• Informacje na temat:

  gaz do polski z rosji

Artykuły na temat: gaz do polski z rosji
 • Sąsiedzi Polski jeszcze nigdy nie zarabiali tak dużo

  ..." - zauważa gazeta.  Tymczasem Ihar Czerniakou, szef Republikańskiej Konfederacji Przedsiębiorczości ostrzega, że płace rosną szybciej niż wydajność pracy, produkcja przemysłowa spada i zwiększają się(...) poinformowały, że Rosja sprzedając Białorusi tanią ropę i gaz, wspomogła ten kraj w zeszłym roku sumą 10 miliardów dolarów.

 • Rosja wstrzymała dostawy gazu na Ukrainę

  Dostawy rosyjskiego gazu na Ukrainę zostają przerwane do czasu przekazania przez Naftohaz Ukrainy kolejnej przedpłaty - poinformował w środę szef Gazpromu Aleksiej Miller. Wg niego rezygnacja z zakupu rosyjskiego gazu stwarza zagrożenie dla tranzytu do Europy.

 • Ile naprawdę zarabiają górnicy?

  Polski przemysł wydobywczy ma coraz więcej problemów. Importerzy taniego węgla ze wschodu - głównie z Rosji i z Chin - stają się poważną konkurencją dla krajowych kopalń. Górnicy zapowiadają kolejne protesty przeciwko sprowadzaniu węgla z zagranicy.

 • Kolejny kraj będzie kupował taniej gaz od Rosji, a Polska?

  Turcja i Gazprom podpisały umowę w sprawie obniżki cen gazu. Jak poinformował turecki minister Taner Yildiz obniżka cen wyniesie 10,25 proc.

 • Wynagrodzenia w Moskwie

  Stolica Rosji pod względem wysokości wynagrodzeń zbliża się do poziomów zachodnich. Płaca minimalna w Moskwie jest ponad 2,5 razy wyższa niż obowiązująca na pozostałym obszarze Federacji Rosyjskiej i wynosi obecnie w przeliczeniu około 1240 zł, czyli zaledwie o jedną trzecią mniej od polskiego minimum. W wielu zawodach zarobki moskwian są zdecydowanie wyższe od płac warszawiaków.

 • Polska chciałaby po 2022 roku całkowicie odciąć dostawy gazu z Rosji do Polski. Taka jest wola polityczna - zapowiedział w Waszyngtonie minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.

 • Pomoże konsul ● W razie zagubienia bądź kradzieży paszportu czy innych dokumentów konsul, po sprawdzeniu tożsamości, może wystawić Ci paszport tymczasowy na powrót do Polski(...) pożyczki środków niezbędnych na powrót do Polski najtańszym środkiem transportu. Trzeba jednak podpisać zobowiązanie o zwrocie całej kwoty. Za długo czekasz na samolot ● Jeżeli lot...

 • Do Świnoujścia wpłynął gazowiec z amerykańskim LNG. Wiele dzieje się także wokół propozycji budowy gazociągu Baltic Pipe, przez który Polska ma odbierać gaz z norweskiego szelfu i który mógłby być konkurencją dla rosyjsko-niemieckiego North Stream II. Ten projekt ma już jednak zapewnione finansowanie, wsparcie europejskich koncernów paliwowych i Rosji, która traktuje tę budowę jako narzędzie

 • Przegląd wynagrodzeń w górnictwie i wydobywaniu w Europie

  ...wynosiło 22 541 euro. Oznacza to, że płace w górnictwie i wydobywaniu były o 26 proc. wyższe od wynagrodzeń w gospodarce narodowej ogółem. Wynagrodzenia górników w Rosji W 2011 roku przeciętne miesięczne wynagrodzenie całkowite w Rosji wynosiło 22 717 rubli (555 euro). Osoby pracujące w sekcji górnictwo i wydobywanie zarabiały przeciętnie 42 268 rubli (1033 euro). To o 86 proc. więcej niż...

 • Azerski gaz niedługo dotrze do Unii Europejskiej; Rosja próbuje go blokować

  Uzależniona od rosyjskiego gazu Unia Europejska już wkrótce zyska nowe źródło dostaw tego surowca - błękitne paliwo z Azerbejdżanu. Budowa gazociągów trwa. Projektowi - jak mówią eksperci - może zaszkodzić rosyjska propaganda i promowany przez Moskwę konkurencyjny projekt - Turkish Stream.