• Informacje na temat:

  funt waluta

Artykuły na temat: funt waluta
 • ...funtach brytyjskich. Do takiego konta bank wydaje kartę bankomatową. Płacąc nią, uniknie Pani drogiego przewalutowania transakcji.

 • Brexit cały czas ciąży brytyjskiej walucie - od referendum funt jest nadal o kilkanaście procent słabszy w relacji do euro czy złotego. Weekendowa wypowiedź prezydenta Francji dała nadzieję na korzystniejsze dla Wielkiej Brytanii warunki rozstania z UE, co byłoby dobre także dla funta. Tylko czy brytyjski rząd pójdzie na ustępstwa?

 • Lepiej zarabiać w euro

  Płaca minimalna w Wielkiej Brytanii wynosi obecnie 5,73 funtów/godz., a w Irlandii 8,65 euro/godz. Zgodnie z obecnym kursem walut to odpowiednio 28 zł i 38 zł, czyli aż 10 zł różnicy na korzyść Irlandii! Niektórzy Polacy udający się do pracy za kanał La Manche wybierali dotąd Anglię, m.in. ze względu na mocny kurs funta.

 • Dolar, funt, rubel... Na jakich walutach można zarobić?

  Na przestrzeni ostatniego roku rubel przeszedł długą drogę od statusu jednej z najsłabszych walut w 2014 roku, do wejścia do czołówki najsilniejszych walut w pierwszych miesiącach 2015 roku.

 • Kupowanie w polskim kantorze egipskich funtów lub bułgarskich lewów zupełnie się nie opłaca.

 • Mieszany bilans dla funta

  Prasowe rewelacje na temat ile może kosztować Wielką Brytanię tzw. hard Brexit podane przez The Times, który powołuje się na nieoficjalne wyliczenia rządu, stały się dzisiaj kolejnym nośnym tematem w mediach. Niemniej straty funta z tego tytułu nie są znaczące.

 • Brexit zmniejszy emigrację z Polski?

  ...3 tys. funtów na gospodarstwo domowe.   Brexit wpłynie bezpośrednio na brytyjskie dane gospodarcze, ale może również zahamować wzrost gospodarczy innych europejskich gospodarek. Jest to szczególnie(...) Service S.A. ............................... Możliwe załamanie funta Referendum dotyczące wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej zaplanowane jest na 23 czerwca tego roku, jednak już teraz...

 • Funt traci - złoty zyskuje

  Złoty jest najmocniejszy do funta szterlinga od listopada 2016 roku. Straty brytyjskiej waluty to reakcja rynków na pierwsze doniesienia dot. wyników wczorajszych wyborów.

 • ...albo walutowy. Z walutowego warto korzystać tylko wówczas, gdy wysyłasz pieniądze w tej właśnie walucie, np. euro do Niemiec czy funty do Wielkiej Brytanii. 5. Kolejnym krokiem jest wypełnienie pola(...), w jakiej ma on być zrealizowany. Pieniądze możesz wysłać w złotówkach (PLN), euro (EUR), dolarach amerykańskich (USD), funtach brytyjskich (GBP) czy frankach szwajcarskich (CHF). Nawet gdy wysyłasz złotówki...

 • EUR/GBP nadal jest wysoko, przy 0,8845-50, gdy piszemy te słowa we wtorek rano. Analogicznie z parą dolar-funt, która pozycjonuje się przy 0,79. To znaczy, że funt jest słaby, a dolar i euro mocne względem niego.