• Informacje na temat:

  fuzje i przejęcia w 2015

Artykuły na temat: fuzje i przejęcia w 2015
 • Europejski nadzór policzył "tłuste koty". Ile zarabiają najbogatsi bankowcy?

  ...inwestycyjnych, obsługujących takie transakcje, jak fuzje i przejęcia. Brexit spowoduje, że więcej bankowców o milionowych zarobkach pojawi się w innych krajach. Według opublikowanego wczoraj raportu przenosiny(...)Liczba "tłustych kotów" okazała się o prawie 6 proc. wyższa niż rok wcześniej, ale rekordu z 2015 r., kiedy bankowców o milionowych zarobkach doliczono się ponad 5,1 tys., nie udało się pobić...

 • Nawet o 30 proc. może wzrosnąć polski rynek fuzji i przejęć w 2015 roku

  Na polskim rynku można oczekiwać wyraźnego wzrostu liczby fuzji i przejęć. Nawet pomijając sprzedaż roku, czyli zmianę właściciela TVN-u, liczba takich transakcji może w najbliższych miesiącach wzrosnąć o 20-30 proc. Natomiast dla inwestorów zainteresowanych rynkiem alternatywnym dobry czas może nadejść po wakacjach.

 • Nawet z pracą nie ma kołaczy. Ekspert: Na aktualności zyskują stwierdzenia Marksa

  Obywatelskiego Rozwoju. Z ich raportu wynika, że połowę polskiego PKB wytwarza co najwyżej 5,6 mln osób pracujących przede wszystkim w dużych spółkach kapitałowych. W latach 1995-2015 krajowe...

 • Nadchodzi era wielkich przejęć

  Jeszcze w tym roku należy się spodziewać większej liczby fuzji i przejęć - zwłaszcza w sektorze IT. Aż 87 proc. badanych przez Deloitte menedżerów spodziewa się, że proces konsolidacji na rynku przyśpieszy. Od początku br. na warszawskiej giełdzie ogłoszono już 22 wezwania - to niemal tyle, ile w całym 2015 r.

 • Konsolidacja rynku motoryzacyjnego widoczna jest już od kilku lat i teraz tak naprawdę zaczyna się rozkręcać. Pierwsze znaczne fuzje i przejęcia mogliśmy zaobserwować już w 2007 roku, jednak to ostatnie dwa lata (2015-2016) były rekordowe w tym zakresie.

 • Maspex zamierza kupić spółkę Sequoia

  Wadowicki Maspex zamierza kupić spółkę Sequoia - będzie to 19. przejęcie małopolskiej spółki.

 • W 2015 roku można oczekiwać ożywienia na polskim rynku fuzji i przejęć

  W 2015 roku liczba fuzji i przejęć na polskim rynku powinna wzrosnąć. Na sprzedaż wystawionych jest kilka banków, firm produkujących energię odnawialną oraz atrakcyjnych spółek, których pozbywają się państwowe firmy. Na nowego właściciela czeka też TVN.

 • Liczba fuzji i przejęć na polskim rynku będzie rosnąć

  Polski rynek fuzji i przejęć nadal różni się od zachodnioeuropejskiego, zarówno pod względem liczby transakcji, profilu aktywów, jak i podejścia do ich finansowania. Stabilnemu wzrostowi liczby fuzji i przejęć w Polsce sprzyjać będzie coraz lepsza sytuacja w gospodarce, a także coraz bardziej liberalne podejście sektora bankowego do finansowania akwizycji dokonywanych przez przedsiębiorstwa i fundusze private equity. Polski rynek powoli zaczyna się wzorować na rynku londyńskim, który wyznacza...

 • Analitycy i ekonomiści: Fuzje banków korzystne, ale niekoniecznie dla klientów

  Fuzje i konsolidacje banków najkorzystniejsze są dla akcjonariuszy, natomiast klienci mogą zapłacić wyższymi cenami usług bankowych - przyznają analitycy i ekonomiści, pytani o konsekwencje ewentualnych zapowiadanych fuzji na polskim rynku bankowym.

 • W ubiegłym roku liczba transakcji fuzji i przejęć w Polsce była o 21 proc. wyższa, a ich wartość - o 40 proc. większa niż w 2014 roku - wynika z raportu "Emerging Europe M&A 2015/2016". Mimo wzrostów na rynku nie jest to tak korzystny czas na tego typu transakcje jak dekadę temu - ocenia Adam Ruciński, prezes BTFG Audit i prognozuje, że w 2016 roku nie będzie spektakularnych fuzji i przejęć.