• Informacje na temat:

  garaż podatek

Artykuły na temat: garaż podatek
 • Rząd chce zmienić absurdalne przepisy dotyczące podatku od nieruchomości od garaży wielostanowiskowych.

 • Polacy zaczną masowo kupować garaże?

  Opinie ekspertów na temat tego, czy garaż jest dobrą inwestycją, są dość mocno podzielone. Niektórzy wskazują na niepewny popyt i nierozbudowany rynek w Polsce. Inni przewidują, że duże zapotrzebowanie na miejsca parkingowe nie obniży się w ciągu 3-5 lat. Szacują też, że stopa zwrotu może wynosić od 5 proc. do 10 proc. rocznie.

 • Wszystko wskazuje na to, że od stycznia 2015 r. zmienią się podatki lokalne, m.in. od garaży. Z ulgą odetchną...

 • Garaż na wynajem - dobra inwestycja?

  Inwestycje w garaże wciąż są w Polsce nowością. Zarabiamy przede wszystkim na wynajmie mieszkań, lokali i biur, ignorując inne typy nieruchomości. Tymczasem przy odrobinie wysiłku garaż może stać się źródłem niewielkiego, ale pewnego zysku.

 • ...powstaje część wspólna (korytarze, pralnie, garaże). W 2016 roku maksymalne stawki podatku za metr kwadratowy dla budynku mieszkalnego to 0,75 zł, a w przypadku garażu – 7,68 zł. Wysokość podatku obliczy gmina i prześle każdemu właścicielowi w decyzji. Gmina może obniżyć jego wysokość, ale nie może go podwyższyć. Na zmianach skorzystają osoby, które nie mają miejsca postojowego w garażu. Do...

 • Kupując garaż jako osobną nieruchomość, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Na co zwrócić uwagę, by nie kupić kota w worku?

 • ...zostanie ustalony podatek od nieruchomości. 2. Podstawę opodatkowania budynków lub ich części stanowi powierzchnia użytkowa. Zalicza się do niej powierzchnię mieszkania (w miejscach, gdzie jest ono wyższe niż 1,40 m), garaż podziemny, piwnicę, suterenę i poddasze użytkowe. Do powierzchni użytkowej nie wlicza się natomiast klatek schodowych oraz szybów dźwigowych. 3. Jeśli dane zawarte w złożonej...

 • Masz blaszany garaż? Wkrótce możesz zapłacić za niego podatek

  Konstrukcje wznoszone przez mieszkańców coraz bardziej doskwierają lokalnym władzom. Dlatego chcą nałożyć na nie opłaty. Resort finansów jest ostrożny, ale nie odrzuca takiej możliwości.

 • 10 sposobów na szybką gotówkę

  ...od lokalizacji jak i typu miejsca. Z reguły garaże są droższe, a ich ceny dochodzą nawet do 15 zł za dzień. Wypełnij ankietę i SPRAWDŹ ZAROBKI - Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń 2016(...). Przedsiębiorstwo zarejestrowane jest w Holandii, ale jego rzecznik krajowy twierdzi, że polscy pracownicy podatek dochodowy płacić będą w Polsce. Podsumowując, praca dla Ubera może okazać się intratnym zajęciem...

 • Podwyżka podatku o 1000 procent była prawidłowa

  Wyodrębnione od mieszkania miejsce postojowe w hali garażowej budynku jest opodatkowane stawką właściwą dla budynków pozostałych - orzekł WSA w Kielcach.