• Informacje na temat:

  fuzje i przejęcia

Artykuły na temat: fuzje i przejęcia
 • Aktualne stawki wynagrodzeń w bankowości

  Branża bankowa w Polsce przechodzi gruntowne przemiany, na które oddziałuje m.in. silna konsolidacja rynku, liczne fuzje i przejęcia, czy pojawiające się nowe regulacje legislacyjne. Niemniejszy wpływ mają również nowoczesne technologie i intensywna cyfryzacja sektora. Na znaczeniu zyskuje bowiem szybkość, mobilność i innowacyjność instytucji, które wypierają tradycyjną, oddziałową obsługę...

 • Nawet o 30 proc. może wzrosnąć polski rynek fuzji i przejęć w 2015 roku

  Na polskim rynku można oczekiwać wyraźnego wzrostu liczby fuzji i przejęć. Nawet pomijając sprzedaż roku, czyli zmianę właściciela TVN-u, liczba takich transakcji może w najbliższych miesiącach wzrosnąć o 20-30 proc. Natomiast dla inwestorów zainteresowanych rynkiem alternatywnym dobry czas może nadejść po wakacjach.

 • Związkowcy z Opla pytają: Co robi rząd, aby ochronić miejsca pracy?

  Związkowcy z gliwickiego Opla coraz bardziej zaniepokojeni - jak mówią - bezczynnością rządu w sprawie wielkiej fuzji na rynku motoryzacyjnym. Tydzień temu francuski koncern motoryzacyjny PSA Peugeot Citroen ogłosił, że chce kupić niemieckiego Opla. Cztery tysiące pracowników z Gliwic nie wie, co taka decyzja może oznaczać dla ich przyszłości. Dlatego planują wysłanie pisma do rządu w tej sprawie.

 • Nadchodzi era wielkich przejęć

  Jeszcze w tym roku należy się spodziewać większej liczby fuzji i przejęć - zwłaszcza w sektorze IT. Aż 87 proc. badanych przez Deloitte menedżerów spodziewa się, że proces konsolidacji na rynku przyśpieszy. Od początku br. na warszawskiej giełdzie ogłoszono już 22 wezwania - to niemal tyle, ile w całym 2015 r.

 • Europejski nadzór policzył "tłuste koty". Ile zarabiają najbogatsi bankowcy?

  ...inwestycyjnych, obsługujących takie transakcje, jak fuzje i przejęcia. Brexit spowoduje, że więcej bankowców o milionowych zarobkach pojawi się w innych krajach. Według opublikowanego wczoraj raportu przenosiny...

 • Niemcy: Rozmowy ws. fuzji Deutsche Banku i Commerzbanku

  Po długotrwałych naciskach ze strony polityków Deutsche Bank i Commerzbank przystąpiły do rozmów ws. fuzji. Akcjonariusze są sceptyczni, związkowcy boją się, że ewentualna fuzja oznacza utratę tysięcy miejsc pracy.

 • Branża bankowa tnie zatrudnienie

  ...się o ok. 11 proc. Zamykane są także placówki banków. Tylko w 2018 roku ich liczba zmalała o 527. Trend redukcji liczby pracowników prawdopodobnie będzie się utrzymywał, także ze względu na fuzje i przejęcia zachodzące w sektorze. Santander Bank, który pod koniec 2018 roku przejął wydzieloną część Deutsche Bank Polska, zapowiadał, że do końca tego roku zwolni 1,4 tys. osób. BNP Paribas, który...

 • Konsolidacja rynku motoryzacyjnego widoczna jest już od kilku lat i teraz tak naprawdę zaczyna się rozkręcać. Pierwsze znaczne fuzje i przejęcia mogliśmy zaobserwować już w 2007 roku, jednak to ostatnie dwa lata (2015-2016) były rekordowe w tym zakresie.

 • Niemiecka gospodarka przeżywa złote lata. Znakomite widoki też na 2018 rok

  ...więcej niż w tym samym okresie 2016 r. (38,5 mld). Przyczyną były wielkie przejęcia, jak choćby fuzja liderów w sektorze gazowym - niemieckiego koncernu Linde i jego amerykańskiego konkurenta Praxair...

 • Zielone światło dla gigantycznego przejęcia Monsanto przez Bayera

  KE poinformowała w środę o warunkowej zgodzie na przejęcie amerykańskiego koncernu biotechnologicznego Monsanto przez niemieckiego giganta farmaceutyczno-agrochemicznego Bayer. Fuzja stworzy największą na świecie firmę zajmującą się pestycydami i nasionami.