• Informacje na temat:

  gaz łupkowy

Artykuły na temat: gaz łupkowy
 • Przyjmą cię z otwartymi rękami i bardzo dobrze zapłacą

  ...gaz ziemny przez ponad 100 lat. I choć trzeba jeszcze potwierdzić, że ten gaz w ogóle opłaca się wydobywać, to już wiadomo, że Skarb Państwa na sprzedaży koncesji na jego eksploatację zarobi miliony(...) spawaczy. Jak nieoficjalnie dowiedziała się gazeta, praca przy łupkach należy do bardziej intratnych i nawet zwykły spawacz, czy monter zarabia ponad 10 tys. zł brutto.

 • Specustawa uprości wydobycie gazu łupkowego

  Do konsultacji społecznych trafił projekt specustawy węglowodorowej, która ma uprościć procedury związane z poszukiwaniem, wydobywaniem i przesyłaniem gazu łupkowego. Przewiduje on skrócenie czasu na decyzje w sprawie poszukiwań oraz terminów odwoławczych. Mniej ma być urzędników, a różnego typu pozwolenia mają być zastąpione opiniami wraz z wprowadzeniem domniemania decyzji pozytywnej. Projekt nie rozwiązuje kwestii podatkowych.

 • W nowej branży zatrudni się nawet 100 tys. Polaków

  Poszukiwania gazu łupkowego spowodowały, że w Polsce powstaje nowa branża, która może zatrudnić nawet 100 tys. osób. Firmy płacą fachowcom fortunę, inwestują w sprzęt i zatrudniają na potęgę - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

 • Miały być nawet biliony m sześc. gazu, ale z szumnych zapowiedzi na temat łupkowego eldorado nie pozostało już prawie nic. Jednak klęska nie jest całkowita, a doświadczenia z gazu łupkowego są wykorzystywane przy poszukiwaniach i produkcji surowca z bardziej konwencjonalnych złóż.

 • Amerykanie poszukują naszych inżynierów!

  Od 100 do 150 inżynierów zatrudni do końca tego roku amerykański koncern z branży energetycznej FMC Technologies w swoim nowotworzonym centrum badań i rozwoju w Krakowie. Pierwsi pracownicy rozpoczną pracę w kwietniu tego roku.

 • Departament ds. Energii i Zmian Klimatu (DECC) poinformował o przyjęciu przez brytyjski rząd zmian w regulacjach dotyczących dostępu do wierceń podziemnych w poszukiwaniu ropy i gazu oraz energii geotermalnej.

 • Piechociński: Strajki nie są sposobem na poprawę sytuacji na rynku pracy

  ...podpisanego memorandum (dot. budowy tzw. II nitki gazociągu Jamał-Europa - PAP). (...) Zajmie się inwestycjami w polskiej energetyce (...), omówi stan inwestycji w zakresie gazu łupkowego - powiedział...

 • Zakaz dla gazu łupkowego we Francji

  Minister energetyki, ekologii i zrównoważonego rozwoju Francji Segolene Royal stwierdziła, że możliwe jest zakazanie importu gazu łupkowego ze Stanów Zjednoczonych.

 • MSP chce zmienić wynagrodzenia zarządów kluczowych spółek SP

  ...kluczowych, które mają istotne zadania wobec państwa. Wyjaśnił, że to m.in.: Gaz-System, PSE Operator, czyli takie firmy, które zajmują się przesyłem nafty, gazu, energii elektrycznej. Do tej kategorii należą także firmy, które odpowiadają m.in. za budowę terminalu LNG w Świnoujściu, magazynów na gaz, ropę, ale także budowę potrzebnych bloków energetycznych. Dodał, że chodzi również...

 • Rząd ma już dość poszukiwań gazu łupkowego

  Najpierw z wierceń głośno wycofały się międzynarodowe koncerny. Teraz po cichu robią to państwowe spółki. Lata 2015-2016 powinny dać nam wiedzę o potencjale tych złóż i pozwolić na podjęcie dalszych decyzji. Przyczyną łupkowego zmierzchu w Europie są niskie ceny ropy.