• Informacje na temat:

  gaz łupkowy lubocino

Artykuły na temat: gaz łupkowy lubocino
 • Minister skarbu: Gaz łupkowy w Polsce? Trzeba być cierpliwym...

  Smutny koniec wielkich nadziei na gaz łupkowy w Polsce. Nie ma na razie możliwości wydobycia go w dużej ilości i przemysłowej skali. Może za 10 lat...

 • Wiceprezes PGNiG Mirosław Szkałuba powiedział w środę dziennikarzom, że spółka chce w lipcu przeprowadzić poziomy odwiert w poszukiwaniu gazu łupkowego na swojej koncesji w pobliżu miejscowości Lubocino na Pomorzu.

 • Najbliższe pół roku decydujące ws. gazu łupkowego

  O sukcesie lub porażce gazu łupkowego w Polsce zadecyduje najbliższe pół roku. Odwierty i szczelinowania prowadzone w tym czasie przybliżą odpowiedź na pytanie, czy możliwe jest komercyjne wydobycie gazu łupkowego - uważa Paweł Poprawa z Instytutu Studiów Energetycznych.

 • - PGNiG planuje w przyszłym roku zintensyfikować poszukiwania gazu łupkowego - poinformował Zbigniew Ząbkiewicz, dyrektor oddziału Geologii i Eksploatacji PGNiG.

 • Nie ma zakazu wydobycia gazu łupkowego

  Nie ma zakazu wydobycia gazu łupkowego, ale raport korzystny dla jego zwolenników został zaostrzony ku zadowoleniu przeciwników. Komisja do spraw środowiska Parlamentu Europejskiego przyjęła dokument, którego autorem jest deputowany Bogusław Sonik.

 • Eksperci: PGNiG ma problemy ze szczelinowaniem w poszukiwaniu gazu

  - PGNiG ma problemy ze szczelinowaniem hydraulicznym w poszukiwaniu gazu łupkowego na odwiercie poziomym Lubocino na Pomorzu - twierdzą eksperci. Spółka informuje, że prace na odwiercie trwają, a warunki geologiczne są tam "specyficzne".

 • - W ciągu kilku miesięcy wykonamy poziome otwory poszukiwawcze za gazem łupkowym na koncesji Wejherowo na Pomorzu - poinformował w czwartek na konferencji wiceprezes PGNiG Marek Karabuła. Dodał, że gaz z tych odwiertów trafi na rynek w 2014 r.

 • Coraz mniejsze szanse na łupkowy boom w Europie i w Polsce

  Szansa na wydobycie gazu z łupków jest spora, ale w dłuższej perspektywie. Spore nadzieje z wydobyciem wiąże jeden z najbogatszych ludzi globu: George Soros. Miliarder, inwestujący w poszukiwania w Polsce gazu łupkowego od 2010 r., ma już udziały w co czwartej koncesji na poszukiwania.

 • Wydobywalne zasoby gazu łupkowego na koncesjach PGNiG szacowane są na 900 mld metrów sześciennych. Spółka planuje na początku przyszłego roku wykonać odwiert na koncesji Tomaszów Lubelski, w 2014 roku chce rozpocząć produkcję na koncesji Lubocino - poinformował w poniedziałek na konferencji Przemysław Krogulec, szef zespołu ds. poszukiwania gazu z łupków PGNiG.