9 funtów za godzinę pracy, czyli ok. 46-52 zł. Najwięcej ofert pracy czeka na Polaków w Tesco i Sainsbury’s.

 • Kluczowym wydarzeniem tego miesiąca dla brytyjskiej waluty będzie publikowany jutro Raport nt. Inflacji sporządzany przez Bank Anglii - tym samym będzie mu towarzyszyć konferencja prasowa Marka Carney'a - a także zapiski z posiedzenia BOE z początku miesiąca, które poznamy 18 lutego. Informacje, które napłynęły wczoraj nie zaszkodziły zbytnio funtowi.

 • Wielka Brytania: Bye bye kryzys?

  ...stawki zwykle wahają się w przedziale 9-13 funtów (47-68 zł) na godz. Do tego dochodzą dodatki przyznawane zazwyczaj za pracę zmianową - mówi Konrad Głowiak z PeakStaff Recruitment Services. Na brak ofert nie może też narzekać biały personel. Agencje poszukują opiekunów osób starszych i pielęgniarek na terenie całej Wielkiej Brytanii. Przykładowa dzienna stawka to 7,12 funta (37 zł) na godzinę...

 • Aż 95 proc. badanych deklaruje, że podczas robienia zakupów lub podejmowania decyzji o wyborze usługi zwraca uwagę na to, czy wymaga się od nich podania danych osobowych. Blisko połowa z nich ma negatywny stosunek do ich udostępniania instytucjom lub firmom, a 83 proc. przynajmniej raz zrezygnowało ze skorzystania z usługi po zapoznaniu się z warunkami przetwarzania danych osobowych.

 • ..., a rury kanalizacyjne znajdują się na zewnątrz budynku. W Wielkiej Brytanii nadal (choć coraz rzadziej) używa się starych jednostek miary, takich jak kamienie, cale, mile, funty, a jednostka miary(...) bombonierek. Pomagam przy przezbrajaniu maszyny, kiedy zmieniany jest rodzaj produkowanych cukierków. Do moich obowiązków należy także utrzymywanie stanowiska pracy w czystości. Zarabiam około 250 funtów...

 • Wstępne październikowe odczyty PMI dla przemysłu wypadły dość dobrze odbijając do 53,2 pkt. z 51,5 pkt. we wrześniu. To dobra zapowiedź przed publikowanymi na początku listopada wyliczeniami ISM, do których rynki przywiązują większą wagę.