• Informacje na temat:

  gant deweloper

Artykuły na temat: gant deweloper
 • Dwa tygodnie temu sąd ogłosił likwidację firmy Gant. To największe bankructwo dewelopera, które do tej pory miało miejsce w Polsce. Setki osób straciło swoje pieniądze. Wyjaśniamy jak się przed tym uchronić...

 • Wydział Corporate Finance Domu Maklerskiego AmerBrokers S.A. informuje, że w dniu 16 czerwca 2009 roku przy kursie 23,19 zł dla spółki Gant Development S.A. została zmieniona rekomendacja z Kupuj na Neutralnie.

 • Ostatnie sesje były wyjątkowo udane dla deweloperów. W tydzień akcje LC Corp i Polnordu dały zarobić kilkanaście procent. W tym samym czasie zagraniczny konkurent - GTC zyskał kilka procent. Ale prawdziwym hitem ostatnich sesji jest Gant. Akcje legnickiej spółki w dwa dni zyskiwały nawet 19 proc.

 • W nowy tydzień wchodzimy ze świadomością, że inwestorzy na całym świecie dostrzegli problem jaki niesie ze sobą pogorszenie się stanu finansów publicznych. Przez długie tygodnie ignorowali zagrożenia z tym związane, więc teraz nie mogą dziwić reakcje o zdwojonej sile.

 • Gant Development nie wykupił w terminie 249.940 obligacji serii D notowanych na Catalyst o łącznej wartości nominalnej ok. 25 mln zł. Nie nastąpiła także zapłata odsetek za ostatni okres odsetkowy od wspomnianych obligacji w kwocie 982,3 tys. zł. - podał deweloper w komunikacie.

 • Szał na giełdzie w Warszawie - pada znany deweloper

  Kurs Ganta rośnie o 40 procent by spaść o 22 procent. Źle się dzieje w spółce. KNF analizuje ostatnie wydarzenia w firmie deweloperskiej Gant. Informacje o pozyskaniu inwestora i postanowieniach sądu o umorzeniu postępowania upadłości likwidacyjnej wywołały gwałtowną huśtawkę notowań akcji na GPW. Wierzyciele spółki będą musieli dochodzić swoich praw indywidualnie.

 • Deweloperzy zarabiają coraz więcej

  Najwięksi giełdowi deweloperzy zarobili na czysto w III kwartale tego roku ponad 192 mln zł wobec blisko 45 mln zł straty rok wcześniej. Zaksięgowali przeszło 1 mld zł przychodów ze sprzedaży, podczas gdy w analogicznym okresie ubiegłego roku było to blisko 160 mln zł mniej. Kondycja finansowa poszczególnych firm była mocno zróżnicowana.

 • Uważaj na słabe strony deweloperów

  Niewystarczające informacje, niedotrzymywanie terminów oddania lokali˙i˙niezrozumiałe zapisy w umowach - to główne aspekty, na które skarżą się kupujący mieszkania u deweloperów.

 • Na giełdę rusza kolejny duży deweloper. Wczoraj rozpoczęło się budowanie księgi popytu na akcje dewelopera z Luksemburga .

 • Gant odkupił w piątek w celu umorzenia 339 tys. obligacji serii I za wynagrodzeniem 35,45 mln zł - podał deweloper w komunikacie. Wcześniej spółka informowała o zawarciu umowy kredytu z Bankiem Polskiej Spółdzielczości w celu wcześniejszego wykupu tych papierów.