• Informacje na temat:

  gałęzie prawa

Artykuły na temat: gałęzie prawa
 • Jeżeli między tobą a sąsiadem dochodzi do scen niczym z filmu Sami swoi, lepiej poznaj prawa i obowiązki właściciela...

 • Tradycja, również tradycyjne śląskie gałęzie przemysłu, są cenne - ocenił rozmowie z Radiem Katowice prezes PiS Jarosław Kaczyński. Wskazał, że na gruncie tej tradycji należy budować nowoczesność. Deklarował, że państwo będzie działało na rzecz innowacyjności, również w tym regionie.

 • Różne zasady liczenia stażu pracy

  W prawie pracy, tak jak w innych gałęziach prawa, sposób liczenia terminów ma duże znaczenie dla nabywania określonych uprawnień. W odniesieniu do stosunku pracy bardzo ważną rolę odgrywa okres zatrudnienia, tzw. staż pracy. To od niego w wielu wypadkach zależy prawo do świadczeń pracowniczych i ich wysokość.

 • Kierowcy wkrótce bez prawa jazdy

  Prawo jazdy będzie kolejnym dokumentem bez którego będą mogli jeździć kierowcy - poinformował Karol Okoński, sekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji.

 • Bodnar: Zatrudnieni na umowach cywilnoprawnych powinni zyskać urlop wypoczynkowy

  Pracujący na umowach cywilnoprawnych powinni zyskać ochronę przed mobbingiem, nagłym zwolnieniem, nadużywaniem nadgodzin. Nikt nie powinien być pozbawiany prawa do obrony swojej godności - uważa dr Adam Bodnar, rzecznik praw obywatelskich.

 • Nowy trudny rynek

  Z tego paliwa korzystają ważne gałęzie polskiej gospodarki, ale także ogromna część gospodarstw domowych. Zachodzące na rynku gazu fundamentalne zmiany dotyczą niemal każdego. Kto straci, a kto zyska?

 • Ile zarabiają sekretarki, asystentki i recepcjonistki?

  ...25 kwietnia obchodzimy Dzień Sekretarki. Choć nie można sobie wyobrazić biura, które mogłoby istnieć bez takiego stanowiska, nie należy ono do najwyżej wynagradzanych. Ile więc zarabia "prawa ręka szefa"?

 • Co z drzewem sąsiada przechodzącym na naszą działkę?

  Kodeks cywilny przynosi rozwiązanie sąsiedzkich sporów - można obcinać gałęzie i wycinać korzenie drzew sąsiada, jeśli przechodzą na obcą działkę. Również owoce, które spadły na obcy teren stają się własnością właściciela gruntu.

 • 150-350 euro za godzinę, i to w Polsce

  Najlepsi polscy prawnicy zarabiają nawet 150-350 euro za godzinę pracy. Kolejne wielkie sieciowe kancelarie otwierają swoje biura w Polsce. Duże kancelarie coraz częściej zapraszają do współpracy cenionych profesorów prawa.

 • Stopa bezrobocia w lutym bez zmian

  Stopa bezrobocia w lutym wyniosła 10,3 procent - poinformował Główny Urząd Statystyczny. To tyle samo, co w styczniu, i o 1,6 punktu procentowego mniej, niż w lutym roku ubiegłego. W lutym było w Polsce prawie milion 653 tysiące zarejestrowanych bezrobotnych. Milion 416 tysięcy nie miało prawa do zasiłku. W urzędach pracy zgłoszono 133 tysiące 800 ofert pracy. Ogłoszone dziś przez GUS dane są