• Informacje na temat:

  fuzje i przejęcia w 2015

Artykuły na temat: fuzje i przejęcia w 2015
 • Nawet o 30 proc. może wzrosnąć polski rynek fuzji i przejęć w 2015 roku

  Na polskim rynku można oczekiwać wyraźnego wzrostu liczby fuzji i przejęć. Nawet pomijając sprzedaż roku, czyli zmianę właściciela TVN-u, liczba takich transakcji może w najbliższych miesiącach wzrosnąć o 20-30 proc. Natomiast dla inwestorów zainteresowanych rynkiem alternatywnym dobry czas może nadejść po wakacjach.

 • Nadchodzi era wielkich przejęć

  Jeszcze w tym roku należy się spodziewać większej liczby fuzji i przejęć - zwłaszcza w sektorze IT. Aż 87 proc. badanych przez Deloitte menedżerów spodziewa się, że proces konsolidacji na rynku przyśpieszy. Od początku br. na warszawskiej giełdzie ogłoszono już 22 wezwania - to niemal tyle, ile w całym 2015 r.

 • Konsolidacja rynku motoryzacyjnego widoczna jest już od kilku lat i teraz tak naprawdę zaczyna się rozkręcać. Pierwsze znaczne fuzje i przejęcia mogliśmy zaobserwować już w 2007 roku, jednak to ostatnie dwa lata (2015-2016) były rekordowe w tym zakresie.

 • Maspex zamierza kupić spółkę Sequoia

  Wadowicki Maspex zamierza kupić spółkę Sequoia - będzie to 19. przejęcie małopolskiej spółki.

 • W 2015 roku można oczekiwać ożywienia na polskim rynku fuzji i przejęć

  W 2015 roku liczba fuzji i przejęć na polskim rynku powinna wzrosnąć. Na sprzedaż wystawionych jest kilka banków, firm produkujących energię odnawialną oraz atrakcyjnych spółek, których pozbywają się państwowe firmy. Na nowego właściciela czeka też TVN.

 • Liczba fuzji i przejęć na polskim rynku będzie rosnąć

  Polski rynek fuzji i przejęć nadal różni się od zachodnioeuropejskiego, zarówno pod względem liczby transakcji, profilu aktywów, jak i podejścia do ich finansowania. Stabilnemu wzrostowi liczby fuzji i przejęć w Polsce sprzyjać będzie coraz lepsza sytuacja w gospodarce, a także coraz bardziej liberalne podejście sektora bankowego do finansowania akwizycji dokonywanych przez przedsiębiorstwa i fundusze private equity. Polski rynek powoli zaczyna się wzorować na rynku londyńskim, który wyznacza...

 • Analitycy i ekonomiści: Fuzje banków korzystne, ale niekoniecznie dla klientów

  Fuzje i konsolidacje banków najkorzystniejsze są dla akcjonariuszy, natomiast klienci mogą zapłacić wyższymi cenami usług bankowych - przyznają analitycy i ekonomiści, pytani o konsekwencje ewentualnych zapowiadanych fuzji na polskim rynku bankowym.

 • W ubiegłym roku liczba transakcji fuzji i przejęć w Polsce była o 21 proc. wyższa, a ich wartość - o 40 proc. większa niż w 2014 roku - wynika z raportu "Emerging Europe M&A 2015/2016". Mimo wzrostów na rynku nie jest to tak korzystny czas na tego typu transakcje jak dekadę temu - ocenia Adam Ruciński, prezes BTFG Audit i prognozuje, że w 2016 roku nie będzie spektakularnych fuzji i przejęć.

 • Japoński Sharp zostanie przejęty przez tajwański Foxconn za 6,2 mld dol.

  Podupadły japoński gigant elektrotechniczny Sharp (zatrudnia 50 000 osób, produkuje telewizor, ekrany i tablety) zaakceptował ofertę przejęcia złożoną przez tajwańska spółkę Foxconn Technology Group (pełna nazwa to Hon Hai Precision Industry Company).

 • Logo Lotosu nie zniknie po przejęciu przez Orlen

  PKN Orlen i Skarb Państwa podpisały list intencyjny w sprawie przejęcia przez PKN Orlen kontroli kapitałowej nad Grupą Lotos w drodze nabycia bezpośrednio lub pośrednio minimum 53 proc. akcji Lotosu. Po ukazaniu się tej informacji kurs obu spółek na GPW znacznie rośnie - Lotosu o 7,4 proc., Orlenu o 6,7 proc. (godz. 14.04).