• Informacje na temat:

  fuzje i przejęcia

Artykuły na temat: fuzje i przejęcia
 • Związkowcy z Opla pytają: Co robi rząd, aby ochronić miejsca pracy?

  Związkowcy z gliwickiego Opla coraz bardziej zaniepokojeni - jak mówią - bezczynnością rządu w sprawie wielkiej fuzji na rynku motoryzacyjnym. Tydzień temu francuski koncern motoryzacyjny PSA Peugeot Citroen ogłosił, że chce kupić niemieckiego Opla. Cztery tysiące pracowników z Gliwic nie wie, co taka decyzja może oznaczać dla ich przyszłości. Dlatego planują wysłanie pisma do rządu w tej sprawie.

 • Nawet o 30 proc. może wzrosnąć polski rynek fuzji i przejęć w 2015 roku

  Na polskim rynku można oczekiwać wyraźnego wzrostu liczby fuzji i przejęć. Nawet pomijając sprzedaż roku, czyli zmianę właściciela TVN-u, liczba takich transakcji może w najbliższych miesiącach wzrosnąć o 20-30 proc. Natomiast dla inwestorów zainteresowanych rynkiem alternatywnym dobry czas może nadejść po wakacjach.

 • Niemiecka gospodarka przeżywa złote lata. Znakomite widoki też na 2018 rok

  ...więcej niż w tym samym okresie 2016 r. (38,5 mld). Przyczyną były wielkie przejęcia, jak choćby fuzja liderów w sektorze gazowym - niemieckiego koncernu Linde i jego amerykańskiego konkurenta Praxair...

 • Nadchodzi era wielkich przejęć

  Jeszcze w tym roku należy się spodziewać większej liczby fuzji i przejęć - zwłaszcza w sektorze IT. Aż 87 proc. badanych przez Deloitte menedżerów spodziewa się, że proces konsolidacji na rynku przyśpieszy. Od początku br. na warszawskiej giełdzie ogłoszono już 22 wezwania - to niemal tyle, ile w całym 2015 r.

 • Bayer AG zapowiedział wielotysięczne zwolnienia

  Farmaceutyczno-agrochemiczny gigant Bayer AG zapowiedział likwidację miejsc pracy, w tym znaczącą część w Niemczech. Nie wiadomo, czy też w Polsce.

 • Konsolidacja rynku motoryzacyjnego widoczna jest już od kilku lat i teraz tak naprawdę zaczyna się rozkręcać. Pierwsze znaczne fuzje i przejęcia mogliśmy zaobserwować już w 2007 roku, jednak to ostatnie dwa lata (2015-2016) były rekordowe w tym zakresie.

 • Pracownicy nie lubią strategicznych zmian!

  .... Najtrudniejsze będą zapewne zmiany związane z przejęciami, fuzjami, czy restrukturyzacjami, warto jednak mieć świadomość, że nie tylko tak radykalne procesy wymagają zwrócenia dużej uwagi na sposób, w jaki...

 • Zielone światło dla gigantycznego przejęcia Monsanto przez Bayera

  KE poinformowała w środę o warunkowej zgodzie na przejęcie amerykańskiego koncernu biotechnologicznego Monsanto przez niemieckiego giganta farmaceutyczno-agrochemicznego Bayer. Fuzja stworzy największą na świecie firmę zajmującą się pestycydami i nasionami.

 • Złoty spadochron dla prezesa

  Złote spadochrony stosowane często są w celu odstraszania potencjalnych nabywców na rynku kapitałowym przed dokonaniem wrogiego przejęcia spółki. Firma dokonująca przejęcia musi się liczyć z tym, że(...) stanowiska ryzyko to zostaje zminimalizowane. - Zmniejszenie ryzyka wrogiego przejęcia . Stosując złote spadochrony firma staje się mniej atrakcyjna dla podmiotów chcących dokonać przejęcia, gdyż zwiększają...

 • Maspex zamierza kupić spółkę Sequoia

  Wadowicki Maspex zamierza kupić spółkę Sequoia - będzie to 19. przejęcie małopolskiej spółki.