• Informacje na temat:

  gap ubezpieczenie

Artykuły na temat: gap ubezpieczenie
 • Kierownik najwięcej zarobi w IT i ubezpieczeniach

  Wskaźnik gender pay gap, czyli procentowa różnica między zarobkami kobiet i mężczyzn, w przypadku stanowisk kierowniczych wyniósł ponad 13,5 proc. Jednak im wyższe zarobki, tym luka płacowa niższa. Połowa kobiet zarabiała w 2014 roku od 3900 do 8800 zł, a zarobki 50 proc. mężczyzn na tym szczeblu mieściły się w przedziale 4500-10 020 zł. Nie jest zaskoczeniem, że najwyższe wynagrodzenia...

 • Ubezpieczenia i odszkodowania w firmowym rachunku podatkowym

  Ponoszenie różnego rodzaju strat wpisane jest w prowadzenie działalności gospodarczej. Aby ich skutki były jak najmniej odczuwalne i nie zakłócały ciągłości funkcjonowania firmy, przedsiębiorcy wydatkują środki pieniężne na zapewnienie ochrony ubezpieczeniowej. Dotyczy ona zarówno ubezpieczeń majątkowych, jak i osobowych.

 • Zaharowany jak Polak. Pracujemy do granic wytrzymałości, bo chcemy?

  ...mnie podatki. Wybrałam więc umowę o dzieło. Sama płacę ubezpieczenie zdrowotne - prawie 400 zł miesięcznie. Ale szansy na zwolnienie czy płatny urlop nie mam. Raz na dwa lata szef w przypływie dobroci da(...) kilka etatów. Jestem członkiem GAP-u Doktor Kamila Wojdyło z Instytutu Psychologii PAN i Kliniki Psychologiczno-Psychiatrycznej Psychomedic w Warszawie specjalizuje się w psychoterapii uzależnienia...

 • Kradzież lub szkoda auta w leasingu oznacza wielkie problemy

  Kradzież lub szkoda całkowita auta, które mamy w leasingu, może oznaczać olbrzymie problemy finansowe. Zwłaszcza jeśli nie posiadamy polisy AC, na którą decyduje się zaledwie 25% właścicieli pojazdów.

 • Samochody firmowe i limitowanie kosztów

  Nabywanie na potrzeby firmowe drogich samochodów staje się coraz powszechniejsze. Sprzyja temu stanowisko organów podatkowych, zgodnie z którym samochody takie mogą stanowić w firmie podlegające amortyzacji środki trwałe nawet wówczas, gdy nie są wykorzystywane wyłącznie do celów działalności gospodarczej. Obciążanie firmowych kosztów podatkowych wydatkami na nabycie i ubezpieczenie takiego auta

 • Emerytury z KRUS poniżej minimum socjalnego

  Przeciętna emerytura wypłacana przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych po waloryzacji w marcu 2015 roku wyniosła 2016,81 zł brutto. W tym samym czasie średnia emerytura wypłacana przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego była ponad dwukrotnie niższa i wyniosła 949,66 zł brutto miesięcznie. Emeryturę z ZUS pobiera prawie 5 mln Polaków, natomiast z KRUS 946 tys. osób.

 • Jakie emerytury otrzymują Polacy

  Przez cały okres pracy odkładamy na naszą przyszłą emeryturę. Nie każdy pracujący w oparciu o umowę o pracę zdaje sobie jednak sprawę z tego, jakie to są kwoty. Wysokość przeciętnej emerytury, która jest najczęściej pobierana w Polsce - zarówno przez kobiety i przez mężczyzn - wynosi ok 1 550 zł.

 • Leasingodawca może żądać natychmiastowej spłaty wszystkich rat

  Kierowcy coraz częściej wybierają leasing jako metodę finansowania samochodu, lecz nie chronią dostatecznie swojego majątku przed utratą wartości pojazdu w wyniku jego eksploatacji. Jeżeli dojdzie do kradzieży pojazdu leasingowanego albo szkody całkowitej, wówczas umowa leasingu automatycznie wygasa.

 • Zamiast kupować auto firmowe, łatwiej i taniej je wypożyczyć. Ekonomia współdzielenia (sharing economy) sprawdza się w Polsce, ale brakuje jasności w przepisach. - Teraz wynajem auta na minuty w związku z działalnością gospodarczą rodzić może po stronie przedsiębiorców kłopoty z ustaleniem wysokości firmowych kosztów - zwraca uwagę Magdalena Flis, doradca podatkowy współpracujący z Tax Care.

 • Jedna stawka VAT na wszystko? To nie musi być zły pomysł!

  W teorii to ma sens: skoro w wydatkach najbiedniejszych konsumentów na pierwszym miejscu są towary i usługi, bez których nie można się obejść, to zastosowanie niższej stawki na nie wydaje się logiczne. Obciążenie budżetów, gdzie najwięcej miejsca zajmuje żywność, leki, czy produkty higieniczne będzie wtedy mniejsze. Polska - oprócz 23-procentowej stawki podstawowej VAT - stosuje więc zwolnienia z podatku i stawki obniżone, pięcio- i ośmioprocentową.