• Informacje na temat:

  gastronomia

Artykuły na temat: gastronomia
 • Zarobki w hotelarstwie, gastronomii i turystyce w 2016 r.

  ...kucharza - 2000 zł. Tabela 2. prezentuje wysokość przeciętnego wynagrodzenia brutto osób z różnym stażem pracy. Mediana wynagrodzeń pracowników w branży hotelarstwo, gastronomia i turystyka...

 • Obiady w gastronomii z wyższym VAT?

  Obiady w gastronomii z wyższym VAT? - nowa linia interpretacyjna Ministerstwa Finansów i problem dla branży gastronomicznej

 • Pracownicy sezonowi pilnie poszukiwani. Głównie w gastronomii i produkcji

  ...letnim branżą poszukującą najczęściej osób do pracy, zarówno Polaków, jak i obcokrajowców, jest gastronomia (pomoce kuchenne, kelnerzy, kucharze itp.). Drugą z kolei jest szeroko rozumiana produkcja...

 • Catering jednym z najszybciej rosnących sektorów w gastronomii

  Usługi cateringowe są jednym z najbardziej perspektywicznych sektorów wycenianego na 18,5 mld zł rynku gastronomicznego. Wartość tego segmentu to ok. 4,5 mld zł i rośnie o ok. 3 proc. rocznie.

 • Niemcy: Pracownicy gastronomii najbardziej poszukiwani

  Bez znaczenia czy w telewizji, czy w sieci - programy i przepisy kulinarne na wideo cieszą się niezmiennie popularnością. O ile grupa entuzjastów codziennego gotowania także w weekendy i w święta coraz bardziej się kurczy, dynamiczny wręcz rozwój przeżywa branża gastronomiczna w Niemczech. Aktualnie na zainteresowanych - głównie na personel pomocniczy - czeka prawie 20 tys. miejsc pracy.

 • Budownictwo modułowe odpowiedzią na wzmożony ruch turystyczny

  Coraz większa ilość turystów w Polsce, przekłada się m.in. na wzmożone zapotrzebowanie na mobilne obiekty gastronomiczno-rozrywkowe. Już kilkadziesiąt projektów na terenie całego kraju zrealizowała firma Touax, ekspert w dziedzinie kontenerowego budownictwa modułowego dla biznesu.

 • Gastronomia czeka na Polaków

  Choć kryzys nie oszczędza Wysp Brytyjskich, są jednak branże w których w dalszym ciągu jest praca. W tej grupie znalazła się m.in. gastronomia. Tym razem jednak najwięcej pracowników poszukiwanych jest nie przez restauracje i puby, ale przez pizzerie i innego rodzaju fast foody.

 • Srebrne tsunami coraz częściej jada w lokalach gastronomicznych. Czy restauratorzy zauważają ten trend?

  Polacy coraz chętniej chodzą do restauracji, a co za tym idzie - zostawiają w nich coraz więcej pieniędzy. Jak wynika z raportu "Polska na Talerzu 2018" firmy MAKRO Cash & Carry Polska, w dni robocze wydajemy zwykle od 11 do 20 zł na jeden posiłek, z kolei w weekendy - od 21 do 30 zł. Co ciekawe, wyższe rachunki płacą często klienci powyżej 50. roku życia, którzy odgrywają na rynku gastronomicznym coraz większą rolę.

 • Ok. 100 ofert pracy sezonowej w wakacje mogą znaleźć każdego dnia młodzi mieszkańcy regionu, zajęcie czeka na nich głównie w gastronomii i hotelarstwie - poinformowała Elżbieta Szmaj z Podkarpackiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy w Rzeszowie.

 • Lokale gastronomiczne na sprzedaż i wynajem - sprawdzamy ceny

  Własna gastronomia? To życiowy plan na biznes dla niejednego "Kowalskiego". Ile trzeba wyłożyć na tzw. start? Na rynku wtórnym nieruchomości komercyjnych nie brak ofert kupna i wynajmu lokali gastronomicznych. Sprawdzamy ich ceny.