• Informacje na temat:

  gant deweloper upadłość

Artykuły na temat: gant deweloper upadłość
 • Gant Development nie wykupił w terminie 249.940 obligacji serii D notowanych na Catalyst o łącznej wartości nominalnej ok. 25 mln zł. Nie nastąpiła także zapłata odsetek za ostatni okres odsetkowy od wspomnianych obligacji w kwocie 982,3 tys. zł. - podał deweloper w komunikacie.

 • Szał na giełdzie w Warszawie - pada znany deweloper

  Kurs Ganta rośnie o 40 procent by spaść o 22 procent. Źle się dzieje w spółce. KNF analizuje ostatnie wydarzenia w firmie deweloperskiej Gant. Informacje o pozyskaniu inwestora i postanowieniach sądu o umorzeniu postępowania upadłości likwidacyjnej wywołały gwałtowną huśtawkę notowań akcji na GPW. Wierzyciele spółki będą musieli dochodzić swoich praw indywidualnie.

 • Podsumowanie 2013 r. - deweloperzy zadowoleni

  Dane sprzedażowe publikowane przez deweloperów dotyczące ostatniego kwartału 2013 r. są najlepsze od wielu lat. Wyniki za cały ubiegły rok również prezentują się bardzo dobrze. Nie dziwi więc fakt, iż z wypowiedzi przedstawicieli branży przebija głównie optymizm.

 • Sąd ogłosił upadłość układową Ganta

  Sąd ogłosił upadłość z możliwością zawarcia układu spółki Gant Development - poinformował PAP Jarosław Horobiowski, przewodniczący VIII Wydziału Gospodarczego ds. upadłościowych i naprawczych Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Fabrycznej.

 • Akcje Gant Development, firmy notowanej na warszawskiej giełdzie, znowu znacznie tanieją. Nic dziwnego - do sprawy wszedł prokurator.

 • Kupno mieszkania: Kogo chroni ustawa deweloperska?

  Ustawa deweloperska gwarantuje nabywcom mieszkań lepszą ochronę przed bankrutującymi deweloperami. Nasza ochrona zależy od tego kiedy kupiliśmy mieszkanie.

 • Koszty budowy mieszkań mogą wzrosnąć

  Od kilku do 10 procent mogą wzrosnąć koszty budowy mieszkań deweloperskich po wejściu w życie ustawy o ochronie nabywców mieszkań. W obecnej sytuacji rynkowej nie powinno to jednak spowodować wzrostu cen - takie wnioski płyną z debaty zorganizowanej przez Home Brokera. Deweloperzy i prawnicy oceniają, że ustawa była potrzebna, bo wprowadza jednolite zasady sprzedaży mieszkań i chroni nabywców

 • Polski rynek nieruchomości - stan przedzawałowy?

  Cały świat z niepokojem spogląda w stronę USA. Największy kryzys ostatnich dziesięcioleci pustoszy kieszenie amerykańskich obywateli i nie tylko ich. Na wieść o bankructwie banku Lehmann Brothers oraz nacjonalizacji giganta ubezpieczeniowego AIG, na światowych rynkach finansowych zawrzało. Gorączka dotarła również do Polski, powodując ogromne spadki na giełdzie i pogarszając, i tak już nie

 • Bitcoin hitem inwestycyjnym roku?

  Stabilne zyski przy ograniczonym ryzyku - na takie wyniki mogli liczyć inwestorzy, którzy w 2013 roku zainwestowali na rynku nieruchomości. Znacznie mocniej ryzykując, można było zarówno stracić 90 proc. kapitału, jak akcjonariusze notowanego na stołecznym parkiecie Petrolinvestu, jak i zyskać prawie 5800 proc., jak ci, którzy zawierzyli w zeszłym roku w magię wirtualnej waluty bitcoin - wynika z analizy zmian cen aktywów przeprowadzonej przez Lion's Bank.

 • Catalyst: Przecenione obligacje to jeszcze nie plajta!

  Jedna trzecia notowanych na Catalyst obligacji korporacyjnych wyceniania jest poniżej wartości nominalnej. Czy faktycznie jest aż tak źle, że inwestorzy obawiają się o wypłacalność 36 spółek?