• Informacje na temat:

  garaż drewniany

Artykuły na temat: garaż drewniany
 • Garaż w bryle budynku czy wolnostojący? Porównujemy koszty

  Wybór pomiędzy garażem wolnostojącym, a wpisanym w bryłę budynku nie jest taki prosty. Oba rozwiązania mają szereg indywidualnych wad oraz zalet. O budowie konkretnego typu pomieszczenia garażowego powinny decydować warunki na posesji oraz preferencje inwestora. Równie istotne będą koszty całego przedsięwzięcia, które opiszemy poniżej.

 • Na co zwrócić uwagę wybierając wiatę samochodową?

  Nie masz garażu, w którym mógłbyś parkować swoje auto? Nic straconego! W każdej chwili możesz dobudować wiatę garażową, pod którą będziesz mógł przechowywać samochód. Dzięki takiej konstrukcji twoje auto będzie chronione przed różnymi czynnikami atmosferycznymi.

 • Jak ocieplić garaż blaszany?

  Tani i łatwy w montażu "blaszak" wciąż należy do najpopularniejszych typów garażu w Polsce. Jeśli jednak poranne wsiadanie do samochodu ma być komfortowe, garaż blaszany warto ocieplić. Jak zrobić to szybko i tanio? Podpowiadają eksperci serwisu Homla.pl.

 • Ile kosztuje budowa taniego domu z poddaszem użytkowym?

  W ciągu ostatnich kilkunastu lat zanotowano bardzo duże wzrosty cen mieszkań. Zakup trzy- lub czteropokojowego mieszkania w dużym mieście jest kosztem przekraczającym pół miliona złotych. Za podobne pieniądze można też wybudować dom w niedużej odległości od miasta. Serwis Kalkulatory Budowlane obliczył, ile może kosztować budowa niewielkiego domu z poddaszem użytkowym o powierzchni 130 m kw. W pierwszej części artykułu przedstawimy koszt do stanu surowego zamkniętego.

 • Koszty budowy domu na rok 2017 - sprawdzamy najpopularniejsze projekty

  Styczeń to okres, w którym największa liczba przyszłych inwestorów rozpoczyna planowanie budowy domu. Spraw do załatwienia jest bardzo dużo - wybór i zakup odpowiedniej działki, wszystkie formalności przed rozpoczęciem budowy, wybór projektu, odpowiedniej ekipy budowlanej, wybór i zakup materiałów budowlanych czy w końcu wykończenie i wyposażenie budynku. Jednak jedna kwestia jest szczególnie istotna - kosztorys całego przedsięwzięcia i realne oszacowanie swoich możliwości finansowych. Aby...

 • Pierwszy taki hotel za kołem podbiegunowym

  To pierwszy budynek, który powstaje w tak wysokim standardzie energetycznym za kołem podbiegunowym. Hotel Svart nie tylko zmniejsza roczne zużycie energii prawie o 85 proc. w porównaniu z innymi nowoczesnymi obiektami, ale także produkuje własną energię. Do tego wyróżnia go niezwykła architektura spod kreski Snohetta.

 • Co to jest powierzchnia użytkowa, powierzchnia zabudowy, całkowita czy netto?

  Wiele osób zadaje sobie pytanie, czym właściwie jest powierzchnia użytkowa, powierzchnia zabudowy, powierzchnia całkowita czy powierzchnia netto budynku. Tymczasem są to kluczowe pojęcia, które znajdują zastosowanie w wielu dokumentach budowlanych. Poniżej przedstawimy uproszczone definicje najważniejszych pojęć i podpowiemy, jak dokonać obliczeń powierzchni użytkowej dla parteru i poddasza.

 • Dom z widokiem na Tatry za milion złotych

  Milion złotych - to kwota, za którą można kupić apartament w Warszawie, dom w górach, luksusowe mieszkanie na Filipinach lub zaniedbaną klitę w Hongkongu - wynika z analizy Lion's Banku. Chociaż w Polsce z takim budżetem można przebierać w ofercie tysięcy nieruchomości wystawionych na sprzedaż, to w niektórych krajach świata nasze możliwości będą bardzo ograniczone.

 • Nowy trend w budownictwie - domy na stalowym szkielecie

  Wśród domów szkieletowych budynki wykonane w technologii lekkiego szkieletu w Polsce nadal cieszą się bardzo małą popularnością. Ze względu na błyskawiczną budowę warto zainteresować się stalowymi szkieletami. Tym bardziej, że cieszą się one pozytywnymi opiniami, zwłaszcza w Ameryce Północnej.

 • Najtańsze sposoby na budowę domu

  Niepewne czasy zmuszają wielu inwestorów do poszukiwania oszczędności. Przed przystąpieniem do budowy domu coraz częściej pojawiają się pytania - jak ograniczyć koszty? Czy tania budowa domu jest w ogóle możliwa? Okazuje się, że istnieje kilka prostych sposobów, które pozwolą inwestorowi na uzyskanie odczuwalnych oszczędności.